Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Tipsport Liga

TIPOS EXTRALIGA: Slovan to dokázal. Zdolal v 29. kole Nové Zámky

a snímke zľava Adam Lukošík, Michal Jasenec (obaja Slovan), brankár Pavel Kantor a Lukáš Kozák (obaja Nové Zámky) počas zápasu 29. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava – HC MIKRON Nové Zámky 26. decembra 2023 v Bratislave. Foto: TASR - Dano Veselský

Bratislavský tím predtým štyrikrát prehral, dve prehry zaznamenal ešte pod vedením Vladimíra Růžičku.

Bratislava 26. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v utorkovom 26. kole Tipos extraligy Nové Zámky 2:0. Pre trénera Petra Oremusa to bolo prvé víťazstvo na striedačke Slovana. Bratislavský tím predtým štyrikrát prehral, dve prehry zaznamenal ešte pod vedením Vladimíra Růžičku.

Tipos extraliga - 29. kolo:

HC Slovan Bratislava – HC MIKRON Nové Zámky 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 5. Findlay (Ranford, Pecararo), 15. Pecararo (Ahnelöv, Poirier). Rozhodovali: Novák, Rojík - Frimmel, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4027 divákov.

Slovan: Godla – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Maier, Sersen, Demo – Pecararo, Findlay, Ranford – Takáč, Poirier, Fominych – Žitný, Šille, Török – Jasenec, Masnica, Lukošik
Nové Zámky: Kantor – Lee, Roman, Chatrnúch, Mamčics, Novajovský, Kozák, Laurenčík – J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš – Michnáč, Roy, Stupka – Števuliak, Prokeš, Šišovský – Kováč, Ondrušek, Ružek

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili v utorkovom 29. kole Tipos extraligy na ľade HK Poprad 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte počas početnej výhody Marcus Vela. Hostia dosiahli ôsme víťazstvo za sebou a dostali sa na štvrté miesto, práve pred "kamzíkov".

Popradu vyšla lepšie úvodná tretina a strelili v nej dva góly. V 14. minúte sa presadil Ryan Dmowski počas presilovej hry. Domáci zvýšili náskok 21 sekúnd pred prestávkou, keď sa dostali do prečíslenia a Patrik Svitana našiel Jakuba Urbánka, ktorý prestrelil brankára Gašpera Krošelja. Hostia znížili v prostrednej časti zásluhou Patrika Bačika a vyrovnali 100 sekúnd pred koncom tretieho dejstva v hre bez brankára, keď skóroval Frank Hora. V predĺžení dokonal obrat Vela.

HK Poprad – HC '05 Banská Bystrica 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 14. Dmowski (Kotvan, Calof), 20. Urbánek (Svitana, Turan) – 28. Bačik (Štrauch, A. Stránský), 59. Hora (Turnbull), 64. Vela (Turnbull, Bačik). Rozhodovali: Crman, Krajčík – Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3282 divákov.

Poprad: Vay – Turan, McFadden, Kotvan, Betker, Brincko, D. Brejčák, Česánek – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Peresunko – Svitana, Halama, Melcher – Bodnár, Paločko, Przygodzki
Banská Bystrica: Krošelj – Šenkeřík, Bačik, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Wilkins – Faith, Adam, Petriska – Macek, Bíreš, Gašpar – Štrauch, A. Stránský, Výhonský

Hokejisti HKM Zvolen zdolali v utorkovom zápase 29. kola Tipos extraligy na domácom ľade HK 32 Liptovský Mikuláš tesne 2:1. Bodovali v treťom zápase za sebou, naopak Liptáci si pripísali tretiu prehru zo štyroch duelov. Gólom a asistenciou sa na víťazstve HKM podieľal Marek Hecl.

Zvolen si pod vedením trénera Norberta Javorčíka pripísal druhé tesné domáce víťazstvo. Liptáci prestrieľali domácich 36:28, no strelili iba jeden gól, keď na začiatku tretej tretiny skóroval Alexander Avcin.

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. Hecl (Zuzin, Rauhauser), 42. Kolenič (Hecl) – 41. Avcin (Réway, Mezovský). Rozhodovali: J. Konc ml., Fridrich – Valo, Tichý, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2163 divákov.

HKM Zvolen: Kupsky - C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Sládok, Hain, Čulík – R. Bondra, M. Hults, Kašlík – Zuzin, Viedenský, Mucha – Marcinek, Langkow, Hecl – Csányi, Šiška, Kolenič
HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov - Mezovský, Lalík, Žilka, Vasiliev, Hraško, F. Fekiač, D. Jendroľ, Tkáč – Avcin, Quince, Réway – Nauš, Egle, Berry – Vojtech, Uhrík, Lahtinen – Valigura, Vankúš, J. Sukeľ

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili už v dvanástich zápasoch za sebou. V utorňajšom stretnutí 29. kola Tipos extraligy triumfovali nad HC 19 Humenné 4:0.

Hostia prehrávali od 2. minúty, no favoritovi dlho vzdorovali a vypracovali si aj viacero gólových príležitostí. Počas celého zápasu však nedokázali nájsť recept na brankára Vladimíra Glosára. Michalovčania rozhodli o svojom víťazstve v druhej polovici tretej tretiny, keď strelili tri góly. Pre nováčika z Humenného to bola už 20. prehra v sezóne, po ktorej je so sedembodovou stratou na poslednom 12. mieste tabuľky.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 19 Humenné 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 2. Heard (Puliš), 51. Santos (Suja, Acolatse), 58. Suja (Daugavinš), 58. Cibák (Suja). Rozhodovali: Snášel, T. Orolin - Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

Michalovce: Glosár - Michalčin, Bindulis, Jasečko, Cibák, Stripai, Acolatse - Daugavinš, Pearson, Santos - Valach, Heard, Puliš - Paločko, Suja, Buc - Vašaš, Solenský, Bjalončík - Zabusovs, Varga
Humenné: Galimov - Novický, Glazkov, Sergijenko, Meliško, Djakov, Novota, Jacko - Šoltés, Kuru, Lapšanský - Handlovský, Linet, Horvát - Vaško, Krajňák, Borov - Ragan, Lačný, Thomka