Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Tenis

Plíšková vyhrala turnaj v Brisbane, získala siedmy titul

Česká tenistka Karolína Plíšková pózuje s trofejou po víťazstve nad Francúzkou Alize Cornetovou vo finále turnaja WTA v austrálskom Brisbane 7. januára 2017. Foto: TASR/AP

Vo finále ako trojka pavúka dovolila uhrať Francúzke Alizé Cornetovej len tri hry.

Brisbane 7. januára (TASR) - Česká tenistka Karolína Plíšková ovládla turnaj WTA v austrálskom Brisbane, keď vo finále ako trojka "pavúka" zvíťazila nad Francúzkou Alizé Cornetovou hladko 6:0, 6:3.

Plíšková vybojovala svoj siedmy titul na hlavnom profesionálnom okruhu, prvý pod vedením trénera Davida Kotyzu. Okrem trofeje získala aj finančnú prémiu 196.670 dolárov a v najnovšom vydaní svetového rebríčka sa posunie zo šiesteho na piate miesto, čo bude jej kariérne maximum.