Nedela 19. máj 2024Meniny má Gertrúda
< sekcia Atletika

Na Parížskom maratóne triumfovali Ayana a Kipropová

Bežci bežia cez Champs Elysees počas štartu Parížskeho maratónu v Paríži. Foto: TASR/AP

Preteky žien sa skončili šprintom, v ktorom bola tesne úspešnejšia Kipropová pred Atalel Anmutovou z Etiópie.

Paríž 2. apríla (TASR) - Víťazmi Parížskeho maratónu sa stali Etiópčan Abeje Ayana a Keňanka Helah Kipropová. Dvadsaťročný Ayana prišiel do cieľa v čase 2:07:15 h s dvadsaťsekundovým náskokom pred krajanom Guyem Adolom.

"Prišiel som sem hlavne v rámci prípravy na augustové majstrovstvá sveta v atletike. Musel som absolvovať 42 kilometrov a som šťastný, že sa mi to podarilo. Viacerí bežci museli zastaviť, ale ja som to dokázal a nie som ani veľmi unavený," citovala Ayanu agentúra AFP.

Preteky žien sa skončili šprintom, v ktorom bola tesne úspešnejšia Kipropová pred Atalel Anmutovou z Etiópie. Obe dobehli do cieľa v rovnakom čase 2:23:19 h. Na treťom mieste skončila s trojsekundovým mankom Etiópčanka Fikrte Weretová.

Parížsky maratón - výsledky:

muži: 1. Abeje Ayana 2:07:15 h, 2. Guye Adola (obaja Etióp.) 2:07:35, 3. Josphat Boit 2:07:40, 4. Elkanah Langat (obaja Keňa) 2:08:25, 5. Adeledelew Mamo (Etióp.) 2:08:50, 6. Kipkemboi Kiprono (Keňa) 2:09:27