Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Leverkusen postúpil, Liverpool prehral v Toulouse, AS Rím v Edene

Hráči Leverkusenu pózujú počas spoločného fotenia pred začiatkom zápasu H-skupiny Karabach Agdam - Bayer Leverkusen Európskej ligy vo futbale v Baku 9. novembra 2023. Foto: TASR/AP

O stopercentnú bilanciu prišli FC Liverpool i AS Rím. Liverpool prehral na trávniku FC Toulouse 2:3 a AS Rím neuspel v Prahe so Slaviou 0:2 v G-skupine.

Bratislava 9. novembra (TASR) - Futbalisti Bayeru Leverkusen si ako prví zaistili postup do vyraďovacej fázy Európskej ligy. Vo štvrtkovom stretnutí H-skupiny zvíťazili na ihrisku Karabachu Agdam 1:0 gólom v 90.+4. minúte z pokutového kopu, ktorý premenil nigérijský útočník Victor Boniface.

Liverpoolčania prehrávali po hodine hry 0:2, keď sa za aktuálne 14. tím Ligue 1 trafili Aron Dönnum a Thijs Dallinga. V 74. minúte sa "The Reds" vrátili do zápasu po vlastnom góle Cristiana Casseresa, no už o dve minúty vrátil francúzskemu mužstvu dvojgólový náskok Frank Magri. Ani gól Dioga Jotu v 89. minúte, nedlho po príchode na ihrisko, nič nezmenil na tom, že tri body získal Toulouse a posunul sa na postupovú 2. priečku.

Harvey Elliott z Liverpoolu reaguje po tom, čo Frank Magri z Toulouse strelil tretí gól svojho tímu počas futbalového zápasu E-skupiny Európskej ligy medzi Toulouse a Liverpoolom na štadióne Toulouse vo francúzskom Toulouse vo štvrtok 9. novembra 2023.

Slavia rozhodla o svojom triumfe po zmene strán. Skóre otvoril v 50. min Václav Jurečka, ktorého dokázal ideálne nájsť pred bránou v preplnenej šestnástke Mojmír Chytil. Ten sa dostal k lopte po zákroku brankára Mileho Svilara. Druhýkrát rozvlnil sieť Lukáš Masopust, ktorý zamieril v 74. minúte spoza šestnástky presne k žrdi. Jakub Hromada sa dostal na ihrisko v úplnom závere, ďalší zo Slovákov Michal Tomič sedel na lavičke. "Zošívaní" sa bodovo dotiahli na Rimanov a obe mužstvá smerujú za postupom.

Ajax Amsterdam pokračuje v nepresvedčivých výkonoch v tejto sezóne, body nezískal ani doma s Brightonom (0:2) a vo vyrovnanej B-skupine mu patrí posledná priečka s dvoma bodmi. Účastník Premier League ich má sedem.

Európska liga - 4. kolo skupinovej fázy:

B-skupina:

Ajax Amsterdam - Brighton & Hove Albion 0:2 (0:1)

Góly: 15. Fati, 53. Adingra

E-skupina:

LASK Linz - Royal Union Saint-Gilloise 3:0 (2:0)

Góly: 25. Horvath (z 11 m), 45.+4. Talovierov, 77. Zulj

FC Toulouse - FC Liverpool 3:2 (1:0)

Góly: 36. Dönnum, 58. Dallinga, 76. Magri - 74. Casseres (vlastný), 89. Diogo Jota

1. Liverpool 4 3 0 1 12:5 9

2. Toulouse 4 2 1 1 6:8 7

2. S. Gilloise 4 1 1 2 3:7 4

4. Linz 4 1 0 3 5:6 3

F-skupina:

Stade Rennes - Panathinaikos Atény 3:1 (1:1)

Góly: 9. Rieder, 65. Salah, 70. Blas (z 11 m) - 34. Joannidis (z 11 m), ČK: Belocian (Rennes)

G-skupina:

Servette Ženeva - Šeriff Tiraspoľ 2:1 (0:1)

Góly: 84. Rouiller, 90.+3. Bedia (z 11 m) - 12. Severin (vlastný), ČK: 90.+1. Zohouri, 90+8. Kiki (obaja Tiraspoľ) obaja po 2. ŽK

Slavia Praha - AS Rím 2:0 (0:0)

Góly: 50. Jurečka, 74. Masopust

/Jakub Hromada nastúpil v 90.+5. min, Michal Tomič (obaja Slavia) sedel na lavičke/

1. Slavia 4 3 0 1 10:2 9

2. AS Rím 4 3 0 1 8:3 9

3. Ženeva 4 1 1 2 3:8 4

4. Tiraspoľ 4 0 1 3 3:11 1