Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián
< sekcia Atletika

Paraatlét Laczkó vybojoval bronz v disku na majstrovstvách sveta

Na snímke Dušan Laczkó pózuje so striebornou medailou, ktorú získal v hode diskom počas tlačovej konferencie po majstrovstvách Európy v paraatletike v poľskom meste Bydgoszcz, v Bratislave 9. júna 2021. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Laczkó bol prvý z trojice slovenských paraatlétov, ktorí štartujú na svetovom šampionáte.

Paríž 12. júla (TASR) - Diskár Dušan Laczkó sa na MS v paraatletike v Paríži postaral o prvú medailu pre slovenskú výpravu. Výkonom 42,70 m obsadil v skupine F56 tretie miesto a získal bronz.

Laczkó bol prvý z trojice slovenských paraatlétov, ktorí štartujú na svetovom šampionáte. V piatok sa predstaví dvojnásobný bronzový medailista z paralympiády Marián Kuřeja v hode kuželkou (skupina F51) a slovenské vystúpenia na MS 2023 uzavrie v nedeľu Ladislav Čuchran v hode oštepom (F54).

Dejiskom svetového šampionátu je Stade Charléty na juhu Paríža, kde sa na budúci rok uskutočnia paralympijské súťaže.