Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

Molčan prehral vo štvrťfinále turnaja ATP v Kitzbüheli s Baezom

Na snímkeAlex Molčan. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

S Argentínčanom Sebastianom Baezom prehral v súboji dvoch nenasadených hráčov v dvoch setoch 4:6 a 3:6.

Kitzbühel 3. augusta (TASR) - Slovenský tenista Alex Molčan neuspel vo štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Kitzbüheli. S Argentínčanom Sebastianom Baezom prehral v súboji dvoch nenasadených hráčov v dvoch setoch 4:6 a 3:6.

Molčan síce v prvom dejstve ako prvý brejkol súpera na 3:2, o náskok však prišiel a v koncovke setu nezvládol svoje podanie v desiatej hre. V druhom sete za stavu 2:3 odvrátil najlepší slovenský singlista štyri brejkbaly, piaty už nie a Baez získal rozhodujúci náskok. Duel trval 86 minút.

V druhom kole predtým Molčan vyradil domáceho Rakúšana Sebastiana Ofnera 4:6, 7:5, 7:6 (5), hoci v druhom sete prehrával už 0:5 a čelil dvom mečbalom.