V londýnskom derby Chelsea zdolala Arsenal 2:1

Chelsea Londýn Foto: TASR/AP

O prvú prehru "kanonierov" v novom ročníku ligy sa presnými zásahmi postarali Torres a Mata.

Londýn 29. septembra (TASR) - V úvodnom zápase 6. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazila v londýnskom derby Chelsea nad Arsenalom 2:1. O prvú prehru "kanonierov" v novom ročníku ligy sa presnými zásahmi postarali Torres a Mata. Za domácich bol úspešný Gervinho, ktorý na konci prvého polčasu vyrovnával na 1:1.

Pod prvé víťazstvo Liverpoolu, v základnej zostave s Martinom Škrtelom, v novej sezóne najvyššej anglickej futbalovej súťaže sa najvýraznejšou mierou podpísal urugajský útočník Luis Suarez, ktorý sa na triumfe 5:2 na ihrisku Norwich City podieľal hetrikom.

Prvé triumfy v sezóne si na svoje konto pripísali aj "remízoví králi" Stoke City a Sunderland. Úradujúci majster Manchester City vydrel tri body na ihrisku Fulhamu, keď o jeho víťazstve 2:1 rozhodol v 87. min Džeko, ktorý minútu predtým vystriedal Garciu.