Slovenský atlét Urban v Hamburgu nedobehol, triumfoval Deksisu

Na archívnej snímke Jozef Urban. Foto: TASR - Martin Baumann

Hamburský maratón vyhral Solomon Deksisa z Etiópie časom 2:06:34 h s náskokom 20 sekúnd pred krajanmi Tadum Abatem.

Hamburg 29. apríla (TASR) - Trojnásobnému slovenskému šampiónovi v maratóne Jozefovi Urbanovi nevyšiel pokus splniť limit 2:21:00 h na augustové ME v atletike v Berlíne. Na nedeľnom 33. ročníku maratónu v Hamburgu sa jeho snaha skončila už pred polovicou trate.

Informoval o tom oficiálny web Slovenského atletického webu. Pre 32-ročného Urbana, ktorého osobný rekord z lanského MMM v Košiciach má hodnotu 2:21:51 h, to bol 12. štart v maratóne, druhýkrát v kariére preteky na najdlhšej vytrvaleckej trati nedokončil.

Hamburský maratón vyhral Solomon Deksisa z Etiópie časom 2:06:34 h s náskokom 20 sekúnd pred krajanmi Tadum Abatem. Súťaž žien vyhrala Shitaye Esheteová z Bahrajnu výkonom 2:24:51 h. Na štarte maratónu bolo 14 250 bežcov.