Zahraničie

Opäť zmizol maltský profesor z kauzy zasahovania Rusov do volieb v USA

Mifsudov právnik vyhlásil, že jeho klientovi neidentifikované západné tajné služby nariadili, aby sa stiahol do ústrania a držal sa mimo verejnosti.

Nemecko nalieha na EÚ, aby zaujala jednotný postoj voči Rijádu

Ide o dôsledok priznania Rijádu spred niekoľkých dní, že novinár Džamál Chášukdží bol zabitý v priestoroch jej konzulátu v Istanbule.

Skupina opíc v Indii ukameňovala na smrť starca

Bizarný incident sa odohral vo štvrtok v meste Tikri v štáte Uttarpradéš, keď 72-ročný muž zbieral suché drevo, informovala v nedeľu spravodajská stanica Sky News.

Predstavitelia Kóreí a OSN znova rokovali o demilitarizácii hranice

Juhokórejské ministerstvo obrany informovalo, že zámerom pondelňajšieho stretnutia bolo okrem iného vyhodnotiť prebiehajúce odmínovacie práce v oblasti, ako aj prediskutovať ďalší postup.

Zával v uhoľnej bani v Číne si vyžiadal 2 mŕtvych, ďalší tam uviazli

Na mieste zasahuje vyše 170 záchranárov.

Chášukdžího snúbenica dostala v Turecku policajnú ochranu

Cengizovej snúbenca, novinára Chášukdžího, zavraždili 2. októbra na konzuláte v Istanbule, keď si tam prišiel prevziať dokumenty potrebné na ich sobáš.

Západné pobrežie Kanady zasiahli štyri silné zemetrasenia

Správy o obetiach, zranených či materiálnych škodách zatiaľ nie sú k dispozícii. Nebolo vydané ani varovanie pred vlnami cunami.,aktualizované 

Saudskoarabský kráľ a princ telefonovali synovi zavraždeného novinára

Chášukdžího zavraždili 2. októbra na konzuláte v Istanbule, keď si tam prišiel prevziať dokumenty potrebné na sobáš so svojou tureckou snúbenicou.

Vo voľbách v Južnom Tirolsku si výrazné polepšila Liga Severu

Veľkým prekvapením je druhé miesto juhotirolského podnikateľa Paula Köllenspergera, ktorý so svojou rovnomennou kandidátkou dostal 15,2 percenta hlasov a v novom parlamente bude mať šesť mandátov.

Účasť bavorskej polície na hraničných kontrolách je vraj protiústavná

Konštatuje sa to v znaleckom posudku, ktorý si dali vypracovať poslanci strany zelených v Spolkovom sneme.

Polícia objavila v pohrebníctve v Detroite viac ako 60 plodov

Pri prehliadke pohrebného ústavu Perry Funeral Home boli v piatok zaistené pozostatky 36 plodov uložené v debnách, ďalších 27 sa nachádzalo v chladničkách.

T. Mayová: Dohoda o brexite je hotová na 95 percent

S blížiacim sa termínom brexitu rastie tlak na Mayovú z mnohých smerov. Cez víkend absolvovala dve telefonické konferencie s členmi svojho kabinetu, aby získala väčšiu podporu pre ďalšie kroky.

Pri tichomorskom pobreží Mexika vznikol mohutný hurikán Willa

Hurikán sprevádza vietor s rýchlosťou približne 220 km/h. K pobrežiu Mexika by mal doraziť v utorok popoludní alebo večer miestneho času.

V poľských komunálnych voľbách si mierne polepšili vládni euroskeptici

Na komunálnych voľbách sa zúčastnilo 51,3 percenta voličov, čo je viac ako v roku 2014. Konečné výsledky volieb zverejní volebná komisia v strede týždňa.

Austrálsky premiér sa ospravedlnil obetiam sexuálneho zneužívania

Morrison sa tiež ospravedlnil za to, že páchatelia zneužívania boli premiestnení a chránení namiesto toho, aby boli potrestaní a dokumenty boli utajované a zničené s cieľom vyhnúť sa zodpovednosti.

Vo veku 99 rokov zomrel nórsky vojnový hrdina Joachim Ronneberg

Roenneberg bol najmladším členom Operácie Gunnerside, ktorej cieľom bolo preniknúť do prísne stráženej továrne na výrobu tzv. ťažkej vody (D2O) v nórskom mestečku Rjukan a zničiť jej kľúčové časti.

Tisícky migrantov zo Strednej Ameriky smerujú na sever do USA

Podľa neoficiálnych odhadov sa približne 4000 migrantom podarilo prekročiť v nedeľu hranicu s južným Mexikom a vydali sa na cestu na sever, sprevádzaní políciou.

V Afganistane ostalo 148 hlasovacích miestností v nedeľu zatvorených

Zo 401 volebných miestností, ktoré sa mali otvoriť, tak urobilo iba 253, pokým ostatné ostali zatvorené, informovala Nezávislá volebná komisia.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

Územie Bakúra sa nachádza na severe Jordánskeho údolia a Izrael ho zabral v roku 1950.