Rajičová obsadila na MS v krátkom programe 32. priečku

Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová. Foto: TASR/AP

Rozhodcovia jej za výkon udelili 51,22 bodu, na postup jej chýbalo 0,28 b. Ďalej sa kvalifikovalo najlepších 24 pretekárok.

Saitama 20. marca (TASR) - Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová nepostúpila do voľných jázd na majstrovstvách sveta v japonskom Saitame. V stredajšom krátkom programe sa umiestnila na 32. priečke. Rozhodcovia jej za výkon udelili 51,22 bodu, na postup jej chýbalo 0,28 b. Ďalej sa kvalifikovalo najlepších 24 pretekárok.

Rajičová nedokázala nadviazať na 9. miesto z tohtoročného európskeho šampionátu v Minsku,. Ani na vlaňajších MS v Miláne sa neprebojovala do finále a obsadila 27. miesto.

Najlepšie hodnotenie dosiahla suverénne Ruska Alina Zagitovová. Rozhodcovia jej program ohodnotili známkou 82,08 boda, čím si vylepšila svoje sezónne maximum. Na druhom mieste bola domáca Kaori Sakamotová (76,86), najlepšiu trojku uzavrela Kazaška Elizabeta Tursynbajevová (75,96). Voľné jazdy žien sú na programe v piatok.

Výsledky - krátky program - ženy: 1. Alina Zagitovová (Rus.) 82,08 b, 2. Kaori Sakamotová (Jap.) 76,86, 3. Elizabeta Tursynbajevová (Kaz.) 75,96, 4. Jevgenija Medvedevová (Rus.) 74,23, 5. Eunsoo Limová (Kór.rep.) 72,91, 6. Mariah Bellová (USA) 71,26, ... 32. Nicole RAJIČOVÁ (SR) 51,22