SEKCIA: Vražda novinára J. Kuciaka

FOTO VO VNÚTRI: Tento muž by mal mať informácie o Kuciakovej vražde

Zatiaľ neznámu osobu prokurátor vyzval, aby sa sama prihlásila na príslušných úradoch - priamo na ÚŠP v Pezinku, alebo na Národnej kriminálnej agentúre, národnej protizločineckej jednotke.

,aktualizované 

V Košiciach odhalili pamätník Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej

Na slávnostnom odhalení pomníka sa okrem iných zúčastnili aj rodičia zavraždeného Jána Kuciaka, matka Martiny Kušnírovej a ich advokáti.

RSF je znepokojená stavom vyšetrovania prípadu Kuciaka a Kušnírovej

V stanovisku, ktoré médiám zaslala šéfka bruselskej pobočky RSF Julia Majerczaková, sa uvádza, že vyšetrovanie tejto dvojnásobnej vraždy sa zastavilo a na sľuby o ochrane novinárov sa zabudlo.,aktualizované 

Špeciálna prokuratúra bude o vražde J. Kuciaka informovať v septembri

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk, jeho snúbenica Martina Kušnírová bola archeologička.,aktualizované 

Vyše 300 novinárov podpísalo vyhlásenie pol roka od vraždy J. Kuciaka

Novinári a vydavatelia v ňom zdôrazňujú, že hoci nimi vražda kolegu otriasla, nezastrašila ich. Neprestávajú sa preto pýtať, pátrať či kontrolovať politikov a ľudí vo verejných funkciách.

J. Čižnár kritizuje vyjadrenie prezidenta ohľadom únosu Vietnamca

Generálny prokurátor chcel po Kiskových slovách plánované stretnutie zrušiť, pretože podľa Čižnára je prezidentovi jasné, že skutok sa stal, napriek tomu, že ani sama prokuratúra to ešte nevie. ,aktualizované 

VIDEO: Lučanský: Tím vyšetrovateľov vraždy J.Kuciaka plánujem posilniť

Lučanský môže podľa svojich slov len dúfať, že sa túto vraždu podarí objasniť. Detaily hovoriť nechcel, aby nepomáhal páchateľom.

Premiér v Rade Európy odpovedal na otázky o utečencoch či Kuciakovi

Podľa Pellegriniho slovenská polícia už dnes aktívnejšie koná v prípadoch, kedy by mohlo dôjsť k ohrozeniu novinárov.

Plénum NR SR odmietlo zriaďovať vyšetrovacie výbory

Desaťčlenné vyšetrovacie výbory sa mali podľa novely zriaďovať obligatórne alebo fakultatívne. Obligatórne vždy vtedy, ak o to požiada najmenej tretina poslancov.

Košický súd potvrdil prepustenie Sebastiana V. z väzby na kauciu

Sudca trebišovského okresného súdu 12. júna rozhodol o nahradení väzby kauciou vo výške 2000 eur, sľubom obvineného, že dodrží zákaz stýkať sa s poškodenými, a dohľadom mediačného úradníka.,aktualizované 

Premiér sa chce pre vraždu Kuciaka stretnúť so šéfom PZ a prokurátormi

Pellegrini zopakoval, že chce robiť všetko, aby Slovensko bolo dobrým miestom pre život.

Za slušné Slovensko demonštrovali tisíce ľudí, vláda dostala päťku

Pochod začal pred Úradom vlády SR, demonštranti sa odtiaľ pokojne v sprievode polície presunuli na Námestie SNP. ,aktualizované 

Štefanec: Misia EP ešte do konca roka preverí agrodotácie na Slovensku

Cieľom misie bude zmapovať prípady porušovania pravidiel pri prerozdeľovaní európskych financií, a to najmä v poľnohospodárstve.

Saková: K vražde J. Kuciaka prišlo veľa informácií, no nepravdivých

Vyplatenie miliónovej odmeny, ktorú ponúkla vláda za informácie, ktoré by pomohli odhaliť vraha novinára a jeho partnerky, podľa Sakovej stále platí.

R. Fico: Iniciatíva urobila dobre, budem hovoriť, kto je kým platený

Zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko podali v piatok na Fica trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy a ohováranie.

Gašparoviča prekvapila Kiskova kritika vyšetrovateľov vraždy novinára

Ma margo správy, ktorú Kiska predniesol v parlamente v stredu (13.6.), exprezident uviedol, že sa s ňou nevie stotožniť v plnom rozsahu.

Premiér: Odmena za informácie o vražde bola asi inšpirovaná Maltou

Vláda doteraz neprijala žiadne uznesenie o vyplatení takejto odmeny.

EP zmonitoruje korupciu a slobodu tlače, posvieti si aj na Slovensko

Cieľom novej monitorovacej skupiny je poskytnúť plnú podporu snahám o dosiahnutie spravodlivosti a zaistenie dodržiavania princípov právneho štátu.

Vyšetrovateľ vrátil mobil novinárke, ktorá komunikovala s Kuciakom

Včera svedkyňa kópiu tejto komunikácie pre potreby trestného konania poskytla v elektronickej podobe, preto nie je potrebné vyhotoviť kópiu tejto komunikácie z mobilného telefónu.