Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Titul v Barcelone pre Ruuda, vo finále si poradil s Tsitsipasom

Dvadsaťpäťročný Ruud slávil zatiaľ najväčší úspech v kariére, vyhral svoj prvý turnaj série ATP 250 a celkovo jedenásty na hlavnom okruhu.

Ducksch dvomi gólmi zariadil víťazstvo Brém nad Stuttgartom

Stuttgart po 11 zápasoch našiel v Bundeslige premožiteľa a po víkende tak zostane na tretej priečke s odstupom troch bodov na druhý Bayern.

Stephensová vyhrala turnaj WTA v Rouen, oslavuje svoj ôsmy titul

Vo finále v pozícii nasadenej šestky zdolala Poľku Magdu Linettovú v troch setoch 6:1, 2:6 a 6:2.

Slavia remizovala s Olomoucom 2:2, Schranz prihral na gól

Slovan Liberec uhral bezgólovú remízu s Hradcom Králové, Pardubice podľahli Mladej Boleslavi 1:2.

Černý a Burzalová idú na OH do Paríža, Czaková s Úradníkom neuspeli

V nedeľných pretekoch miešaných štafiet na MS v tureckej Antalyi obsadili celkovo 21. miesto časom 3:05:38 h.,aktualizované

Pogačar triumfoval na 110. ročníku Liege - Bastogne - Liege

Pogačar prišiel do cieľa trate dlhej 254 km a vedúcej cez ardenské lesy v čase 6:13:48 h.

Slovenská dvadsiatka prehrala na záver turnaja v Poprade so Švédskom

Turnaj vyhrali Fíni, ktorí si pripísali tri víťazstvá v riadnom hracom čase a jedno po predĺžení. Švédi sa vďaka triumfu nad Slovenskom posunuli na druhú priečku pred Česko.

Everton zvíťazil nad Nottinghamom 2:0 v 34. kole Premier League

Nottingham zostal na 17. mieste.

Struff zdolal Fritza vo finále v Mníchove, vybojoval prvý titul

Struff vybojoval vo veku 33 rokov svoj premiérový titul na okruhu ATP.

Ogier vyhral Rely Chorvátska, pripísal si 100. pódiové umiestenie

Ogier vstupoval do záverečného dňa pretekov s niekoľkosekundovou stratou na Evansa a Neuvilla.

Slovenská sedemnástka prehrala na záver turnaja v Tranase s Českom

Mladí Slováci predtým dokázali na turnaji zdolať Švajčiarsko (3:1) a Fínsko (6:2) a prehrali s domácim Švédskom (1:4). Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

D. Grácová z TASR TV novinárskou vicemajsterkou SR v stolnom tenise

Vo finále 27. Tipsport majstrovstiev Slovenska novinárov podľahla Eve Pokornej z RTVS.

Bayern postaví Beckenbauerovi sochu pred Allianz Arenou

Cisárova socha bude stáť vedľa pamätníka bývalého spoluhráča a útočníka bavorského veľkoklubu Gerda Müllera.

Slovenská šestnástka na záver turnaja v Kravařoch podľahla Švédsku

Zverenci trénera Michala Blanára predtým prehrali na podujatí s domácim Českom (2:5) i rovesníkmi z Fínska (1:8). Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Calzona sa ospravedlnil za zlyhanie Neapolu: Beriem zodpovednosť

Mužstvo spod Vezuvu dokázalo zvíťaziť iba v jedinom z uplynulých siedmich duelov.

F1: Verstappen opäť vyhral, Norris sa dokázal udržať pred Perezom

Lewis Hamilton, ktorému nevyšla kvalifikácia a štartoval z osemnásteho miesta, nakoniec dokončil preteky s Mercedesom deviaty s dvoma bodmi. ,aktualizované

Slovákov ťahal v Nemecku Lantoši, pochválil ho aj Ramsay

V odvetnom dueli v Augsburgu Slováci zvíťazili 5:4 po predĺžení.

Slováci v ďalšej fáze so štyrmi zmenami, tím ráta aj s Tatarom

Realizačný tím ešte sleduje aj finalistov českej a slovenskej extraligy, kde je viacero adeptov na štart na šampionáte.

Hokejisti Bostonu a Caroliny úspešne vstúpili do play off NHL

Víťazný gól Caroliny na 2:1 strelil v 44. minúte Stefan Noesen, tri asistencie zaznamenal v drese Hurricanes obranca Brady Skjei.,aktualizované

Girona zvíťazila nad Cádizom a prvýkrát sa predstaví v Európe

Klub z Katalánska má pritom na dosah hneď najprestížnejšiu súťaž Ligu majstrov, keď mu patrí 3. miesto s náskokom sedem bodov pred Atleticom Madrid.

NBA: V úvodný hrací deň play off uspeli domáce tímy

Na západe uspeli obhajcovia titulu z Denveru proti Los Angeles Lakers 114:103 a Minnesota zdolala Phoenix 120:95.

Po nehode na Rely Šumava zomrela 41-ročná navigátorka

Podľa polície Krejčík vyletel z trate z neznámych príčin. Jazdec sa podrobil aj dychovej skúške, ktorej výsledok bol negatívny. ,aktualizované

Frühaufa potešil prístup hráčov v zápase s Nemeckom

Po prehre v prvom prípravnom zápase neboli tréneri spokojní s nastavením hráčov, v tom druhom to bolo oveľa lepšie.

Slovenská sedemnástka prehrala v Tranase s domácim Švédskom

V tabuľke im zatiaľ patrí tretia priečka.

Nitra vyhrala v Spišskej Novej Vsi a vo finále vedie už 2:0

Finále bude od utorka pokračovať dvoma duelmi na nitrianskom ľade.,aktualizované

Burnley vyhralo v Sheffielde, Luton podľahol Brentfordu

Burnley sa dostalo do dobrej pozície po dvoch góloch v priebehu dvoch minút, ktoré padli krátko pred prestávkou.

Piešťanské Čajky vyhrali v prvom dueli nad Sláviou Banská Bystrica

Najlepšou strelkyňou bola domáca Ke'Shunan Jamesová, autorka 27 bodov.

Neapol podľahol Empoli, Lobotka odohral celý duel

Úradujúci talianski majstri tak pokračujú v kolísavej forme, v uplynulých piatich ligových dueloch získali len päť bodov.

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali siedmy zápas za sebou

V sobotnom dueli 6. kola nadstavbovej časti o titul podľahli doma Žiline 1:2,aktualizované

Horváth postúpil do osemfinále ME kategórie do 71 kg bez boja

V sobotu bol v akcii aj Dávid Michálek, ktorý nestačil v osemfinále na druhého nasadeného Arména Nareka Manasyana v kategórii do 92 kg.

Slováci zdolali v druhom zápase Nemcov po predĺžení

V ďalšom bloku prípravy sa zverenci Craiga Ramsayho predstavia už len v zápasoch na domácej pôde.,aktualizované

Slovenská 20-ka triumfovala v treťom súboji v Poprade nad Švajčiarmi

Slovákov čaká na kvalitne obsadenom turnaji v nedeľu ešte záverečný zápas práve proti Švédom (14.30 h).,aktualizované

Futbalisti Celty Vigo zvíťazili nad Las Palmas

Výrazne k tomu prispel útočník Iago Aspas, ktorý strelil dva góly a pridal dve asistencie.

Manchester City postúpil do finále FA Cupu, rozhodol Bernardo Silva

Obhajca titulu sa vo finále stretne s víťazom nedeľného zápasu medzi druholigovým Coventry City a Manchestrom United.

Bayern deklasoval Union na jeho trávniku

Obhajca trofeje zaostáva za už istým majstrom Bayerom Leverkusen o 13 bodov.

Bedard potvrdil, že bude reprezentovať Kanadu na MS v Česku

Osemnásťročný útočník sa stal najproduktívnejším nováčikom v tejto sezóne NHL.

Slováci rozhodli o triumfe Třinca v treťom finále

O tri góly domáceho tímu sa postarali Slováci Libor Hudáček a Marko Daňo, Hudáček pridal k dvom zásahom aj asistenciu.

Slovenská šestnástka podľahla Fínsku na turnaji v Kravařoch

Deň predtým nestačili na domáce Česko (2:5), v nedeľu ich ešte čaká súboj so Švédskom.

Bývalá svetová jednotka Muguruzová oznámila ukončenie kariéry

V roku 2016 triumfovala na Roland Garros a o rok neskôr aj na Wimbledone.

Haraslín rozhodol o triumfe Sparty, Prekop zariadil Bohemiansu bod

Sparta má na čele tabuľky päťbodový náskok pred Slaviou, ktorá má zápas k dobru.