Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Tenis

Lukáš Lacko podľahol Čiličovi v 3. kole vo Wimbledone

Slovenský tenista Lukáš Lacko odvracia loptičku Chorvátovi Marinovi Čiličovi v 2. kole tenisového turnaja Wimbledon v Londýne 1. júla 2016. Foto: TASR/AP

O osude druhého dejstva rozhodol Chorvátov brejk v ôsmom geme.

Wimbledon 2. júla (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V pozícii kvalifikanta podľahol deviatemu nasadenému Chorvátovi Marinovi Čiličovi za 1:49 h 3:6, 3:6, 4:6. Zápas v piatok večer po skončení druhého setu prerušili pre dážď a dohrávalo sa v sobotu.

Lacko v 2. kole nečakane pokoril nasadenú dvadsaťtrojku Čiličovho krajana Iva Karloviča, no v dueli so šampiónom US Open z roku 2014 ťahal za kratší koniec. V prvom sete síce vyrovnal z 1:3 na 3:3, ďalšie tri gemy sa však stali korisťou Čiliča.

O osude druhého dejstva rozhodol Chorvátov brejk v ôsmom geme. V treťom sete sa Čilič po brejku v piatej hre ujal vedenia 3:2 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Slovenský daviscupový reprezentant na tráve All England Clubu vyrovnal svoje maximum z roku 2012. Vďaka londýnskemu výsledku sa Lacko posunie späť do svetovej stovky (priebežne 98.), postavenie si zlepší o 25 miest.

Podľa Lacka bol v zápase s Čiličom rozhodujúcim faktorom servis. "Hlavný rozdiel v mojej hre a hre súpera bol na prvom mieste v servise. Bolo chladno, letelo mi to o 15 km pomalšie ako v teple. Čilič servoval rýchlejšie aj presnejšie. Ďalšia vec bol return, Chorvát mi všetko vracal, navyše dozadu. Vo výmenách, kde sme sa zľava doprava naháňali, bol lepší a vyhrával ich. Ešte jeden rozdiel bol v tom, že Čilič v celom zápase nemal slabú chvíľu, v štatistikách bol konštantnejší. Čo sa týka mňa, bol to už môj štvrtý zápas na tri víťazné sety za posledný týždeň a už som to cítil. V trávovej časti sezóny sa hrá odlišný tenis. A to mám rád. Hrá sa priamejšie, spiny sa využívajú menej, viac sa využíva servis, treba dobre returnovať. Sedí mi tento štýl hry. Vždy som hral na tráve dobre, teraz som zužitkoval aj dobrú prípravu. Ešte zostanem na tráve. Challenger v americkej Winnetke na harde som škrtol, idem do Newportu na trávu, tam by som sa mal dostať do hlavnej súťaže,“ povedal Lacko pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu.

muži - dvojhra - 3. kolo:
Marin Čilič (9-Chor.) - Lukáš LACKO (SR) 6:3, 6:3, 6:4

Mahut s Nišikorim postúpili do osemfinále dvojhry

Francúzsky tenista Nicolas Mahut sa prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V 3. kole si poradil s krajanom Pierrom-Huguesom Herbertom 7:6 (5), 6:4, 3:6, 6:3. Ďalšími osemfinalistami sa stali domáci Brit Andy Murray, ktorý si v troch setoch poradil s Austrálčanom Johnom Millmanom (6:3, 7:5, 6:2) a Autrálčan Bernard Tomič, ktorý zvíťazil nad Španielom Robertom Bautistom-Agutom 6:3, 6:4, 6:4.

Miloš Raonič (6-Kan.) - Jack Sock (27-USA) 7:6 (2), 6:4, 7:6 (1)
David Goffin (11-Bel.) - Denis Istomin (Uzb.) 6:4, 6:3, 2:6, 6:1
Steve Johnson (USA) - Grigor Dimitrov (Bul.) 6:7 (6), 7:6 )3), 6:4, 6:2,
Nicolas Mahut (Fr.) - Pierre-Hugues Herbert (Fr.) 7:6 (5), 6:4, 3:6, 6:3
Kei Nišikori (5-Jap.) - Andrej Kuznecov (Rus.) 7:5, 6:3, 7:5
Andy Murray (2-V.Brit.)) - John Millman (Aust.) 6:3, 7:5, 6:2
Bernard Tomič (19-Aust.) - Roberto Bautista-Agut (14-Šp.) 6:2, 6:4, 6:4