Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Tipsport Liga

TIPSPORT LIGA: Nové Zámky doma padli s DVTK

Na snímke druhý sprava hráč Košíc Ladislav Nagy oslavuje gól so spoluhráčmi v zápase 18. kola Tipsport ligy v hokeji HK Dukla Trenčín - HC Košice v stredu 31. októbra 2018 v Trenčíne. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Pozrite si aktuálne výsledky 18. kola Tipsport ligy.

Bratislava 31. októbra (TASR) - Prvé dva tímy hokejovej Tipsport Ligy v stredu v zápasoch 18. kola prehrali. Líder zo Zvolena nestačil v derby v Banskej Bystrici 2:3, resp. Košice v Trenčíne 1:3. Nové Zámky nečakane podľahli doma Miškovcu 0:3.

18. kolo

HK Poprad - HC 07 Orin Detva 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Poprad: Vošvrda – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian – Takáč, Mlynarovič, Václav – Kundrik, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček, Macík Detva: Petrík – Martin Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Hedera, Gachulinec – Ščurko, Jakuceňa, Puliš – Ďaloga, Murček, Giľák – Tibenský, Valent, Matúš Chovan – Král, V. Fekiač, Surový

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 39. Asselin (Marshall), 50. Higgs (Asselin), 58. Sýkora (Higgs) - 26. Růžička (Chovan, Zuzin), 28. Šišovský (Kytnár, Vandane). Rozhodovali: P. Stano, Jonák - Synek, Gegáň, vylúčení 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2841 divákov (vypredané)

Banská Bystrica: Williams - Sloboda, Mihálik, Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Török, Higgs, Sýkora - Selleck, Buc, Asselin - Kabáč, Češík, Gabor - Bartánus, Lichanec, Varga

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Trenčín: Valent – Luža, Rýgl, Holenda, Bohunický, Frühauf, Kovář, Niko – O.Mikula, Sojčík, Radivojevič – M.Hecl, Ölvecký, Bartovič – Sádecký, Bližňák, T.Varga – Pardavý, J.Švec, D.Hudec – Špankovič

Košice: Habal – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, McDowell, Š.Petráš – L.Nagy, Brophey, Marc. Haščák – Kafka, T.Klíma, Netík – Suja, Galamboš, Spilar – Žitný, Krajňák, Hričina

MHC Mikron Nové Zámky - DVTK Jégesmedvék Miškovec 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 22. Miskolczi (Magosi, Crawford), 23. Vas, 34. Vas (Pance) Rozhodovali: Adamec, Müllner - Valo, M. Orolin, vylúčení: 5:4, navyše: Košarišťan 10 minút za nešportové správanie, Novák 5+DKZ za pästný súboj a hrubosť - Harrison 10 minút za pästný súboj a hrubosť+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1123 divákov

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, Novák, Henderson, Hatala - Nejezchleb, Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, Jurík - Bajtek, Urban, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Slávik

DVTK: Vay - Kiss, Crawford, Milam, Szirányi, Slovák, Láda, Vojtkó - Magosi, Galanisz, Miskolczi - Kulmala, Vas, Pance - Harrison, Loiseau, Somogyi - Vincze, Hajós, Ritó

predohrávka 29. kola

HK Nitra - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)

Góly: 43. Blackwater, 45. Slovák (Lantoši), 51. Kerbashian, 51. Lantoši (Bortňák, Majdan), 51. Fominych Rozhodovali: Snášel, Németh - Smrek, Pálkövi, vylúčení: 4:5, navyše: Šiška (Nitra) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, 2309 divákov

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím – Lantoši, Slovák, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Buček - Richard, Bortňák, Rapáč - Šiška, Čaládi, Majdan - Fominych

Liptovský Mikuláš: Kislicyn (51. Bátory) – Nádašdi, Mezovský, Horváth, Fereta, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Kriška, Huna Ri., Huna Ró. - Uram, Oško, Sukeľ - Nechaj, Tamáši, Piatka - Števuliak, Uhrík, Lištiak

MAC Budapešť - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 11. Klempa (Fejes, Bodó), 40. Dudás (Pozsgai, Nagy) – 17. Piegl (Jenčík, J. Ručkay), 53. J. Ručkay (Jenčík, Matejka), 62. Bagin (J. Ručkay). Rozhodovali: Fridrich, Korba – Tvrdoň, Šoltés, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

MAC: Bálisz – Pozsgai, Bugár, Burt, Fejes, Vokla, Dudás, Szigeti, Bukor – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Kreisz, Nagy, Terbócs – Odnoga, Majoross, Szabad

Žilina: Mikoláš – Kučný, Bagin, Piegl, Žilin, Pastor, Matejka, Mendrej – Bárta, Podešva, Milý – Jenčík, Surovka, Huna – Síkela, J. Ručkay, Rehák – Hrazdíra, Danielčak

4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 9. Belluš (Koyš, Mlynarovič), 29. Bondra (Kozák, Heizer), 52. Zagrapan (Ťavoda), 57. Erving (Belluš, Paukovček). Rozhodovali: Šteffik, Soós – Durmis, Soltész, vylúčení: 7:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1214 divákov.

Poprad: Vošvrda – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian – Takáč, Mlynarovič, Václav – Kundrik, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček, Macík

Detva: Petrík – Martin Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Hedera, Gachulinec – Ščurko, Jakuceňa, Puliš – Ďaloga, Murček, Giľák – Tibenský, Valent, Matúš Chovan – Král, V. Fekiač, Surový

V Poprade sa začínalo pietnou minútou ticha za odchovanca klubu Dávida Gáborčíka, ktorý zomrel včera vo Francúzsku, a jedného zo zakladateľov fanklubu HK Poprad Petra Výrosteka, ktorý podľahol chorobe. V prvej šanci sa ocitli domáci. Zagrapan ale prečíslenie 3 na 1 gólovo nevyriešil, jeho prihrávku na spoluhráčov prečítal brankár Detvy Petrík. Podobnú situáciu na opačnej strane hasil dobre sa vracajúci center prvého útoku Václav. Popračania sa otváracieho gólu dočkali na začiatku 9. minúty. Počas prvej presilovky "kamzíkov" v zápase sa po vtipnej prihrávke Koyša trafil do odkrytej časti brány Belluš - 1:0. Zhruba 9 minút pred koncom prvej časti hry nevydržalo náraz hráčov plexisklo a v Poprade sa tak šlo do kabín na prvú prestávku predčasne.

Po oprave plexiskla v 12. minúte po Giľakovej akcii opečiatkoval konštrukciu popradskej bránky Ďaloga. Hra v druhej tretine bola poznačená častými vylúčeniami na oboch stranách. Najprv sa na začiatku 29. minúty pripomenul Dávid Bondra. Ten poslal za chrbát Petríka puk vyrazený brankárom Detvy po Kozákovej strele od modrej čiary. Po odohraní polovice riadneho hracieho času sa v Poprade telefonovalo. Detva zásluhou kapitána Sládeka po neprehľadnej situácii na hranici bránkoviska znížila, gól ale arbitri neuznali pre hru so zdvihnutou hokejkou. V ďalšom priebehu mali hostia takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov, ale výborne sa brániacu trojicu Popradčanov neprekonali.

V 45. minúte sa pripomenul Koyš, ktorého do šance poslal Zagrapan. Petrík sa však prezentoval výborným zákrokom. O dve minúty neskôr predviedli domáci obrancovi Ťavoda so Salijom únik vo vlastnom oslabení, ktorý sa gólom neskončil. Na 3:0 zvyšoval pohotovou dorážkou Zagrapan. Čísté konto sa Vošvrdovi pokúsil počas presilovky zmariť hošťujúci Ščurko. S jeho zakončením si gólman Popradu poradil s vypätím všetkých síl. V 56. minúte už bolo 4:0 po delovke Ervinga od modrej čiary. Do konca zápasu sa hráčom hostí už nepodarilo skorigovať nepriaznivý výsledok. Pre brankára Popradu Vošvrdu je vychytaná nula proti Detve už tretím čistým kontom v sezóne.

HLASY:

František Štolc, (asistent trénera Popradu: "Tento zápas sa začal ťažko, lebo Dávid Gáborčík mal blízky vzťah s veľa hráčmi. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon, lebo sa im ťažko nastupovalo na tento zápas. Výhru venujeme Dávidovi."
Josef Turek, tréner Detvy: "Zhrnul by som to krátko, boli sme slabším tímom, takto sa o víťazstvo nebojuje. Boli sme slabí v koncovke, Poprad bol lepší. Musíme podať úplne iný výkon, ak chceme získať body."

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen

3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 39. Asselin (Marshall), 50. Higgs (Asselin), 58. Sýkora (Higgs) - 26. Růžička (Chovan, Zuzin), 28. Šišovský (Kytnár, Vandane). Rozhodovali P. Stano, Jonák - Synek, Gegáň, vylúčení 3:3, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, 2841 divákov (vypredané).

HC'05 iClinic B. Bystrica: Williams - Sloboda, Mihálik, Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Török, Higgs, Sýkora - Selleck, Buc, Asselin - Kabáč, Češík, Gabor - Bartánus, Lichanec, Varga

HKM Zvolen: Tomek - Vandane, Ulrych, Růžička, Zeleňák, Dubina, Pöyhönen - Vandas, Lušňák, Šišovský - Andrisík, M. Halama, Petráš - Zuzin, Kytnár, Mich. Chovan - Marcinek, P. Halama, Lušňák

Úvodná tretine síce gól nepriniesla, no pohronské derby bolo opäť plné vášní vo vypredanom hľadisku i tvrdých súbojov na ľade. Lepšie začali domáci, snažili sa čo najrýchlejšie pohnúť so skóre, no s pribúdajúcimi minútami, keď sa im nedarilo prekonať brankára Tomeka, tabuľkový líder zo Zvolena hru vyrovnal a dostával sa tiež do zakončenia. V 3. min ideálnu šancu spálil Varga korčuľujúci sám na brankára Tomeka, onedlho Török v rozhodujúcej chvíli minul puk. V 10. min Zuzin sa trikrát pokúšal otvoriť skóre a v závere tretiny sa dvakrát do dobrých príležitostí natlačil Sýkora. Najskôr v 18. min tiesnený zblízka ani nevystrelil a pár sekúnd pred klaksónom poslal puk ponad bránku. V druhej tretine sa najskôr Zvolenčania ubránili oslabeniu, a potom prvýkrát udreli, keď po strele Chovana usmernil puk pred bránkou Růžička. V 28. min už bolo 0:2, v presilovke Šišovský dokonale bez prípravy pridal gól po 22 sekundách hry v početnej prevahe. Zvolenčania boli pri chuti a v 31. min Šišovský a neskôr Zuzin mohli pridať aj ďalšie góly 'rytierov'. Domáci nemali strelecký deň, v 35. min dva razy Bartánus v presilovke a aj Higgs neprekonali pozorného Tomeka v bránke. V 36. min samostatný nájazd nepremenil na druhej strane Vandas. Už sa zdalo, že sa domáci gólu v 2. tretine nedočkajú, no Asselinov prudký forhend v 39. min predsa len rozvlnil sieť a vyvolal väčšiu nádej na zvrat. V 3. tretine tlak 'baranov' zosilnel, s pribúdajúcimi minútami sa však objavovala aj nervozita a hľadal sa recept na prekonanie Tomeka. V 50. min ho našiel voľný Higgs po presnej nahrávke od Asselina a začínalo sa odznova. O dokonalý zvrat sa postaral v 58. min Sýkora, keď mu naservíroval puk spoza bránky Higgs. V 59. min ešte spálil šancu v prečíslení domáci Selleck a hosťom na vyrovnanie nepomohla ani 65-sekundová power play s obrovskou šancou Petráša.

HLASY:

Michal Hudec, asistent trénera B. Bystrice: "Na lavičke som sa cítil výborne, som aj zachrípnutý, výborný začiatok pri mojom novom zaradení. Najskôr som nevedel ako bude, zápas sme otočili, záver bol emotívny, človek sa tešil, výborný adrenalín. Zvolen viedol, bolo to aj nervózne, no začali sme postupne hrať svoju hru a tlačiť sa do bránky. Budem mať na starosti útočníkov, systém ovládam, ešte si niečo naštudujem. Inak tento zápas bol klasický ako sa na derby patrí, v druhej tretine sme začali trochu panikáriť a prepadať. Vďaka tomu, že sme sa sústredili na hru, ktorú vieme, sme zápas vyhrali."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "V prvej tretine si Bystrica vytvorila prvých 13 minút tlak, potom sme sa zlepšili, v 2. tretine aj strelili dva góly. Rozhodol asi moment, keď sme dvakrát išli sami na bránku a keby sa nám podarilo streliť tretí gól, možno by bolo po zápase. Pri tlaku domácich nás podržal brankár Tomek, aj chalani si zaslúžia pochvalu za veľkú bojovnosť. Hrali sme od tretej minúty na tri lajny a päť obrancov, len škoda, že sme nebodovali."

Ján Sýkora, strelec víťazného gólu B. Bystrice: "Ukázali sme tímovú silu a vrátili sa do zápasu. V derby je to vždy vyburcované, s hrou do tela, so šancami na oboch stranách. Fanúšik si prišiel na svoje, aj pri piatich góloch. Ja som puk pri mojom góle vystrelil pod ruku, no nevidel som, že puk prešiel za čiaru. Zamrzol som, no periférne som videl, že Higgs sa začal radovať. Dôležité však aj bolo, že sme zvládli predtým oslabenie, všetci sme odviedli výbornú robotu."

Patrik Lušňák, útočník Zvolena: "Mali sme menej hráčov, sú zranení a chorí, no začali sme super. Viedli sme o dva góly, potom sme nešťastne inkasovali. Začali sme viac brániť, nehrali sme to, čo sme mali, ten tretí gól padol tak, že súper ani nevedel, že padol. Hokej sa hral hore dole, mali sme tlak, no nemali sme ani komplet presilovkovú päťku. Všetko sme ustáli, mladší hráči hrali výborne a ujali sa do mužstva."

HK Nitra - MHK 32 Liptovský Mikuláš

5:0 (0:0, 0:0, 5:0)

V Nitre sa hrala predohrávka 29. kola, v ktorom domáci privítali Liptákov. Úvod zápasu bol vyrovnaný a šance boli na oboch stranách. Prvú veľkú príležitosť mali v 8. minúte hostia, keď využil medzeru v defenzíve Nitry Lištiak, ale Šimbocha neprekonal. V 12. minúte sa ocitli v prečíslení Slovák s Lantošim, druhý menovaný zobral zodpovednosť na seba, ale namieril iba nad Kislicynovu bránu. V 17. minúte strieľal z dobrej pozície hosťujúci Nechaj, no ani po tejto strele sa skóre nemenilo. O minútu neskôr nevyužil dobrú šancu Slovák a v prvej tretine, tak gól nepadol.

V druhej tretine boli lepší domáci, ktorí niekoľkokrát zatlačili hostí hlboko do obranného pásma. V 24. minúte korčuľoval od polovice sám Slovák, ale bekhendový blafák mu nevyšiel. V 31. minúte vytvoril aktívne hrajúci Rácz šancu pre Rapáča, ktorý nastrelil žrď. Hostia hrozili z brejkov, už do druhého v zápase sa dostal Lištiak, ale opäť vyšiel víťazne Šimboch. Aj po štyridsiatich minútach diváci v Nitre gól nevideli.

Skóre zápasu otvorili až v 43. minúte Nitrania zásluhou Blackwatera, ktorý naštartoval demoláciu Liptákov. Hneď o dve minúty bol Kislicyn prekonaný opäť, keď sa na dvakrát presadil Slovák - 2:0. Hostia sa nedokázali otriasť z týchto dvoch gólov a inkasovali ďalšie. V 51. minúte strelili “corgoni” tri góly. V priebehu 30 sekúnd sa postupne presadili traja hráči. Najskôr, aktívny Kerbashian a po ňom Lantoši. Po štvrtom góle opustil hosťujúcu bránu Kislicyn, ktorého nahradil Bátory. Seniorský debut strpčil 18-ročnému brankárovi gólom po piatich sekundách Fominych - 5:0. Domáci brankár Šimboch si udržal čisté konto a Nitra si pripísala do tabuľky 3 body.

HLASY:

Stanislav Petrík, asistent trénera Nitry: "Prvé dve tretiny sme videli vyrovnaný zápas. Nás podržal brankár Šimboch. Chytil dva samostatné nájazdy a to pomohlo mužstvu. V tretej tretine sme mali trochu šťastia a zápas sme rozhodli. Myslím, že po treťom góle sa zápas iba dohrával."

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Ťažko sa mi hodnotí takéto stretnutie, kde sme si za osem minút pokazili dobrý dojem. Po dvoch tretinách bolo 0:0. Nitra snáď, až na únik Slováka, nemala čisté gólové príležitosti. My sme mali dva samostatné nájazdy, ale Lištiak ani raz nepremenil. Na začiatku tretej tretiny sme mali presilovú hru, ktorú sme hrali, neviem prečo, kŕčovito. Nesnažili sme sa o častú streľbu, aj keď sme si to v kabíne povedali, že bolo by dobré zacloniť Šimbochovi. Nitru prvý gól nakopol a potom sme sa zosypali. Druhý gól rozhodol. Nitre všetko vyšlo a dali gól zo všetkého."

HK Dukla Trenčín – HC Košice

3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 51. Hecl, 56. Holenda (Varga), 59. Bartovič (Hecl) - 4. L. Nagy (Čížek). Rozhodovali: Baluška, D. Konc – Šefčík, Výleta, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 4593 divákov.

V súboji tímov z hornej polovice tabuľky mali ideálnu šancu dostať sa do vedenia domáci hokejisti už v úvode. V presilovej hre však stratil puk Radivojevič v útočnom pásme a Ladislav Nagy predviedol individuálne majstrovstvo. Prehral dvoch brániacich obrancov, položil si aj Valenta a pod hornú žŕdku „zavesil“ vedúci gól oceliarov. V ďalších minútach sa akcie striedali na oboch stranách, no ani jednému tímu sa nepodarilo pridať ďalší gól. Najbližšie k tomu mal v 12. minúte opäť Nagy po chybe v obranných radoch domácich, no jeho strelu k tyči gólman Trenčína vyrazil. O minútu neskôr z dobrej pozície rozozvučal v presilovej hre Galamboš konštrukciu bránky. V 16. minúte mohol vyrovnať Bartovič. Strela spomedzi kruhov mu však nesadla. V 17. minúte mohlo byť s domácimi ešte horšie. Spilar zostal nepokrytý, ale z ťažkého uhla nedokázal trafiť odkrytú bránku Dukly.

V 24. minúte pomohla Trenčanom žrdka aj po druhý raz, keď ľavú časť konštrukcie brány trafil Galamboš. Vyrovnanie mal o dve minúty neskôr na hokejke Ölvecký. Spomedzi kruhov nenamieril presne. O tri minúty neskôr na opačnej strane klziska na dvakrát neuspel Šedivý. Hostia boli v tých chvíľach aktívnejší pred Valentom a ten viackrát podržal svoj tím nad vodou a zachránil chyby spoluhráčov v obrannom pásme.

V záverečnej tretine pokračoval bojovný hokej z oboch strán. Trenčanom sa napriek snahe nedarilo vyrovnať. V 46. minúte po prihrávke spoza brány mal vyrovnanie na hokejke Varga. Zblízka tesne minul priestor Habalovej brány. Na opačnej strane klziska už veterán Nagy dvíhal ruky nad hlavu, no puk tesne netrafil domácu bránku. Domácim to konečne padlo v 51. minúte. Po rýchlej akcii spoza obrancu vystrelil Hecl a strelou švihom vyrovnal. Oceliari mohli ísť prakticky okamžite do vedenia. Pri nájazde dvoch na jedného Netíka efektne aj efektívne vychytal Valent. Východniari chceli ísť za víťazstvom a pridali na obrátkach. Paradoxne, gól padol na opačnej strane klziska. Holenda z ťažkého uhla nahodil puk pred Habala a ten prekĺzol gólmanovi pomedzi betóny. V záverečnej hre bez brankára pridal poisťujúci tretí gól Bartovič.

HLASY:

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: „Košice boli dve tretiny o niečo lepšie. My sme do zápasu nevstúpili ideálne. Nevytvorili sme si dostatočný tlak. Z jedného brejku padol prvý gól zápasu. V druhej tretine sme prehrali veľa osobných súbojov, občas sme boli pod tlakom. Chceli sme dosiahnuť pre divákov. Chalani boli v poslednej tretine obetaví a bojovní. Húževnatosťou sme zápas dotiahli do víťazného konca a výhru si cením.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Veľmi ťažko sa mi zápas hodnotí. Trenčín dokázal, že stretnutie sa hrá šesťdesiat minút. My sme opäť zlyhali v závere zápasu. To sa nám stalo už niekoľkokrát. Nerobím to rád, ale Laco Nagy nám nebude vyhrávať zápasy sám. Ak sa k nemu niekto nepridá, nebude to dobré. To by si mali niektoré naše hviezdy uvedomiť. Pohár už pretiekol a tí, čo mali potiahnuť celý tím, sklamali. Polovicu zápasu sme mali hru pod kontrolou. Po prvom inkasovanom góle sme sa rozklepali.“

MHC Mikron Nové Zámky - DVTK Jégesmedvék Miškovec

0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 22. Miskolczi (Magosi, Crawford), 23. Vas, 34. Vas (Pance) Rozhodovali: Adamec, Müllner, Valo, M. Orolin, vylúčení: 5:4, navyše: Košarišťan 10 minút za nešportové správanie, Novák 5+DKZ za pästný súboj a hrubosť - Harrison 10 minút za pästný súboj a hrubosť+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

V úvodných siedmych minútach duelu tretieho tímu ligy s dvanástym mali viac z hry hostia. Postupom času sa hra vyrovnala, no Novozámčania robili chyby pri rozohrávke. Hostia, hlavne Vasova formácia, ich však nedokázali potrestať. Na druhej strane ani domáci strelci neboli v riešení herných situácií efektívni. Päť minút pred koncom nezakončil svoj nájazd tiesnený Loiseau. Vasov a Zbořilov švih zas skončili na hrudiach gólmanov.

Druhú tretinu začali hráči Miškovca presilovou hrou, ktorú vybojovali ešte v prvom dejstve. Kulmala z ľavého krídla ešte len opečiatkoval Košarišťanovu tyč, no v 22. minúte, už pri rovnovážnom stave, otvoril skóre príznačne hráč s menom Miskolczi. O necelú minútu sa stav menil znova a opäť v prospech hostí. Tí zužitkovali aktivitu svojej druhej formácie vďaka Vasovi. Domáci mali viackrát zníženie na hokejke, no v 34. minúte udreli opäť hostia, keď zblízka prekonal Košarišťana znova Vas.

Nervózny záver druhej tretiny sa preniesol aj do záverečného dejstva a Košarišťanov osobný trest si na trestnej lavici odsedel Slávik. Domácim nebolo dopriate skórovať, čo potvrdil aj Štrauch, ktorý poslal puk do žrde Vayovej brány. Rovnako neúspešne pochodili aj Ručkay, Juraško či Jakúbek. Záver stretnutia sa niesol v nervóznom tóne a niektorí hráči išli predčasne pod sprchy.

HLASY:

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: "Hrali sme proti dobre organizovanému súperovi. Opticky aj strelecky sme mali z hry viac. Dnes sme sa nedokázali presadiť ani z najväčších gólových príležitostí a to rozhodlo. Šancí aj streleckých pokusov sme mali veľa, no boli málo dôrazné."

Glen Hanlon, tréner Miškovca: "Som pyšný na mojich hráčov, tvrdo dreli. Chcem poďakovať aj fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť. Na zápase bola veľmi dobrá atmosféra. Musím povedať, že v Nitre a tu v Nových Zámkoch bola zatiaľ najlepšia."

MAC Budapešť - MsHK DOXXbet Žilina

2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Najprv sa v prvej tretine hralo opatrne, šancí sa veľa nerodilo. Boli to domáci, ktorým sa podarilo otvoriť skóre, v 11. minúte sa presadil slovenský útočník Klempa. Žiline sa podarilo vyrovnať v presilovke v 17. minúte, prvým gólom v Tipsport Lige sa o to zaslúžil český obranca Piegl. V 24. minúte nevyužil samostatný únik domáci Bajoross, na druhej strane zlyhal v čistej šanci Rudolf Huna v 31. minúte, keď mu nevyšiel blafák. Keď sa v ďalšej dobrej šanci nepresadil Síkela, MAC v poslednej minúte druhej tretiny udrel gólovo bombou od modrej čiary Dudás v presilovke. "Vlci" mali v tretej tretine jasnú úlohu vyrovnať a to sa im podarilo v 53. minúte. V ich ďalšej presilovke mali aj šťastie, keď sa puk do siete odrazil od korčule Jakuba Ručkaya. Duel dospel napokon do predĺženia, v ktorom o výhre Žiliny rozhodol Bagin.