< sekcia Tipsport Liga

Martin nedal dvadsiatke šancu, vyhral 4:0

Na snímke Peter Galamboš (Martin). Foto: TASR - Erika Ďurčová

Martinčania sa od úvodu pustili do súpera.

Piešťany 13. októbra (TASR) - Hokejisti MHC Martin zvíťazili vo štvrtkovom vloženom dueli Tipsport Ligy nad HK Orange 20 4:0.

Martinčania sa od úvodu pustili do súpera, mali navrch, ale prevahu gólovo v úvodnom dejstve nevyjadrili. V druhej tretine už MHC troma gólmi tlak aj pretavil do jasného vedenia. Postupne sa presadili Surovka, Heizer aj Galamboš. Po Galambošovom zásahu v 35. minúte vystriedal domáceho brankára Romana Durného Boris Babík. Turčania v tretej tretine pridali ešte jeden presný zásah, Rzavský aj vďaka teču jedného z mladíkov stanovil skóre v 51. minúte.

HK Orange 20 - MHC Martin 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 22. Surovka (Salija, Rzavský), 31. Heizer (Koyš), 35. Galamboš (Surovka, Brňák), 51. Rzavský (Rantanen). Rozhodovali: Müllner, Adamec - Valo, Junek, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 130 divákov.

zostavy:
HK Orange 20: Durný (35. Babík) – Grman, Hain, Košecký, Jendroľ, Bdžoch, Trška, Hedera, Danko – Hecl, Sádecký, Pataky – Žiak, Oško, Pätoprstý – Mesaroš, Murín, Váňa – Vybiral, Jaško, Liška

MHC Martin: Dzubina – Dvořák, Tabaček, Brňák, Salija, Rantanen, Pulli, Vyskoč, Pacalaj – Koyš, Heizer, Bílek – Rzavský, Galamboš, Surovka – Korostin, Murček, Hölli – Dírer, Jurášek, Pokrivčák