NHL: Vegas vyhralo na ľade Rangers

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

V druhom stretnutí vyhrala Carolina doma nad Arizonou 3:0. V drese hostí nechýbal slovenský útočník Richard Pánik.

New York 17. decembra (TASR) - Hokejisti Winnipegu zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Tampou Bay 5:4 po predĺžení. Ukončili tak hosťom osemzápasovú sériu výhier. V drese Lightning chýbal slovenský obranca Erik Černák, ktorý duel sledoval ako náhradník. Zo zostavy ho vytlačil uzdravený Anton Stralman. Černák však stále zostáva v kádri "bleskov" a podľa trénera Jona Coopera by mal dostať opäť šancu počas aktuálneho tripu v Kanade.

Jets vyhrali piaty zápas v sérii, o ich triumfe rozhodol Mark Scheifele 42 sekúnd pred koncom predĺženia. "Nebol to z našej strany vždy pekný hokej, no dreli sme až do konca a to je v takýchto zápasoch nutné," vyslovil sa Scheifele, ktorý si okrem víťazného gólu pripísal aj dve asistencie. Tri body (2+1) nazbieral v zápase i jeho spoluhráč z útoku Dán Nikolaj Ehlers.

Boston prehral doma s Buffalom 2:4, v bránke Bruins nestál Slovák Jaroslav Halák, ale Fín Tuukka Rask. Sabres doviedol k triumfu kapitán Jack Eichel, ktorý zaznamenal dva góly a dve asistencie. Pre Eichela to bol špecifický zápas, keďže sa narodil v neďalekom North Chelmsforde a ako dieťa fandil Bostonu. "Je to vždy špeciálne, keď sa vraciam domov," vyznal sa 22-ročný center. "Dosiahli sme cenné víťazstvo. Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas vzhľadom na to, že sme po minulom stretnutí mali na oddych menej než 24 hodín,“ povedal Eichel, ktorý bodoval v šiestom zápase za sebou. To isté platí o Jeffovi Skinnerovi, ktorý strelil takisto dva góly, vrátane víťazného. Sam Reinhart si pripísal tri asistencie. Bruins stále chýba zranený kapitán Zdeno Chára.

Vegas Golden Knights zvíťazili v nedeľu na ľade New Yorku Rangers 4:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v tretej minúte extračasu Alex Tuch. Brankár Marc-Andre Fleury pomohol natiahnuť bodovú šnúru "rytierov" na štyri zápasy s 27 úspešnými zákrokmi. So 423. výhrou v NHL sa vyrovnal Tonymu Espositovi na deviatom mieste historického poradia brankárov. "Je to pre mňa pocta, že môžem byť medzi všetkými tými velikánmi. Od začiatku do konca sme hrali dobrý zápas a zaslúžili sme si zvíťaziť," poznamenal Fleury.

V ďalšom stretnutí vyhrala Carolina doma nad Arizonou 3:0. Hrdinom duelu bol český brankár Petr Mrázek, ktorý kryl všetkých 23 súperových striel a vychytal prvé čisté konto v sezóne i v drese Hurricanes. Celkovo to bol jeho 15. shutout v NHL. "Mal som celý čas dobrý výhľad na puk. Kľúčom k úspechu bolo, že sme hrali zodpovedne vo vlastnom obrannom pásme," povedal Mrázek pre zámorské médiá. Hurricanes sa tešili z dvojbodového zisku po sérii troch prehier. V drese hostí nechýbal slovenský útočník Richard Pánik, odohral 16 a pol minúty, zaznamenal mínusový bod a rozdal dva "hity".

"Žraloci" zo San Jose plávajú postupne tabuľkou nahor, v noci na pondelok uspeli na ľade trápiaceho sa Chicaga 7:3. V drese Sharks sa gólovo presadilo sedem rôznych strelcov. Hostia pritom prehrávali v prvej tretine 2:3 a z bránky sa porúčal Martin Jones, ktorý zneškodnil len jednu strelu zo štyroch. Medzi žŕdkami ho nahradil Aaron Dell, ktorý potom neinkasoval ani raz zo 16 striel. Sharks vyhrali štvrtý súboj v sérii, naopak Blackhawks prehrali desiaty z posledných jedenástich zápasov. Navyše závere prvej tretiny prišli o brankára Coreyho Crawforda, ktorý si poranil hlavu.

Ďalšieho súpera spálili rozžeravené "plamene" z Calgary. Na ľade St. Louis triumfovali jednoznačne 7:2 a so 46 bodmi držia krok s Winnipegom na čele Západnej konferencie. Lepšiu bilanciu po prvých 34 zápasoch ročníka mali Flames iba v majstrovskej sezóne 1988/1989, keď nazbierali 51 bodov. Dvoma gólmi a asistenciou sa v zápase blysol Johnny Gaudreau, dva presné zásahy zaznamenal v drese Flames aj Alan Quine. Presadil sa i Matt Tkachuk, ktorý skóroval v domovskom meste a na ľade tímu, v ktorého drese kedysi žiaril jeho otec Keith. "Vždy som si predstavoval, ako tu raz dám gól. Na tento moment nikdy nezabudnem. Je to skvelý pocit, už na to nemusím viac myslieť," povedal Tkachuk pre The News Tribune. Hostia položili základy ôsmej výhry z posledných deviatich duelov v prvej tretine, v ktorú vyhrali 4:0.

NHL - sumáre:

NEW YORK RANGERS – VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
2. Skjei (Bučnevič, Hayes), 33. Zibanejad (Hayes, Zuccarello), 44. Kreider (Hayes) – 12. R. Smith (C. Miller, Marchessault), 27. Šťastný (Pacioretty, Tuch), 34. Carrier (Nosek), 63. Tuch (Šťastný, C. Miller). Brankári: Lundqvist - Fleury, strely na bránku: 30:41, 17.660 divákov.

CAROLINA HURRICANES – ARIZONA COYOTES 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
30. Foegele (de Haan, Pesce), 34. Svečnikov (Faulk, Williams), 45. Aho (de Haan, Teräväinen). Brankári: Mrázek - Hill, strely na bránku: 27:23, 13.051 divákov.

ST. LOUIS BLUES – CALGARY FLAMES 2:7 (0:4, 2:1, 0:2)
23. Sundqvist (Nolan, Dunn), 39. Bozak (Dunn) – 6. Tkachuk (Giordano, Lindholm), 11. Lindholm, 17. Giordano (Gaudreau, Tkachuk), 19. Quine (Hanifin, Jankowski), 26. Gaudreau (Ryan), 57. Gaudreau (Monahan, Lindholm), 59. Quine (Czarnik, Brodie). Brankári: Allen (21. Binnington) - Rittich, strely na bránku: 28:29, 17.064 divákov.

BOSTON BRUINS – BUFFALO SABRES 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
26. Kampfer (Backes, Nordström), 54. Krug (Krejčí, Forsbacka-Karlsson) – 24. Skinner (Dahlin, Eichel), 46. Eichel (Reinhart, Dahlin), 57. Skinner (Eichel, Reinhart), 60. Eichel (Reinhart, Girgensons). Brankári: Rask - Ullmark, strely na bránku: 37:27, 17.565 divákov.

WINNIPEG JETS – TAMPA BAY LIGHTNING 5:4 pp (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
20. Perreault (Myers, Ehlers), 29. B. Tanev (Lowry, Morrissey), 40. Ehlers (Scheifele, Wheeler), 55. Ehlers (Scheifele, Byfuglien), 65. Scheifele – 14. Killorn (Palát, Vasilevskij), 30. Stamkos (Palát), 39. T. Johnson (Point, Sergačov), 47. Kučerov (Stamkos, Point). Brankári: Hellebuyck - Vasilevskij, strely na bránku: 42:26, 15.321 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS – SAN JOSE SHARKS 3:7 (3:2, 0:3, 0:2)
3. DeBrincat (Gustafsson), 4. Strome (Murphy, P. Kane), 13. Perlini (Sikura, Seabrook) – 10. M. Karlsson (Radil, Burns), 11. Sörensen (Thornton, Labanc), 25. E. Kane (Burns, E. Karlsson), 28. Goodrow (Braun, M. Karlsson), 37. Couture (Dillon, E. Kane), 54. Labanc (Burns, Hertl), 59. Hertl (Couture). Brankári: Crawford (19. Ward) - Jones (14. Dell), strely na bránku: 20:43, 21.237 divákov.

VANCOUVER CANUCKS – EDMONTON OILERS 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
32. Edler (Boeser, Horvat), 35. Boeser (Hutton, Markström), 44. Pettersson (Goldobin, Boeser), 59. Horvat (Roussel, Edler) – 22. Nugent-Hopkins (Khaira, Larsson), 56. Chiasson (McDavid, Nurse). Brankári: Markström - Koskinen, strely na bránku: 30:22, 18.036 divákov.

321. Richard PÁNIK (Arizona) 29 6 4 10

Najlepší strelci: 1. Ovečkin 29 gólov, 2. Jeff Skinner (Buffalo) 24, 3. Patrik Laine (Winnipeg) 23, 4. MacKinnon, Scheifele, Point, David Pastrňák (Boston) a Gabriel Landeskog (Colorado) po 21, 9. Sean Monahan (Calgary), John Tavares (Toronto) a Joe Pavelski (San Jose) po 20, ... 52. TATAR 12, 173. PÁNIK 6

_____________________________________________
/za menom a klubovou príslušnosťou nasleduje počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, víťazstiev, počet úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov a priemer inkasovaných gólov na zápas/