Ťažký sneh spôsobil pád strelnice v Osrblí, súťaž žien presunuli

Na snímke zosunutá strecha nad terčami 7. februára 2013 Foto: TASR/Jozef Polešenský

V úvodnej mužskej disciplíne 7. kola medzinárodného seriálu IBU Cup v Osrbí zvíťazil Švéd Ted Armgren.

Osrblie 7. februára (TASR) - Švédsky reprezentant v biatlone Ted Armgren sa stal víťazom úvodnej disciplíny 7. kola medzinárodného seriálu IBU Cup v Osrblí. Druhé miesto si vo vyše 90-člennom súťažnom poli vybojoval Christoph Sumann z Rakúska a tretia priečka patrila vo vytrvalostnom súboji na 20 km Alexandrovi Osovi z Nórska.

Zo slovenských reprezentantov sa umiestnil najlepšie Tomáš Hasilla, ktorý skončil na 32. pozícii (za víťazom zaostal 5:40,9). Celkovo na 51. mieste bol Michal Šima, 63. Henrich Lonský, 74. Ľubomír Lapin a 75. Peter Kazár.

Vzhľadom na spadnutú strechu nad terčami súťažný program vo štvrtok organizátori prerušili a preteky žien presunuli na piatok, keď mal byť pôvodne tréningový deň.

Pohár IBU v Osrblí

muži - vytrvalostné preteky na 20 km: 1. Ted Armgren (Švéd.) 52:10,0 min (O tr. min.), 2. Christoph Sumann (Rak.) +30,8 (1), 3. Alexander Os (Nór.) +36,6 (1),... 32. Tomáš Hasilla (SR) +5:40,9 (4), 51. Michal Šima (SR) +8:21,2 (4), 63. Henrich Lonský (SR) +11:11,0 (5), 74. Ľubomír Lapin (SR) +13:21,7 (4), 75. Peter Kazár (SR) +13:40,4 (7)

Na snímke zosunutá strecha nad terčami 7. februára 2013.

Úvodné víťazstvo vo finále medzinárodného podujatia v biatlone IBU CUP v Osrblí vo vytrvalostných pretekoch na 20 km patrí Švédovi Tedovi Armgrenovi, druhý skončil Christoph Sumann z Rakúska a tretí skončil Alexander Os z Nórska 7. februára 2013.