Zahraničie

Počet obetí pádu mosta v Janove sa po úmrtí zraneného zvýšil

Časť železobetónového diaľničného mosta cez údolie rieky Polcevera sa zrútila v utorok počas búrky, pričom zo 45-metrovej výšky spadlo aj viac než 30 osobných i nákladných vozidiel.

Egyptský prezident podpísal zákon umožňujúci kontrolu internetu

Zákon zverejnený v egyptskom úradnom vestníku poskytuje štátnym orgánom právomoc nariadiť blokovanie internetových stránok, ktoré zverejňujú obsah považovaný za hrozbu pre národnú bezpečnosť.

Merkelová a Putin rokujú o Ukrajine, plynovode, Sýrii aj Iráne

Merkelová v súvislosti s Ukrajinou zdôraznila, že dúfa v pokrok pri snahách vyriešiť konflikt medzi proruskými separatistami a vládnymi jednotkami na východe tejto krajiny.

Nemecká vláda priznala, že sa nepripravuje na kontakt s mimozemšťanmi

Vláda sa na takúto situáciu vôbec nepripravuje, pretože považuje prvý kontakt na území Nemeckej spolkovej republiky za vysoko nepravdepodobný.

Lukašenko vymenil vo vláde premiéra i viacerých ministrov

Už na rokovaní kabinetu minulý utorok Lukašenko v rozhnevanom vystúpení pred bežiacimi kamerami ostro skritizoval jednotlivých ministrov i miestnych funkcionárov.

Čínsky prezident Si Ťin-pching navštívi v septembri Severnú Kóreu

Čína je pre Severnú Kóreu najdôležitejším obchodným partnerom. Severokórejský vodca Kim navštívil túto susednú krajinu od začiatku roka už trikrát.

Erdogana potvrdili na čele vládnucej strany AKP

Na výročnom zjazde v Ankare vymenili celkovo 29 z 50 najvyššie postavených predstaviteľov AKP, čím si Erdogan naďalej posilňuje moc vnútri i mimo svojej strany pred regionálnymi voľbami.

Krajná pravica protestovala v meste Dubí, prišiel aj Kotleba

Na mieste musel zasahovať aj policajný antikonfliktný tím, keďže prívrženci DSSS napadli prispievateľa portálu Parlamentní listy a niekoľkokrát ho udreli päsťou, údajne pre tmavšiu farbu pleti.

Putin bol hosťom na svadbe rakúskej ministerky zahraničných vecí

Pozvanie Putina na svadbu Kneisslovej malo ohlasy aj v zahraničí. Kriticky sa vyjadril ukrajinský parlament, ako aj tamojší minister zahraničných vecí Pavlo Klimkin.

Na Kofiho Annana spomína rodná Ghana, Afrika i celý svet

Annanov nástupca na poste generálneho tajomníka OSN, juhokórejský diplomat Pan Ki-mun uviedol, že na zosnulého sa nikdy nezabudne.

Letovisko Cambrils si pripomenulo prvé výročie útoku

Spomienkovú ceremóniu v Cambrils nepoznačilo politické napätie, ktoré sprevádzalo obrad v Barcelone deň predtým, keď boli v okolí rozvešané pútače za nezávislosť španielskeho regiónu Katalánsko.

Zatkli bossa 'Ndranghety, keď sa vrátil z úkrytu v Nemecku

Luigiho Abbruzzeseho (28) našli v súkromnom dome v meste Cassano allo Ionio v juhotalianskom regióne Kalábria. V čase zatknutia mal pri sebe dve ručné strelné zbrane.

Predseda VZ OSN Lajčák vyjadril hlboký zármutok nad úmrtím Annana

Lajčák vyjadril úprimnú sústrasť Annanovej rodine a priateľom, ale aj obyvateľom jeho domovskej Ghany a celej Afriky.

Prívrženci nacistu Hessa odvolali zhromaždenie v Berlíne kvôli účasti

Organizátori oznámili, že teraz sa vyberú do východnej berlínskej štvrte Friedrichshain, známej nočným životom a alternatívnou scénou, kde usporiadajú druhú, narýchlo zorganizovanú demonštráciu.

Obete pádu mosta v Janove si prišli uctiť prezident i futbalisti

Na obrade v areáli janovského výstaviska, kde bolo vystavených veľa seba 19 rakiev s menami a fotografiami obetí, boli prítomní štátni predstavitelia vrátane talianskeho prezidenta Sergia Mattarellu.

Na odovzdávaní cien MTV Video Music Awards si uctia Arethu Franklinovú

Franklinová zomrela vo štvrtok 16. augusta vo veku 76 rokov na rakovinu pankreasu. Skonala doma v americkom meste Detroit v štáte Michigan.

Ukrajinský autobus sa zrútil zo svahu v Poľsku, tri osoby zahynuli

Autobus idúci po ceste medzi mestami Przemyšl a Sanok zišiel z vozovky a zrútil sa zo svahu na mieste, ktoré je pre časté nehody známe ako zákruta smrti.

Bývalý generálny tajomník OSN Kofi Annan zomrel po krátkej chorobe

Nadácia vo vyhlásení spresnila, že ghanský diplomat zomrel pokojne v nemocnici švajčiarskej Ženeve, kde v uplynulých rokoch žil.,aktualizované 

V USA pribúda počet starších ľudí, ktorí musia vyhlásiť osobný bankrot

Najnovšie výskumy ukázali, že miera výskytu bankrotu vo vekovej kategórii nad 65 rokov je v súčasnosti trikrát vyššia ako v roku 1991.