NHL: Boston s Halákom v bránke prehral s Edmontonom po predĺžení

Brankár Boston Bruins Jaroslav Halák, archívna snímka. Foto: TASR

Slovenský gólman zneškodnil 19 z 22 striel. Jeho tím si pripísal druhú prehru po sebe, Edmonton uspel tretíkrát v sérii.

New York 19. októbra (TASR) - Hokejisti Bostonu v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali v nočnom zápase zámorskej NHL s domácim Edmontonom 2:3 po predĺžení. Slovenský brankár zneškodnil 19 z 22 striel. Jeho tím si pripísal druhú prehru po sebe, Edmonton uspel tretíkrát v sérii.

"Mali viac šťastia. Na ich góly sme dokázali v závere odpovedať. V predĺžení sme hrali dobre, ale keď dostanú šancu, tak ju takmer vždy dokážu využiť," citoval Haláka portál nhl.com. Kapitán hostí Zdeno Chára odohral 24:21 min, čo bolo najviac spomedzi všetkých hráčov "medveďov".

Víťazný gól strelil Leon Draisaitl. "Connor McDavid urobil krásnu akciu pred mojim gólom. Keď ste s ním na ľade, musíte prihrávku očakávať v ktoromkoľvek momente a rýchlo strieľať. Vieme presne, ako máme hrať v predĺžení," uviedol nemecký hokejista. V drese "olejárov" strelil svoj prvý gól v NHL 20-ročný Kailer Yamamoto.

Columbus vyhral nad Philadelphiou 6:3. Dva góly v priebehu troch minút druhej tretiny dal domáci krídelník Cam Atkinson.

Gabriel Landeskog si pripísal svoj tretí hetrik v profiligovej kariére a bol ústrednou postavou pri triumfe Colorada na ľade New Jersey (5:3). "Diabli" prehrali v piatom dueli sezóny prvýkrát. "Proti náročnému súperovi sme hrali sebavedomo. Majú veľmi dobrú obranu na čele s brankárom Kinkaidom a my sme im dokázali dať päť gólov. Za našu hru sme boli odmenení," vyhlásil Landeskog.

Pittsburgh vyhral v Toronte 3:0 a brankár hostí Matt Murray dosiahol svoj siedmy shutout v drese "tučniakov". "Cítim sa veľmi dobre, víťazstvo vždy poteší. Hrali sme výborne, boli sme veľmi dynamickí. Súpera sme takmer do ničoho nepustili a to je dôkaz toho, že hráme ako jeden tím," povedal Murray.

Hráči Detroitu zaznamenali najhorší vstup do sezóny v histórii. Tampe podľahli 1:3 a pripísali si už siedmu prehru za sebou. "Myslím si, že to bol lepší zápas z našej strany, ako tie predchádzajúce. Musíme sa častejšie pokúšať o streľbu a lepšie brániť. Musíme sa tým zaoberať," povedal kouč hostí Jeff Blashill. Domáci útočník Steven Stamkos sa stal tretím hráčom v histórii "bleskov", ktorý strelil najmenej 50 víťazných gólov. Pred ním sa to podarilo iba Vincentovi Lecavalierovi a Martinovi St. Louisovi.

Winnipeg vyhral nad Vancouverom 4:1. Domáci kapitán Blake Wheeler si pripísal jednu asistenciu a je druhý hráč v klubovej histórii (Winnipeg Jets/Atlanta Trashers), ktorý dosiahol 500 kanadských bodov. Lídrom je Iľja Kovaľčuk so 615 bodmi.

Richard Pánik odohral viac ako 11 minút pri druhom víťazstve Arizony v sezóne. Pri triumfe 4:1 v Chicagu však nebodoval.

"Ostrovania" triumfovali na ľade Los Angeles vysoko 7:2. Fínsky útočník Valtteri Filppula dal za hostí dva góly a pripísal si jednu asistenciu.

Tretí hetrik v profiligovej kariére zaznamenal Logan Couture a bol ústrednou postavou San Jose pri triumfe nad Buffalom 5:1. Obranca "žralokov" Marc-Edouard Vlasic odohral svoj 900. zápas v NHL, všetky v drese San Jose.

NHL - sumáre:

COLUMBUS BLUE JACKETS - PHILADELPHIA FLYERS 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
18. Duclair (Murray, Nutivaara), 22. Atkinson (Panarin), 25. Atkinson (Panarin), 29. Foligno (Savard, Werenski), 56. Anderson, 58. Milano (Bjorkstrand) – 11. Konecny (Hägg, Giroux), 20. Couturier (Provorov, Giroux), 42. Lindblom (Konecny). Brankári: Bobrovskij - Pickard, strely na bránku: 28:35, 13.492 divákov

NEW JERSEY DEVILS - COLORADO AVALANCHE 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
18. Hischier (Zajac, Hall), 36. Hall (Greene, Hischier), 47. Boyle (Palmieri, Hall) – 22. Andrighetto (Kerfoot, Cole), 28. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 49. Landeskog (Cole, Rantanen), 57. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 60. Rantanen (MacKinnon, Johnson). Brankári: Kinkaid - Grubauer, strely na bránku: 30:34, 13.374 divákov

TORONTO MAPLE LEAFS - PITTSBURGH PENGUINS 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
12. Malkin (Letang, Crosby), 58. Malkin, 59. Letang (Malkin, Rust). Brankári: Andersen - Murray, strely na bránku: 38:39, 19.483 divákov

TAMPA BAY LIGHTNING - DETROIT RED WINGS 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
8. Point (Gourde, Palát), 36. Stamkos (Kučerov, Sergačov), 59. Killorn (McDonagh) – 27. Glendening (Daley, Abdelkader). Brankári: Vasilevskij - Howard, strely na bránku: 31:30, 19.092 divákov

WINNIPEG JETS - VANCOUVER CANUCKS 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
19. Laine (Wheeler, Byfuglien), 45. Little (Ehlers, Byfuglien), 53. Copp (Lowry), 55. Byfuglien (Little, Ehlers) – 33. Horvat (Pouliot). Brankári: Hellebuyck - Nilsson, strely na bránku: 32:27, 15.321 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - ARIZONA COYOTES 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
27. Gustafsson (Toews, DeBrincat) – 12. Crouse (Keller, Oesterle), 29. Hinostroza (Ekman-Larsson, Demers), 55. Keller, 58. Hinostroza (Cousins, Connauton). Brankári: Crawford - Raanta, strely na bránku: 34:31, 21.210 divákov

EDMONTON OILERS - BOSTON BRUINS 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
34. Yamamoto (Larsson, Russell), 48. Nugent-Hopkins (McDavid, Klefbom), 61. Draisaitl (McDavid) – 32. Krejčí (Heinen, Grzelcyk), 52. Pastrňák (Marchand, McAvoy). Brankári: Talbot - HALÁK, strely na bránku: 22:29, 18.347 divákov

LOS ANGELES KINGS - NEW YORK ISLANDERS 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)
15. Toffoli (Doughty, Kovaľčuk), 43. Carter (Iafallo, Doughty) – 5. Cizikas (Mayfield), 24. Bailey (Eberle, Barzal), 33. Filppula (Komarov, Ladd), 44. Filppula (Ladd), 45. Martin (Cizikas, Clutterbuck), 50. Komarov (Filppula, Mayfield), 52. Ladd (Mayfield, Barzal). Brankári: Quick (50. Campbell) - Greiss (53. Lehner), strely na bránku: 35:32, 18.230 divákov

SAN JOSE SHARKS - BUFFALO SABRES 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
4. Donskoi (Karlsson, Kane), 5. Couture (Burns), 45. Couture (Kane, Braun), 52. Pavelski (Labanc, Burns), 59. Couture (Hertl, Meier) – 22. McCabe (Skinner, Dahlin). Brankári: Jones - Hutton, strely na bránku: 39:25, 17.389 divákov

Richard Pánik (Arizona) 11:04 0 0 0 0 3 0
Zdeno Chára (Boston) 24:21 0 0 0 -1 2 0
____________________________________
Jaroslav Halák (Boston) 60:36 19/22 86,4

/pozn.: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/