< sekcia Tipsport Liga

Piešťany obrátili zápas so Skalicou, zvíťazili 6:4

Fanúšikovia Piešťan, archívna snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Jeden z dvojice hlavných rozhodcov bol Švajčiar Rochatsch.

Piešťany 17. októbra (TASR) - V prvej tretine sa pýtali do siete najmä Holovičove pokusy, kedy najskôr po sťahovačke a následne príklepom vypálil, ale Romančík bol pozorný. Z hostí pohrozili Rybár a po ňom aj Bene. Prvý gól prišiel v 17. minúte, kedy Stloukal po prieniku nechal puk za sebou a Vaškovič prestrelil Šúreka – 0:1. Domáci mohli vyrovnať v presilovke Románekom, ale ten svoju šancu nevyužil.

Domáci sa v druhej časti snažili vyrovnať, čo potvrdil strelou Peško, tá sa však od žrde odrazila iba pod Romančíkove betóny. Na opačnej strane sa s pukom dobre zorientoval Štumpf, našiel medzi kruhmi nekrytého Drtinu, ktorý švihom poslal Skaličanov do dvojgólového vedenia. Domáci zdvihli hlavy vďaka Haringovi, ktorý si po prihrávke Hamráka položil brankára a znížil na 1:2. V 38. minúte vysunul Románek Tomana, ktorý bol faulovaný, rozhodca nariadil trestné strieľanie a piešťanský hráč vyrovnal.

V úvode tretej časti nevyužili domáci takmer dvojminútovú presilovku 5 na 3, za čo ich potrestal Vaškovič a v presilovke poslal opäť Skalicu do vedenia – 2:3. Na začiatku 50. minúty prenechal Pašek puk Kutálkovi, ten naznačil strelu, urobil kľučku a až potom vystrelil a vyrovnal. Vyrovnaný stav netrval dlho a o dvadsať sekúnd neskôr poslal Vaškovič opäť hostí do vedenia a dosiahol hetrik. Domáci odpovedali rýchlo a v 51. minúte sa dobre vyhol atakujúcemu obrancovi Pašek, prihral Románkovi a bolo 4:4. V 55. minúte sa domáci prvýkrát v zápase dostali do vedenia, keď počas presilovky vypálil od modrej Šedivý a prekonal Romančíka. Dokonalý obrat zabezpečil v poslednej minúte Šedivý, keď lobom poslal puk do opustenej brány.

ŠHK 37 Piešťany – HK 36 Hant Skalica 6:4 (0:1, 2:1, 4:2)
30. Haring (Hamrák, Klempa), 38. Toman (tr. strieľanie), 50. Kutálek (Pašek), 51. Románek (Pašek), 55. Šedivý (Pašek, Kutálek), 60. Šedivý - 17. Vaškovič (Stloukal), 27. Drtina (Štumpf), 44. Vaškovič (Stloukal), 50. Vaškovič (Stloukal). Rozhodovali: Rochatsch, D. Konc - Stanzel, Výleta, vylúčení: 4:10, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 958 divákov

Zostavy:
Piešťany: Šúrek - Šedivý, Škadra, Brňák, Rais, Cunik, Srnec, Bučka, Valjent - Konečný, Hamrák, Klempa - Holovič, Pašek, Kutálek - Románek, Peško, Toman - Vaculín, Lichanec, Haring
Skalica: Romančík - Gründling, Jankovič, Horváth, Drtina, Pavešic, Nechala, Mikéska - Šimíček, Stloukal, Vaškovič - Chylo, Jabrocký, Méry - Bezúch, Štumpf, Jurík - Rejžek, Romančík, Bene

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "My sme nastupovali oslabení, pretože dosť chalanov bolo chorých a pod liekmi. Vedeli sme o dobrej série Skalice, nebolo to ľahké. Dnes musím poďakovať chlapcom ako zvrátili zápas. Potrebujeme čas na doliečenie niektorých hráčov a ja verím, že to bude dobré."
Štefan Mega, tréner Skalice: "My sme po krátkej sérii dobrých výsledkov nastúpili v Piešťanoch s cieľom získať body. Prvú časť sme vyhrali. Domáci boli zrejme prekvapení, ale zlomová situácia nastala, keď sme mali zvýšiť na 0:3, nestalo sa a domáci znížili 1:2. Potom prišlo trestné strieľanie a bolo vyrovnané. Myslím si, že bod sme si zaslúžili, ale trpíme na chyby jednotlivcov a potom prichádzame o body. Pevne verím, že nás prehra nezrazí do kolien."