Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Trenčín prehral po štvrtý raz za sebou, Nitra otočila súboj s Detvou

Na snímke Matúš Rais z Nitry (vľavo) a Viktor Fekiač z Detvy v zápase 22. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi HK Nitra - HK 07 Detva 16. novembra 2018 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Pozrite sa, ako dopadli zápasy aktuálneho kola Tipsport ligy.

Bratislava 16. novembra (TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín prehrali v piatkovom zápase 22. kola Tipsport Ligy na domácom ľade s Novými Zámkami 0:4 a utŕžili štvrtú prehru v rade.

Nitra zvíťazila nad Detvou 3:2 po predĺžení, keď sa jej podarilo otočiť nepriaznivý stav 0:2. Vo výbornej forme pokračuje líder tabuľky zo Zvolena, ktorý triumfoval na klzisku Žiliny 5:1. Vysoké víťazstvo dosiahli "oceliari" z Košíc, nad Liptovským Mikulášom triumfovali 7:1. Poprad doma zvíťazil nad Banskou Bystricou 2:1, "kamzíci" zaknihovali tretiu výhru v rade. V maďarskom derby v Budapešti zvíťazil MAC nad Miškovcom 4:2.

13. SR U20 19 0 0 1 18 26:95 1

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)

26. Nádašdi (Uram) – 9. Nagy (Šedivý, Brophey), 17. Kafka (Netík, Suja), 26. Netík (Kafka, Suja), 29. Suja (Netík, Kafka), 34. Haščák (Nagy), 44. Haščák (Nagy), 49. Pulli (Žitný). Rozhodovali: Kalina, Rencz (Maď.) - Stanzel, Árkovics (Maď.), vylúčení: 1:6, navyše: Koch (Košice) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 750 divákov

Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Kurali, Suchý, Nemec, Horváth, Nádašdi, Bača, Mezovský, Fereta – Kriška, Richard Huna, Róbert Huna – Uram, Oško, Sukeľ – Števuliak, Tamáši, Vybiral – Lištiak, Uhrík, Piatka

Košice: Habal – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Petráš, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Spilár, Galamboš, Šoltés – Žitný, Krajňák, Klíma

Hokejisti Košíc mali od začiatku zápasu navrch a už v prvej tretine si vypracovali dvojgólový náskok. V 9. minúte sa vo vlastnom oslabení presadil Nagy a v 17. pridal druhý gól Kafka, ktorý sa ocitol sám pred Kislicynom. Domácim sa podarilo znížiť v 26. minúte zásluhou Nádašdiho, ale neprešlo ani 40 sekúnd a Košičania opäť viedli dvojgólovým rozdielom. Na 3:1 zvýšil Netík. V ďalšom priebehu už dávali góly iba hostia. V 29. minúte sa presadil z dorážky Suja a v šesť minút pred druhou prestávkou upravil už na 5:1 Haščák. "Oceliari" nepoľavili ani v treťom dejstve, v 44. minúte strelil svoj druhý gól v zápase Haščák a debakel zavŕšil v 49. minúte Pulli.

HK Poprad - HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

19. Paukovček (Karalahti, Bondra), 49. Paukovček (Koyš, Mlynarovič) – 35. Marshall (Higgs, Selleck). Rozhodovali: Fridrich, Goga – Orolin, Durmis, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1402 divákov

Poprad: Vošvrda – Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Takáč, Mlynarovič, Kundrik – Abdul, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Václav, Paukovček, Macík.

Banská Bystrica: Baroš – Miller, Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Sojka – Selleck, Higggs, Asselin – Šťastný, Faille, Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Zigo, R. Varga

Prvých desať minút priameho súboja o tretie miesto tabuľky patrilo hosťujúcemu tímu z Banskej Bystrice. Pri hre 5 na 5 mali "barani" miestami zdrvujúci tlak. Paradoxne ich pribrzdila vlastná presilová hra, v ktorej sa poriadne napriek rýchlym kombináciám ani nedostali k zakončeniu. Sériou troch priestupkov Bystričanov voči pravidlám v rade si početné výhody vyskúšali i domáci. Vážnejšiu šancu si však vypracovali až v poradí tretej presilovej hre, keď v 16. minúte Baroš parádnymi zákrokmi na dvakrát vygumoval Takáča. Gólu sa popradskí diváci dočkali v 19. minúte. Vo vlastnom oslabení sa parádnou koncovkou prezentoval Paukovček - 1:0.

Ani druhá tretina veľa vzruchu nepriniesla. Hostia síce vďaka vysokému napádaniu držali puk v útočnom pásme, striel na popradského brankára Vošvrdu ale nepribúdalo. Naopak, "barani" na to takmer doplatili, keď sa cez Kubku predral popri mantineli Bondra a prihral pred bránku voľnému Svitanovi. Jeho ale Baroš parádnym zákrokom vychytal. Vyrovnanie prišlo v 35. minúte. Marshall po manévroch na útočnej modrej poslal puk na bránku a ten skončil v sieti - 1:1. Minútu pred odchodom na druhú prestávku kiksoval za vlastnou bránkou obranca hostí Marshall. Prihral totiž medzi kruhy Macíkovi do ideálnej palebnej pozície, ten ale ponúknutú šancu nevyužil. Tú mu zmaril obetavým zákrokom práve chybujúci zadák Banskej Bystrice.

Bojovný hokej s množstvom osobných súbojov pokračoval aj v záverečnom dejstve. Po strete Ťavodu so Šťastným ostal bystrický útočník otrasený ležať na ľade. V následnej presilovke si hostia vypracovali niekoľko vyložených pozícií, v najväčšej pohorel Bartánus. Čo sa nepodarilo hosťujúcemu mužstvu, vyšlo dokonale "kamzíkom". Tí sa presadili v 49. minúte po kostrbatej presilovkovej kombinácii. Koyš zaviezol puk spoza bránky pred Baroša a v neprehľadnej situácii ťažil z pohotovej dorážky Paukovček, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase. Po inkasovanom góle hostia zvýšili obrátky. Na ich tlak reagovala popradská lavička oddychovým časom. V závere nebola "baranom" nič platná ani hra bez brankára, tesnú prehru už neodvrátili.

HK Nitra - HC 07 Detva 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

30. Kerbashian (Scheidl, Majdan), 60. Blackwater (Slovák, Mezei), 61. Slovák (Lantoši) - 20. Martin Chovan (Puliš, Kuklev), 25. Murček (Ščurko, Puliš) Rozhodovali: Müllner, Babic (Maď.)- Synek, Váczi (Maď.), vylúčení: 5:5, navyše:: Richard 10 minút za bitku - Sládok 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1920 divákov

Nitra: Šimboch - Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím - Lantoši, Slovák, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Majdan - Fominych, Bortňák, B. Rapáč - Šiška, Čaládi, Buček - Richard

Detva: Zalivin - Martin Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec - Ščurko, Murček, Puliš - Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar - Tibenský, Matúš Chovan, Žilka - Giľak, Valent, M. Surový - Král

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Musím povedať, že hostia podali sympatický výkon. Na začiatku mal zápas úžasné tempo. Až som si hovoril, že či sa dá zvládnuť v takom tempe celých 60 minút. Žiaľ, pre nás, hostia išli do vedenia a to nám na pohode nepridalo. Sme radi, že sme otočili výsledok z 0:2, aj keď až v predĺžení. Verím, že do ďalších zápasov nám to pridá viac sebavedomia, ktoré v niektorých momentoch chýbalo. Bolo to kostrbaté a hráči sa vplyvom tlaku, že potrebujú vyhrať, natrápili v zakončení."

Josef Turek, tréner Detvy: "Odohrali sme veľmi dobrú prvú tretinu, v ktorej sme mali dobrý pohyb a vyhrali sme. V druhej tretine sme ešte odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov. Potom, sme častými vylúčeniami dostali Nitru do hry. Do tretej sme išli s tým, že budeme brániť výsledok a hrať na istotu. To sa aj stalo, dokonca sme mali aj pár šancí, keď sme mohli odskočiť späť na dva góly. Žiaľ, to sa nestalo a v závere sme nevyhodili puk v obrannom pásme a zápas išiel do predĺženia. Pred zápasom by sme bod brali, ale mali sme mať tri. Je to veľká škoda a som naštvaný, že sme to v závere nezvládli udržať."

Prvú šancu v zápase mal Korím, ktorého našiel prihrávkou do druhej vlny Fominych, ale hosťujúci brankár Zalivin situáciu vyriešil. Nitrania boli aktívnejší, ale záver tretiny patril hosťom. Najskôr netrafil bekhendom odkrytú bránu Ščurko, ale Nitranov to zrejme dostatočne nevarovalo. V poslednej minúte vymietol roh Šimbochovej brány reprezentačný debutant Martin Chovan a hostia vyhrávali - 0:1.

Detva sa v 25. minúte dokázala dostať aj do dvojgólového vedenia, keď strelou z otočky namieril presne Murček. V 28. minúte mal Blackwater pred sebou iba ležiaceho Zalivina, ale ten dokázal zmariť tutovku kanadského útočníka. "Corgoni" sa dokázali presadiť až v polovici zápasu. V 30. minúte znížili, keď po pravom krídle potiahol puk Scheidl a spätnou prihrávkou našiel čepeľ Kerbashiana - 1:2. Domáci hráči po strelenom góle ožili a Detvania v tejto časti hry zaostávali. V 34. minúte mali niekoľko dobrých príležitostí Kerbashian a Majdan, ale Zalivin odolal.

Radosť hráčov Detvy po úvodnom góle v zápase 22. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi HK Nitra - HK 07 Detva 16. novembra 2018 v Nitre.

V 45. minúte vzplanuli pred bránkou hostí vášne. Do seba sa pustili domáci Richard a hosťujúci kapitán Sládok, ktorý v bitke zvíťazil, ale súperovi uštedril aj zbytočné údery po tom, ako už ležal na zemi a putoval pod sprchy. Veľmi dôležitý gól mal na hokejke Ščurko, ale v samostatnom úniku neprekonal Šimbocha. Nitranom sa čas krátil, navyše Detva umne bránila a prehusťovala stredné pásmo. Domáci dokázali vyrovnať až v záverečnej hre bez brankára, keď poslal zápas do predĺženia Blackwater. V 61. minúte rozhodol o triumfe domácich Slovák.

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)

49. J. Ručkay (Síkela) - 1. Vandas (Špirko), 10. P. Zuzin, 14. Špirko (Vandas), 20. Michal Chovan (P. Zuzin), 23. Kytnár (Michal Chovan). Rozhodovali: Stano, Hoppe – Výleta, Tvrdoň, vylúčení: 5:6, navyše: Jenčík (Žilina) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 519 divákov

Žilina: Fučík (21. Mikoláš) – Kučný, Piegl, Jankovič, Bagin, Pastor, Matejka, Dubeň, M. Hudec – Bárta, Podešva, Balej – Jenčík, Surovka, Rudolf Huna – J. Ručkay, Húževka, Sikela – Milý, D. Rehák, Hrazdíra

Zvolen: Tomek – Vandane, Pufahl, Ružička, Zeleňák, Drgoň, Ulrych, Pöyhönen – Vandas, Špirko, Handlovský – Šišovký, Lušňák, Obdržálek – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, M. Halama, Petráš

Aleš Bachánek, asistent trénera Žiliny: "Začiatok duelu sme vôbec nezachytili, dostali sme v 17. sekunde gól. Neviem, či sme sa báli, alebo čo sa stalo, ale prvá tretina nám vôbec nevyšla. Začali sme viac korčuľovať a napádať, ale na zdramatizovanie zápasu to nestačilo."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Zachytili sme úvod zápasu a o svojom víťazstve sme rozhodli už v prvej tretine. Ďakujem celému tímu za výborný výkon, od brankára až po posledného hráča."

Súboj prvého Zvolena s poslednou Žilinou bol od úvodu hrou mačky s myšou. Už v 17. sekunde hosťujúci Vandas poľahky po chybe brankára Fučíka otvoril skóre. O pár sekúnd šiel Jenčík po faule na 2+10 minút z ľadu a hostia úplne ovládli hru. V 10. minúte Zuzin potrestal detinské chyby domácich obrancov a zvýšil na 2:0 pre hostí a v 14. minúte pri presilovke o dvoch hráčov zvýšil Špirko už na trojgólový rozdiel. Zo strany hostí to nebolo všetko, 23 sekúnd pred prvou sirénou ešte podčiarkol dobrý výkon lídra súťaže štvrtým presným zásahom Chovan.

V domácej bránke nahradil nevýrazného Fučíka Mikoláš, ale ani ten dlho neostal bez puku za chrbtom a v úvode 23. minúte ho po strele spomedzi kruhov prekonal Kytnár. Zvolenčania potom zvoľnili tempo a domáci hru aspoň opticky vyrovnali. V 33. minúte pri presilovke fauloval Ulrych Ručkaya v čistej šanci a nasledovalo trestné strieľanie, ktoré však Ručkay nevyužil a iba ním podčiarkol slabý výkon svojho tímu. O necelé dve minúty mali domáci ďalšiu šancu na prvý gól, ale teč domáceho Reháka skončil iba na jednej zo žrdí Tomekovej brány.

V tretej časti sa duel už len dohrával, o víťazovi bolo dávno rozhodnuté. Žilinčania sa nakoniec predsa len tešili aspoň z čestného úspechu, keď čisté konto Tomekovi zrušil Ručkay. "Vlci" nevyužili ani záverečnú presilovku na ďalší gól a Zvolenu podľahli doma zaslúžene 1:5.

MAC Budapešť - DVTK Miškovec 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

20. Dudás (Nagy, Negrin), 36. Brown (Dansereau, Bugár), 44. Klempa (Bodó, Dudás), 59. Orban (Burt) – 31. Pance (Kulmala), 45. Milam (Kulmala, Crawford) Rozhodcovia: Baluška, Novák – Krajčík, Gegáň, vylúčení 5:3 na 2. min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1670 divákov.

MAC Budapešť: Bálizs – Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Kreisz – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Szabad – Szigeti, Majoross, Odnoga.

DVTK Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Milam, Szirányi, Slovák, Láda, Vojtkó – Harrison, Vas, Pance – Kulmala, Loiseau, Magosi – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vincze, Hajós, Ritó.

V prvej tretine boli hostia lepší, ale domáci zasa efektívnejší. Oba tímy najskôr nepremenili svoje tutovky, ale v závere úvodnej dvadsaťminútovky sa presadil domáci Dudás. V druhej tretine najskôr vyrovnal Slovinec Pance, ale v 35. minúte vrátil domácim náskok Brown. Na začiatku tretej tretiny pridal tretí gól domácich Klempa, na druhej strane však vzápätí odpovedal znížením Milam. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale v závere pri hre bez brankára inkasovali po štvrtý raz.

HK Dukla Trenčín - MHC Mikron Nové Zámky 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Goly
: 19. Ondrušek (Buc, Slávik), 40. Urban (Jurík), 50. Štrauch (Bajtek, Kudla), 54. Urban (Kudla, Štrauch). Rozhodovali: Jonák, Adamec - Kacej, Frimmel, vylúčení: 5:7, navyše: Ölvecký 10 minút za napadnutie hlavy a krku - Novák 10 minút za napádanie rozhodcov, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 2943 divákov, zmeny: od 31. Pardavý ml. (Trenčín)

Trenčín: Valent – Krejči, Rýgl, Holenda, Bohunický, Gula, Luža, Kovář – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Bližňák, T. Varga – Mikula, Dlouhý, D. Hudec

Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Fábry, J. Jurík – Štumpf, Jakúbek, Nejezchleb – Slávik, Ondrušek, Buc

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Víťazstvo Nových Zámkov je úplne zaslúžené. pretože ich hráči boli lepší vo všetkých činnostiach. Momentálne sa nachádzame v zložitej situácii, nepriaznivé výsledky sú proti nám, ale nesmieme mať hlavy dole a kompletne všetci musíme zapracovať na zlepšení tak, aby sa to priaznivo prejavilo už v najbližšom zápase."

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov
: "Hrali sme veľmi dobre, kvalitne sme kombinovali a pohybovali sa, k tomu sme vyhrávali osobné súboje. Na tento zápas sme sa takticky pripravili naozaj dôkladne a teší ma, že hráči všetky pokyny splnili do poslednej bodky."