< sekcia Zahraničie

Rakúsky prezident pricestoval na oficiálnu návštevu Ukrajiny

Na archívnej snímke Alexander Van der Bellen Foto: TASR/AP

Ukrajinský prezident Petro Porošenko bol iba nedávno hosťom hlavy alpskej republiky na tradičnom Opernom plese vo Viedni.

Kyjev 13. marca (TASR) - Rakúsky spolkový prezident Alexander Van der Bellen s manželkou Doris pricestoval v utorok do Kyjeva na trojdňovú oficiálnu návštevu Ukrajiny. Najvyššieho predstaviteľa alpskej republiky sprevádza šéfka rakúskej diplomacie Karin Kneisslová, ako aj početná hospodárska a kultúrna delegácia.

Ako je známe, ukrajinský prezident Petro Porošenko bol iba nedávno hosťom hlavy alpskej republiky na tradičnom Opernom plese vo Viedni.

Oficiálny program rakúskych hostí sa začne až v stredu, keď rakúskeho prezidenta privítajú s vojenskými poctami. Van der Bellen by sa mal stretnúť aj s premiérom hostiteľskej krajiny Volodymyrom Hrojsmanom a zúčastniť sa na bilaterálnom hospodárskom fóre, informovala rakúska verejnoprávna televízia ORF.

Ešte predtým si hosť z Viedne chcel v sprievode renomovaného ukrajinského spisovateľa Andrija Kurkova pozrieť centrum Kyjeva, potom sa mal stretnúť s predstaviteľmi ukrajinských mimovládnych organizácií a v utorok vo večerných hodinách sa chystal usporiadať recepciu pre členov rakúskej komunity v postsovietskej republike vrátane pracovníkov medzinárodných organizácií.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.