Lyžiar Adam Žampa je víťazom FIS-ového slalomu na Novom Zélande

Adam Žampa Foto: TASR/AP Photo/Marco Trovati

V stredisku Coronet Peak zvíťazil suverénnym spôsobom s náskokom 68 stotín pred Američanom Seppim Stieglerom.

Coronet Peak 16. augusta (TASR) - Slovenský lyžiar Adam Žampa potvrdil dobrú formu triumfom vo FIS-ovom slalome na Novom Zélande. V stredisku Coronet Peak zvíťazil suverénnym spôsobom s náskokom 68 stotín pred Američanom Seppim Stieglerom.

Začiatkom mesiaca Žampa nenašiel premožiteľa na dvoch podujatiach Austrálsko-novozélandského pohára pod krídlami Medzinárodnej lyžiarskej federácie, ktoré poskytujú možnosť zisku FIS-bodov a teda vylepšovania si koeficientu pre výhodnejšie štartové čísla.

"Adam podal super výkon, týmto vítazstvom sa dostane na 57. miesto na svete v hodnotení slalomu. Andreas po perfektnej jazde v 1. kole spravil v dolnej časti chybu a stratil na najlepších. V druhom kole dosiahol piaty najrýchlejší čas a napokon obsadil 22. priečku. Postupnými úspechmi sa približuje k Adamovi," informoval TASR otec a tréner Tomáš Žampa.