FC Liverpool v prvom kole Premier League deklasoval West Ham

Mahamed Salah, archívna snímka. Foto: TASR/AP

V prvom polčase sa v drese favorita gólovo presadili Mohamed Salah a Sadio Mane, oba zásahy padli po vyšachovaní obrany súpera do odkrytej bránky.

Londýn 12. augusta (TASR) - Futbalisti FC Liverpool vstúpili do nového ročníka anglickej Premier League suverénnym domácim triumfom 4:0 nad West Hamom United.

V prvom polčase sa v drese favorita gólovo presadili Mohamed Salah a Sadio Mane, oba zásahy padli po vyšachovaní obrany súpera do odkrytej bránky. Po zmene strán pridal svoj druhý zásah Mane z pozície zaváňajúcej ofsajdom a v 88. minúte uzavrel skóre Daniel Sturridge.

Obhajca Manchester City vyhral na ihrisku Arsenalu Londýn 2:0. Na lavičke domáceho tímu tak nevyšla súťažná premiéra trénerovi Unaiovi Emerymu. Po necelej štvrťhodine hry poslal City do vedenia strelou spoza šestnástky Raheem Sterling, v 64. minúte potvrdil zisk troch bodov pre hostí presným zásahom z prvej Bernardo Silva.

V ďalšom nedeľňajšom stretnutí prvého kola remizoval Southampton s Burnley 0:0.