Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Piešťany zvíťazili nad Žilinou piatimi gólmi

Hráči Piešťan (ilustračné foto) Foto: TASR/František Iván

Hráčom Žiliny sa podarilo dať dva góly.

Žilina 25. novembra (TASR) - Piešťany, ktoré v predchádzajúcich dvoch vzájomných zápasoch so Žilinou neinkasovali, začali výborne aj pod Dubňom. Už v 3. minúte vypálil v pravom kruhu Lisoň a prestrelil Johanesa. Ten istý hráč sa presadil aj o 159 sekúnd neskôr, keď po úspešnom vhadzovaní Mertela z prvej rozvlnil sieť domácej brány. Gólmana Johanesa vystriedal Žigárdy, ktorý si čisté konto udržal len 84 sekúnd.

Piešťany rozohrali efektnú akciu na jeden dotyk, na konci ktorej Henrich Ručkay zasúval puk už do odkrytej brány. V 13. minúte viedli hostia 0:4, keď Lisoň prihral Stupkovi a ten prehodil padajúceho Žigárdyho. Pred prvou sirénou sa dočkali aj Žilinčania. Presilovú hru využil Škoda, ktorý dorazil puk do siete po strele Rúfusa. Prvá polovica prostrednej časti patrila vlkom. Krajči sa predral až pred Tomeka, ale nemal už dostatok priestoru na zakončenie. Následne mali domáci výhodu 43 sekundovej presilovej hry o dvoch hráčov, v ktorej to skúšal najmä Jass. Obe nepríjemné strely spomedzi kruhov brankár hostí kryl.

Piešťany mohli pridať ďalší gól v dvoch početných výhodách. Dopredu sa však za každú cenu nehrnuli a tak sa Žilinčania bez väčších problémov ubránili. Domáci sa v ďalšom priebehu v koncovke trápili, ale 34 sekúnd pred koncom tretiny sa predsa len dočkali. V presilovke pretlačil puk za Tomeka Kokavec. Napriek tomuto momentu hostia neupustili zo svojho štýlu hry. Zodpovedne bránili a nepúšťali domácich do výraznejších príležitostí. Namiesto toho v 48. minúte napriahol Melichárek a Žigárdy nestihol zareagovať. V ďalšom priebehu sa už len dohrávalo a Žilina si súvislejší tlak nevypracovala. Po dvoch víťazstvách v rade tak tentoraz na svojho súpera nestačila a Piešťanom podľahla v pomere 2:5.

Výsledok:

MsHK DOXXbet Žilina - ŠHK 37 Piešťany 2:5 (1:4, 1:0, 0:1)

Góly: 19. Škoda, 40. Kokavec - 3. a 6. Lisoň, 8. H. Ručkay,), 13. Stupka 48. Melichárek. Rozhodovali: Goga - P. Korba, Rovenský, vylúčenia: 4:7 na 2 min, navyše: Krajči (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, striedania: 6. Žigárdy za Johanesa (Žilina), 1251 divákov

Žilina: Johanes - Rúfus, D. Devečka, Brcko, Harant, Dlouhý, Leško, Sekáč, Jaroslav Niník - Kokavec, Škoda, T. Varga - Krajči, Troliga, K. Jass - Valášek, O. Ďuriš, Drevenák - T. Sýkora, Staňo, Drábek

Piešťany: Tomek - Urban, Brňák, Drgoň, Filip, K. Grman, A. Kolník, A. Hruška, Bučka - Chylo, Melichárek, Haring - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji - Lisoň, Mertel, Stupka

Ohlasy trénerov:

Ladislav Spišiak, tréner Žiliny: „Dnes rozhodla prvá tretina. Zo štyroch gólov sme si prakticky tri dali sami. Hráči urobili nepochopiteľné chyby. V druhom dejstve sme po korekciách v zostave boli lepším tímom, bohužiaľ, strelili sme len jeden gól. V tretej časti hral súper takticky dobre, končili sme v strednom pásme. Prakticky siedmy zápas hráme na tri útoky, v rozhodujúcich chvíľach nám chýbajú sily.“

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, pretože Žilina v posledných stretnutiach podala dobré výkony. Chceli sme hrať zodpovedne vzadu a využívať šance na strelenie gólu. V prvej tretine sa nám to podarilo v plnej miere. Neviem, či sme sa potom zľakli, ale vylúčeniami sme súpera postavili na nohy. Žilina dvoma gólmi zdramatizovala stretnutie. V tretej tretine sme našťastie pridali piaty gól a výsledok sme už kontrolovali. Na záver ďakujem divákom, ktorí sem prišli. Tri body si veľmi ceníme.“