Streda 20. marec 2019  Deň jarnej rovnodennostiMeniny má Meniny má Víťazoslav a Klaudius
< sekcia Trenčiansky kraj

Prednostovi nováckeho mestského úradu má hroziť väzenie

Na archívnej snímke pojednávacia miestnosť. Foto: TASR - Marko Erd

Obvinený mal fyzicky napadnúť iného muža.

Prievidza/Nováky 8. júna (TASR)- Obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva čelí 41-ročný Milan z Novák. Ten mal ešte vlani v auguste v Prievidzi fyzicky napadnúť vtedy 40-ročného muža, informoval v piatok TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

"Štyridsaťročného muža mal obvinený fyzicky napadnúť v Prievidzi ešte 15. augusta 2017 asi o 9.00 h, počas incidentu boli poškodenému spôsobené zranenia s dobou narušenia obvyklého spôsobu života v dĺžke 57 dní," spresnil Kudlička.

Polícia v tejto súvislosti podľa neho začala trestné stíhanie 1. novembra 2017, stíhaný za zločin ublíženia na zdraví a prečin výtržníctva je Nováčan od 19. decembra minulého roka. "V uvedenej veci naďalej prebieha vyšetrovanie. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov," dodal.

Podľa informácií TASR je obvineným mužom prednosta Mestského úradu v Novákoch.

"Prednosta mestského úradu nie je verejný činiteľ, je vedúcim zamestnancom v zmysle zákona o výkone prác vo verejnom záujme," ozrejmil pre TASR hovorca Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.