Streda 20. marec 2019  Deň jarnej rovnodennostiMeniny má Meniny má Víťazoslav a Klaudius
< sekcia Zahraničie

Cyklón Titli zasiahol východ Indie, evakuovali takmer 300.000 ľudí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Podľa meteorológov cyklón nazývaný Titli, čo znamená Motýľ, sprevádzaný nárazmi vetra s rýchlosťou až 150 kilometrov za hodinu, priniesol do pobrežných oblastí štátu Urísa rozsiahly dážď.

Naí Dillí 11. októbra (TASR) - Takmer 300.000 ľudí premiestnili úrady na východe Indie do vyšších oblastí v dôsledku silného cyklónu, ktorý v oblasti zničil vo štvrtok chatrče, vyvrátil stromy a elektrické stĺpy. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na údaje Indického meteorologického úradu (IMD).

Podľa meteorológov cyklón nazývaný Titli, čo znamená Motýľ, sprevádzaný nárazmi vetra s rýchlosťou až 150 kilometrov za hodinu, priniesol do pobrežných oblastí štátu Urísa rozsiahly dážď. Cyklón tiež zasiahol severné časti susedného štátu Ándhrapradéš.

V štáte Urísa zostali školy zatvorené a obmedzili tam leteckú a železničnú dopravu. Úrady tiež pre ľudí v oblastiach postihnutých cyklónom a povodňami zriadili vyše 800 prístreškov s potravinami a ďalšou náležitou pomocou.

Riaditeľ meteorologického centra v štátnom hlavnom meste Bhuvanéšvar H. R. Bišvás uviedol, že búrka pravdepodobne nestratí na svojej intenzite až do štvrtkového večera.

Indický štát Urísa je náchylný na cyklóny, ktoré sa vytvárajú v Begálskom zálive. V roku 1999 ničivý cyklón zabil vyše 15.000 ľudí.

Bangladéšske pobrežné oblasti tiež dostali varovanie, aby sa pripravili na možné následky tejto búrky. Lodiam nariadili zostať na brehu a premávanie vnútroštátnych trajektov bolo pozastavené.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.