Zahraničie

Na sumatranskom jazere sa prevrhla loď s 80 pasažiermi

Incident sa stal následkom nepriaznivého počasia krátko po tom, ako loď KM Sinar Baru vyplávala o 17.00 h miestneho času z prístavu Simanindo.

V juhovýchodnom Taliansku zadržali viac než 100 mafiánov

Podozriví patrili do zločineckých syndikátov Mercadante-Diomede a Capriati. Časť z nich zadržali v iných častiach krajiny.

Seehofer chce okamžite znemožniť vstup neželaným migrantom

Po rokovaní predsedníctva CSU, ktoré sa týkalo terajšieho sporu so sesterskou CDU ohľadne azylovej politiky, sa vyjadril, že príslušným opatreniam pristúpi okamžite.

V okolí mesta Manbidž začali hliadkovať tureckí a americkí vojaci

Vojenská koalícia pod velením Spojených štátov medzitým uskutočnila letecký útok na pozície vládnych síl v provincii Dajr az-Zaur, pri ktorom zahynulo niekoľko vojakov.

V Grécku zatkli jedného z najproduktívnejších pašerákov migrantov

Európsky zatykač na muža, ktorého zatkli s komplicom 12. júna v Aténach, pôvodne vydalo Maďarsko.

Dvaja mŕtvi a 27 zranených: V Poľsku havaroval autobus s dôchodcami

Autobus viezol približne 50 ľudí. Išlo o poľských dôchodcov z dediny Bodzanów, ktorí išli na dovolenku do Sopotu pri Baltskom mori.

Merkelová pristúpila na Seehoferovu lehotu ohľadne hraničných kontrol

Podľa Merkelovej musia byť zosúladené záujmy Nemecka a európskych partnerov, čo znamená, že nechce, aby bolo o vracaní migrantov z hranice rozhodnuté jednostranne a na úkor tretích krajín.

Moldavsko je znepokojené pohybom ruských síl v Podnestersku

Moldavská vláda upovedomila Organizáciu pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) o nasadení vojenskej techniky v tejto oblasti pod kontrolu separatistov.

Poľsko a EÚ chcú pokračovať v dialógu o justičnej reforme

Od októbra 2015, keď sa moci v Poľsku na základe výsledkov volieb ujala strana Právo a spravodlivosť, Európska komisia opakovane karhala Varšavu za údajné ohrozenie demokratických noriem a inštitúcií.

Iránsky prezident Hasan Rúhání navštívi v júli Švajčiarsko a Rakúsko

Rúháního prvá cesta do západnej Európy za uplynulých dva a pol roka sa koná po tom, ako Trump v máji stiahol podpis USA z prelomovej jadrovej dohody a oznámil obnovenie sankcií voči Iránu.

Časť Rusov nesúhlasí so zvyšovaním veku pre odchod do dôchodku

Ruská vláda predložila do Štátnej dumy návrh zákona o zvýšení veku pre odchod do dôchodku - v prípade žien by malo ísť o zvýšenie zo súčasných 55 na 63 rokov a u mužov zo 60 na 65 rokov.

V južnom Londýne zahynuli pod vlakom traja ľudia. Ich smrť je záhadou

Incident sa stal v pondelok tesne pred začiatkom dopravnej špičky neďaleko železničnej stanice v obvode Loughborough Junction v južnej časti Londýna. Okolnosti tragédie nie sú bezprostredne známe.

Pri hraniciach s Izraelom zahynul mladý Palestínčan

Okolnosti jeho smrti sú nejasné.

Po silnom zemetrasení v Japonsku zrušili lety, očakávajú ďalšie otrasy

V nemocniciach ošetrujú vyše 210 zranených, najviac ich je v meste Osaka.,aktualizované 

Za útokmi na severe Mozambiku stojí nová islamistická skupina

Obyvatelia prevažne moslimskej provincie Cabo Delgado už niekoľko mesiacov čelia násilným útokom ozbrojencov, ktorí v tamojších dedinách vraždia a lúpia.

Šéf OSN pre ľudské práva v prejave kritizoval USA a Maďarsko

Odchádzajúci komisár predniesol prejav v období šíriacich sa mediálnych správ, že Spojené štáty možno čoskoro oznámia odchod z Rady OSN pre ľudské práva.

Polícia po náraze dodávky do ľudí v Holandsku zadržala podozrivého

Incident sa stal na záver trojdňového hudobného festivalu Pink Pop, niekoľko hodín po vystúpení R&B umelca Bruna Marsa.,aktualizované 

Taliban prímerie nepredĺži: Útoky pokračovali po celom Afganistane

Afganský prezident Ašraf Ghaní oznámil v sobotu jednostranné predĺženie dočasného prímeria, neuviedol však podrobnosti o tom, dokedy by malo trvať.

Kosačev: Do Ruska príde delegácia republikánskych senátorov z USA

Predseda zahraničného výboru hornej komory ruského parlamentu Konstantin Kosačev uviedol, že senátori požiadali o možnosť uskutočniť svoju návštevu začiatkom júla.

Nálety na provládne sily vo východnej Sýrii neprežilo 40 vojakov

Militanti IS naďalej ovládajú malé územia vo východnej Sýrii, blízko hranice s Irakom.