< sekcia Zahraničie

Izraelská polícia zastrelila v Jeruzaleme palestínskeho útočníka

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Počet podobných násilných útokov v Izraeli a Predjordánsku vzrástol od 6. decembra 2017, keď americký prezident Donald Trump oznámil svoje rozhodnutie uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela.

Jeruzalem 18. marca (TASR) - Izraelskí policajti zastrelili v nedeľu Palestínčana, ktorý v jeruzalemskom Starom meste dobodal Izraelčana a spôsobil mu ťažké zranenia. Informoval o tom denník Haarec s odvolaním sa na izraelské úrady.

K útoku došlo v blízkosti vstupu do komplexu Chrámovej hory. Obeťou činu sa stal izraelský občan vo veku 30-40 rokov, ktorý utrpel vážne bodné zranenia v hornej polovici tela. Previezli ho do nemocnice, kde sa jeho stav ešte zhoršil.

Útočník, ktorého policajti zastrelili priamo na mieste činu, bol podľa zistení vyšetrovateľov 28-ročný obyvateľ dediny Akraba ležiacej neďaleko predjordánskeho Nábulusu. Jeho brat a strýko sú členmi vedenia militantného hnutia Hamas v Predjordánsku.

Samotný útočník však nebol považovaný za aktívneho člena Hamasu a nebol v hľadáčiku izraelských bezpečnostných služieb. Do Izraela prišiel legálne, aby si tam hľadal prácu. Mal povolenie na pobyt platné päť dní.

Počet podobných násilných útokov v Izraeli a Predjordánsku vzrástol od 6. decembra 2017, keď americký prezident Donald Trump oznámil svoje rozhodnutie uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela, čo pobúrilo Palestínčanov i arabský svet.

Dvaja izraelskí vojaci zahynuli a ďalší dvaja utrpeli vážne zranenia, keď do nich v piatok v Predjordánsku vrazil autom Palestínčan.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.