< sekcia Tipsport Liga

TIPSPORT LIGA: Dukla Trenčín si poradila s Miškovcom

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V záverečnej tretine ubudlo výraznejšieho vzruchu pred oboma bránkami.

Trenčín 19. decembra (TASR) - Na Sihoti sa hral v úvodných minútach svižný hokej. Už na začiatku stretnutia mal gól na hokejke Varga. Jeho strela sa odrazila od hornej žŕdky. Domáci následne brankára Vaya dotlačili aj s pukom do siete, ale gól neplatil. V 10. minúte sa do samostatného nájazdu dostal kapitán Radivojevič. Tiesnený medzierku medzi Vayovými betónmi nenašiel. Na opačnej strane po kombinačnej akcii neuspel Pance. Napokon v 10. minúte padol prvý gól, no rozhodnúť o jeho platnosti musel videorozhodca po tom, ako puk do siete pretlačil Švec.

Hostia do druhej tretiny vkročili aktívne. V 23. minúte pri brejku troch na dvoch podvihol strieľaný puk Galanisz a tečom ponad Valenta vyrovnal na 1:1. Domáci tím sa snažil o čo najrýchlejšiu odpoveď. Zároveň však nemohol zabudnúť na obranu, pretože Miškovec mal veľmi dobrý prechod do útočného pásma. Trenčanom sa do vedenia opäť podarilo dostať v polovici stretnutia. Puk do útočného pásma zaviezol Pardavý. Vystrelil z ostrého uhla. Puk sa odrazil pred Špankoviča, ktorý ho prepasíroval za Vayov chrbát. V 32. minúte hrali hostia presilovú hru a pokus Milama sa odrazil od pravej žŕdky. O tri minúty neskôr už domáci fanúšikovia kričali gól, lenže puk za bránkovú čiaru nedostal. V závere druhej časti hry sa uvoľnil Göz. Z ťažkého uhla však rozozvučal iba konštrukciu bránky.

V záverečnej tretine ubudlo výraznejšieho vzruchu pred oboma bránkami. Trenčania chceli v prvom rade myslieť na pozornú defenzívu a pohyblivého súpera držali v bezpečnej vzdialenosti od Valenta. V 51. minúte sa Trenčínu podarilo odskočiť na dvojgólový rozdiel. Po strele od modrej čiary gólman vyrazil puk pred seba, kde bol pripravený Sojčík a už nemal problém pridať tretí gól Dukly. O dve minúty mohol streliť kontaktný gól Kulmala, ale proti bol Valent. Dve minúty pred koncom tréner Hanlon odvolal gólmana, čo využil Mikula na spečatenie výsledku na konečných 4:1.

Hlasy

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: „V prvej tretine hostia lepšie kontrolovali puk. My sme však boli viac hladní po víťazstve. Presvedčili sme sa, že zápasy rozhodujú detaily. Hostia si zaslúžia pochvalu, pretože boli veľmi nebezpeční. Tri body si vážime.“

Glen Hanlon, tréner DVTK:Gratulujem Trenčínu k výhre. Hrali lepšie ako my. Boli tímovejší a zaslúžene brali všetky body.“

HK Dukla Trenčín – DVTK Jégesmedvék Miškovec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 10. Švec, 30. Špankovič (Pardavý, Krejči), 51. Sojčík (Luža, Radivojevič), 59. Mikula (Holenda) – 23. Galanisz (Miskolczi). Rozhodovali: M. Novák, Adamec – Durmis, Krajčík, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2131 divákov

Trenčín: Valent – Krejčí, Bohunický, Holenda, Rýgl, Frühauf, Luža, T.Bokroš – Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, Sádecký, T.Varga – J.Pardavý ml., R.Dlouhý, D.Hudec – O.Mikula, J.Švec, M.Luhový – Špankovič

Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, T.Slovák, Szirányi, Milam, Göz, Láda – Kulmala, J.Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó