Prodemokratický hongkonský aktivista J. Wong pôjde znovu do väzenia

Trest dostal v súvislosti s účasťou na protestoch tzv. dáždnikového hnutia z roku 2014.

Maďarská vláda pripravuje akčný plán na potlačenie Sorosovej siete

Kabinet podľa informácií denníka bude v stredu rokovať aj o návrhu, ktorý by umožnil zakázať finančníkovi s americko-maďarským dvojitým občianstvom vstup na územie Maďarska.

Netanjahu:Americká ambasáda sa do Jeruzalema presťahuje ešte tento rok

Americkí predstavitelia tvrdili, že je nepravdepodobné, aby sa akákoľvek ambasáda v Jeruzaleme otvorila ešte pred koncom Trumpovho prvého obdobia v prezidentskom úrade.

,aktualizované 

Ako sa z Malej Rusi stala Ukrajina

Termín Ukrajina nadobudol oficiálny obsah až po páde cárizmu v roku 1917 a túžby po vlastnej štátnosti vlastne naplnili Ukrajincom boľševici.

Moravec odmietol moderovať prezidentský duel Drahoša so Zemanom na ČT

Česká televízia je zatiaľ jedinou stanicou, na ktorej je debata oboch kandidátov pred druhým kolom volieb potvrdená.

Severná Kórea navrhla, že na ZOH pošle 230-člennú skupinu fanúšikov

V druhom kole pracovných rozhovorov Pchjongjang takisto navrhol, že svoju delegáciu pošle na olympiádu po súši a jej členovia budú cestovať cez severokórejské pohraničné mesto Kesong.

Babišova menšinová vláda podáva demisiu

Menšinová vláda Babišovho hnutia ANO zasadá od skorých ranných hodín v pražskej Strakovej akadémii, pričom okrem demisie sú na programe aj ďalšie body.

,aktualizované 

Česká vláda sa chytá podať demisiu, štátu však bude šéfovať naďalej

Menšinová vláda hnutia ANO v utorok v Poslaneckej snemovni nezískala dôveru. Za vyslovenie dôvery vláde hlasovalo iba 78 poslancov z radov ANO, proti ich bolo 117. Šesť poslancov bolo neprítomných.

Mjanmarská polícia smrteľne zranila siedmich arakanských demonštrantov

V meste Mrauk-U sa zišlo asi 4000 príslušníkov arakanského etnika, aby si pripomenuli 223. výročie konca vládnutia dynastie Arakan.

Centrum Levada nesmie zverejňovať výsledky prieskumov pred voľbami

Riaditeľ mimovládnej a nezávislej organizácie Gudkov vysvetlil, že Centrum Levada má v Rusku štatút tzv. zahraničného agenta, takže nemá právo zúčastňovať sa volieb a referend, a to žiadnym spôsobom.

Šéf frakcie Republiky v pohybe opäť čelí podozreniam z machinácií

Richard Ferrand v utorok v rozhovore pre spravodajskú televíziu BFMTV všetky podozrenia odmietol a súčasne vyjadril dôveru vo francúzsku justíciu.

Ašrávíová: Zastavenie platieb pre UNRWA povedie k nestabilite

Americký prezident Donald Trump nedávno vyhlásil, že Spojené štáty by mohli obmedziť pomoc určenú pre UNRWA, ak budú Palestínčania bojkotovať úsilie o dosiahnutie mieru s Izraelom.

Trumpov zdravotný stav je vynikajúci, tvrdí jeho lekár

Dr. Jackson pripustil, že Trump by mohol prijímať stravu s nižším objemom tukov a viac sa venovať telesnému cvičeniu - od septembra 2016 totiž pribral 1,36 kilogramu.

Kancelár Kurz absolvuje v stredu nástupnú návštevu Nemecka

Bilaterálne vzťahy oboch krajín poznačilo od vypuknutia migračnej krízy napätie, pretože utečenecká politika oboch štátov nebola identická.

Šéf poľskej diplomacie chce z ministerstva prepustiť absolventov MGIMO

Ako informovala ruská agentúra TASS, Czaputowicz ešte ako námestník rezortu diplomacie v poslednom výberovom konaní záujemcov o posty diplomatov a konzulov znížil požiadavky kladené na uchádzačov.

Moskva zažila REKORDNE tmavý december

Podľa ruských meteorológov svietilo v decembri v Moskve slnko dovedna šesť minút.

Navaľnyj sa kvôli zamietnutej kandidatúre obrátil na Ústavný súd

Navaľného advokáti avizovali, že ak rozhodnutie ÚVK nebude zrušené, znemožnenie účasti ich mandanta ako kandidáta vo voľbách napadnú aj na Európskom súde pre ľudské práva.

Pápež navštívil ženskú väznicu v Čile: Vyzval k dôstojnosti

Väzenie by podľa pápeža nemalo odsúdeným slúžiť len ako forma potrestania, no malo by im tiež poskytnúť šancu naučiť sa niečo nové.

Donald Trump: Chcem prisťahovalcov zovšadiaľ

Americké ministerstvo vnútornej bezpečnosti vydalo vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že takmer tri štvrtiny ľudí odsúdených v USA od roku 2001 za trestné činy spojené s terorizmom sa narodili v cudzine.

Pápež sa v Čile stretol s obeťami pohlavného zneužívania kňazmi

Už v utorok pápež poprosil Čiľanov o odpustenie za nenapraviteľné škody napáchané na deťoch, ktoré boli sexuálne zneužité.