Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

NBA: Clippers tesne porazili Nets

Veľký podiel na úspechu mal Austin Rivers, ktorý nastrieľal štrnásť zo svojich 27 bodov vo štvrtej štvrtine, 33,5 sekundy pred koncom dosiahol rozhodujúcu trojku. Foto: TASR/AP

Washington 5. marca (TASR) - Basketbalisti Los Angeles Clippers zdolali v noci na pondelok v domácom stretnutí NBA Brooklyn Nets 123:120. Veľký podiel na úspechu mal rozohrávač Austin Rivers, ktorý nastrieľal štrnásť zo svojich 27 bodov vo štvrtej štvrtine, 33,5 sekundy pred koncom dosiahol rozhodujúcu trojku.

Nets prehrali v deviatom zápase na palubovkách súperov za sebou, "vonku" neuspeli od 21. januára, keď tesne triumfovali v Detroite. "Je to krutá prehra, dostali sme sa do duelu, ukázali sme statočnosť a mali sme aj príležitosť na víťazstvo. Musíme však prejaviť rešpekt Clippers, Austin Rivers predviedol neuveriteľnú strelu. Aj my sme mali šance, ale nepremenili sme ich," citovala trénera Brooklynu Kerryho Atkinsona agentúra AP.

"Vyzeralo to, že v stretnutí bolo niekoľko momentov, v ktorých sme sa mohli proste vzdať," uviedol 25-ročný hrdina súboja Rivers.