NHL: Morrissey z Winnipegu dostal najvyššiu možnú pokutu

Josh Morrissey, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Obranca Winnipegu Jets pyká za nešportové správanie v stredajšom zápase s Washingtonom, keď zápasníckym chvatom zložil na ľad krídelníka Capitals T.J. Oshieho.

New York 16. novembra (TASR) - Kanadský hokejista Josh Morrissey musí zaplatiť 8468 dolárov, čo je najvyššia možná pokuta podľa súčasnej kolektívnej zmluvy v NHL. Obranca Winnipegu Jets pyká za nešportové správanie v stredajšom zápase s Washingtonom, keď zápasníckym chvatom zložil na ľad krídelníka Capitals T.J. Oshieho.

Incident sa udial v tretej tretine duelu, v ktorom Jets zvíťazili 3:1. Morrisseyho potrestalo oddelenie pre hráčsku bezpečnosť, peniaze poputujú do hráčskeho rezervného fondu. Informoval o tom oficiálny webový portál súťaže. Morrissey odohral v tejto sezóne v drese Winnipegu 17 zápasov, v ktorých nazbieral gól, sedem asistencií a šesť trestných minút.