Tipsport Liga

Slovan zdolal Liptovský Mikuláš 3:1

Bratislavčania naposledy zdolali Liptákov v novembri 2022.

Hokejisti Popradu triumfovali na ľade Spišskej Novej Vsi 4:3

Domáci otvorili skóre v 11. minúte, keď strela Hamráčka skončila za brankárom Vayom.

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce

Michalovčania prehrali doma štyri z uplynulých piatich zápasov.

Humenné získalo obrancu Pacalaja zo Žiliny, opačným smerom ide Djakov

Pre 29-ročného Pacalaja pôjde o návrat do najvyššej súťaže po dvoch rokoch.

Skalica zdolala Brno 6:2 v Tipsport lige

MFK Skalica - Zbrojovka Brno 6:2 (3:1),aktualizované

Zvolen posilnil kanadský útočník Fortin so skúsenosťami z NHL

K zvolenskému tímu sa v pondelok pripojil aj nový hlavný tréner Jamie Russell. S hráčmi absolvoval prvý spoločný míting a rovnako aj tréning na ľade.

Spišiaci si chcú vstúpiť do svedomia, Turnbull po zápase: Išli mi nohy

Veľkú zásluhu na tom má aj trojgólový Carter Turnbull. V posledných piatich dueloch v sérii vždy bodoval.

TIPOS EXTRALIGA: Barani so skalpom lídra zo Spiša, prehra Košíc

Spišská Nová Ves prehrala tretí z uplynulých štyroch zápasov, no na čele tabuľky má stále päťbodový náskok pred Popradom. Bystrica poskočila na šieste miesto.,aktualizované

TIPOS EXTRALIGA: Slovan uspel proti Novým Zámkom, Poprad zdolal Zvolen

Slovan viedol po dvoch tretinách 4:1, no pohodlný záver si skomplikoval. ,aktualizované

Trenčín angažoval hokejového obrancu Kielba, Nemčík zamieril do Kladna

Pre Kielba bude Trenčín prvé pôsobisko mimo Severnej Ameriky. Jeho profesionálna kariéra sa odvíjala v nižších zámorských súťažiach AHL a ECHL.

Gachulinec zamieril zo Slovana do Zvolena, opačným smerom ide Kubka

O šesť rokov starší Kubka sa do materského Zvolena vrátil v lete 2020. V sezóne 2023/2024 zaň nastúpil do 36 zápasov s bilanciou 3 góly, 7 asistencií, 32 trestných minút a 13 plusových bodov.

Heard z Michaloviec získal Krištáľový puk za najkrajší decembrový gól

Heard strelil krištáľový gól 30. decembra v zápase proti Spišskej Novej Vsi.

Domáca séria Spišiakov sa skončila, Stavjaňa vyrovnal zápis Jančušku

Spišiaci ťahali víťaznú domácu sériu od začiatku základnej časti. Na ceste za ligovým rekordom ich zastavili až Nitrania, konkrétne v 51. minúte ich kanonier Samuel Buček.

Hrdina Loggins: Nové Zámky zdolali Humenné 2:1 pp a sn

Vyrovnaný duel priniesol góly z hry až v tretej časti. Hostí poslal v 44. minúte do vedenia Filip Vaško, no domáci Loggins v 51. minúte využil presilovku a poslal stretnutie do predĺženia.

Liptovský Mikuláš podľahol Popradu 1:4, Dmowski zaznamenal hetrik

Popradčania sa dostali do vedenia v 11. minúte, keď početnú výhodu o dvoch hráčov využil Dmowski.

Tri body idú do Trenčína: Vo Zvolene zvíťazil 2:1

O triumfe Trenčína rozhodol gól Lukáša Švareka zo 43. minúty. Zvolen sa tak naďalej trápi, utrpel piatu prehru z uplynulých šiestich súbojov.

Michalovce otočili zápas a zvíťazili doma nad Banskou Bystricou 6:4

Hostia dokázali v zápase viesť až trikrát, no súper sa vždy dotiahol. Michalovčania strelili v 38. minúte dôležitý kontaktný gól na 3:4 z hokejky Senu Acolatseho.

Humenné poslalo Glazkova do Prešova, opačným smerom ide Ťavoda

Ťavoda odohral v prebiehajúcom ročníku v rámci striedavého štartu dve stretnutia za Prešov. Glazkov nastúpil za Humenné v 24 stretnutiach, v ktorých nazbieral 10 bodov (1+9).

Nitra angažovala amerického hokejového útočníka Newella

Newell má za sebou pôsobenie v prestížnej univerzitnej súťaži NCAA, následne odohral počas troch sezón 87 zápasov za Hartford Wolf Pack vo farmárskej AHL.

Trenčín predĺžil zmluvu so švédskym útočníkom Ahlom o ďalšie dva roky

Dvadsaťšesťročný krídelník posilnil tím pred začiatok prebiehajúcej sezóny, odohral 20 zápasov a získal 19 bodov (9+10). Počas ročníka sa stal kapitánom mužstva.

Slovák sa vrátil do Košíc, s Nitrou sa dohodli na mesačnom hosťovaní

Tridsaťšesťročný center nazbieral v doterajšom priebehu sezóny dvanásť bodov (2+10) v 32 zápasoch.

Kanadský útočník Harper skončil v Nitre, mieri do českej extraligy

Ponuku z Česka bral ako svoju životnú príležitosť, uviedol prezident HK Nitra Miroslav Kováčik pre klubovú stránku.

Radosa skončil v pozícii predsedu predstavenstva HK Dukla Trenčín

Radosa už začiatkom roka 2024 avizoval ukončenie pôsobenia v pozícii predsedu predstavenstva, s ktorou sa plánoval rozlúčiť po sezóne 2023/2024.

Poprad a Michalovce si vymenili hráčov, Drgoň za Bjalončíka

Zdravotná situácia v oboch tímoch prinútila ich športových riaditeľov konať. Michalovce majú absencie v obrane, Poprad naopak v útoku.

Kanadský hokejový útočník Langkow skončil vo Zvolene

Pre Langkowa išlo o druhú sezónu v drese HKM Zvolen. V slovenskej extralige už nastupoval aj za MAC Budapešť a Nové Zámky.

Bystričania doma opäť zdolali Liptákov, Ďatelinka s klubovým rekordom

Víťazný zásah Banskej Bystrice obstaral druhým gólom Ján Petriska.

Wojnar po výhre v Humennom: Boli sme trpezliví a dali sme zlomový gól

V Humennom bola znova výborná divácka kulisa, ktorá hnala domácich dopredu.

Nové Zámky zlomili negatívnu sériu, Kantor: Zahrali sme slušne

Poprad sa najbližšie predstaví v piatok na ľade Liptovského Mikuláša. Nové Zámky privítajú posledné Humenné.

Nitra zdolala Zvolen 5:1, rozhodla skvelou treťou tretinou

"Corgoni" zaznamenali tretí triumf za sebou a v tabuľke sa posunuli na 6. miesto o dva body pred Zvolenčanov.

Nové Zámky zvíťazili na ľade HK Poprad 6:1, Košice v Michalovciach

Nové Zámky 116 sekúnd pred koncom tretieho dejstva ešte upravili výsledok vďaka Mamčicsovi.,aktualizované

TIPOS EXTRALIGA: Humenné angažovalo českého útočníka Kvasnicu

Kvasnica bol počas mládežníckych sezón pravidelný reprezentant Česka. Štartoval na MS hráčov do 18 rokov a aj na prestížnom turnaji Hlinka Gretzky Cup.

Lotyš Jass sa stal GM a asistentom trénera v HK 32 Liptovský Mikuláš

Pre Jassa, ktorý 18. januára oslávi 39. narodeniny, pôjde o návrat na Slovensko po necelých šiestich rokoch.

Poprad trápi početná maródka, získal na hosťovanie Belluša zo Žiliny

Belluš odohral počas deviatich sezón v extralige doposiaľ 440 zápasov, v ktorých zaznamenal 154 bodov a 65 gólov.

TEL: Poprad rozšíril súpisku o lotyšského centra Švanenbergsa

Švanenbergs strávil juniorské roky v MHL v drese HK Riga a nastupoval aj v KHL za Dinamo Riga.

Spišiaci sú naďalej na čele, prvá výhra Slovana pod trénerom Oremusom

Košičania prehrali ôsmy zápas v rade a na treťom mieste tabuľky sú pred priebežne štvrtou Banskou Bystricou už iba o skóre.

Nitra rozstrieľala Trenčín, Milo: Prvá tretina ako z ríše snov

Ťažšie hľadal slová kouč hostí Branko Radivojevič, ktorý bol sklamaný z herného prejavu svojich zverencov a víťazstvo Nitry označil za zaslúžené.

Košice na Spiši vzdorovali, domáci napokon úspešne zvládli nájazdy

Košičania viedli v zápase 1:0 aj 2:1, no Spišiaci gólmi Martina Bakoša a Oliviera Archambaulta v tretej tretine otočili skóre na svoju stranu.

TIPOS EXTRALIGA: Slovan to dokázal. Zdolal v 29. kole Nové Zámky

Bratislavský tím predtým štyrikrát prehral, dve prehry zaznamenal ešte pod vedením Vladimíra Růžičku.,aktualizované

Slovan zastavil sériu prehier, Kmeč: Boli sme aktívni

Bratislavčanom by podľa asistenta trénera Andreja Kmeča malo toto víťazstvo pomôcť odraziť sa od spodných poschodí tabuľky.

Zvolen znova bodoval pod Javorčíkom, mužstvo chce viesť aj v utorok

Norbert Javorčík dostal poverenie viesť Zvolen na trénerskom poste pokým vedenie klubu nenájde nového kormidelníka po odchode dvojice Peter Oremus – Andrej Kmeč.