Slovan prehral v Chabarovsku 0:3

Hráči Slovana Foto: TASR/Michal Svítok

Zverencom trénera Rostislava Čadu sa nedarilo, zápas začal z oboch strán opatrne. Z víťazstva sa však tešil domáci tím.

Bratislava 28. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali štvorzápasový "trip" na klziskách súperov v Kontinentálnej hokejovej lige stredajšou prehrou na ľade Amuru Chabarovsk 0:3.

Zápas začal z oboch strán opatrne a hráči sa sústredili hlavne na obrannú činnosť, tak tomu bolo až do konca tretiny. Domáci mali od 4. minúty výhodu presilovky, ale príliš toho nevymysleli. Paradoxne počas ich početnej prevahy si Slovan vytvoril dobrú šancu, keď Bartovič posunul dopredu na Bližňáka, no ten prestrelil.

Amur v presilovke

Vzápätí si zahrali 5 na 4 aj hostia, ale nepodarilo sa im usadiť sa v útočnom pásme a vytvoriť si súvislejší tlak. V ďalších minútach pokračoval opatrný hokej so súbojmi v strednom pásme a minimom šancí. V závere prvej časti si domáci zahrali presilovku, ale Konráda príliš neohrozili. Defenzívny poňatie dokumentoval aj počet striel po prvej dvadsaťminútovke. Domáci ich vyslali na bránku sedem, pričom Slovan ohrozil Murygina iba trikrát.

Amur odštartoval aj druhú tretinu v početnej výhode. Tá mu síce opäť nevyšla, ale v 23. minúte sa už domáci fanúšikovia tešili z úvodného gólu. Šitikov prekľučkoval až pred Konráda, jeho strela ešte v sieti neskončila, ale puk sa odrazil priamo k Junkovi, ktorý vymietol šibenicu bránky hostí - 1:0. "Belasí" si vypracovali šancu na vyrovnanie až v 29. minúte, keď Bližňák prihrával spred bránky voľnému Bartovičovi, no ten spadol na ľad a netrafil odkrytú bránku Amuru.

Aj záver v prospech domácich

Chabarovsk mal na vrch aj v záverečnom dejstve, kontroloval hru a Slovanu takmer nič nedovolil. Pozorná obrana a dobrý forčeking brzdili akcie hostí už v zárodku a Murygin sa v bránke domácich musel nudiť. Amur pridal druhý gól v 51. minúte, keď Vladimir Loginov výborne vysunul Lugina a ten presnou strelou do pravého vinkla zvýšil na 2:0. Domáci tlačili aj naďalej a držali Slovan v jeho obrannom pásme. Hostia tak ani poriadne nemali šancu urobiť niečo s výsledkom. V predposlednej minúte zavŕšil víťazstvo domácich hokejistov Lahti.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie predstavia v piatok 30. novembra o 13.00 h na ľade Sibiru Novosibirsk.

Výsledok:
Amur Chabarovsk - Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
23. Junkov (Šitikov), 51. Lugin (V. Loginov), 59. Lahti (Hytönen, Gusev). Rozhodcovia: Gusev, Kadyrov - Parfionov, Sysujev (všetci Rus.), vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 7100 divákov

Amur Chabarovsk: Murygin - Osipov, Ožiganov, A. Loginov, V. Loginov, Jaakola, Tulupov - Lindgren, Tarasov, Petružálek - Hytönen, Lahti, Gusev - Korotkov, Junkov, Šitikov - Stepanov, Lugin, Fisenko

Slovan Bratislava: Konrád – Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Tabaček, Sersen - Bartovič, Bližňák, Hudáček – Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký – Daňo, Šťastný, Bakoš - Kudrna

Hlasy

Hannu Jortikka, tréner Amuru: "Veľmi dobre, že sme zvíťazili a získali tri body. No je záhadou prečo, sme nehrali dobre od začiatku stretnutia. Dve strely na súperovu bránku počas presiloviek v prvej tretine je nenormálne. Niektorí hráči však pôsobili unaveným dojmom, čo ma prekvapilo. Veď posledný zápas sme odohrali pred šiestimi dňami a času na regeneráciu bolo dosť."

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Videli sme rýchly a agresívny hokej. Som nespokojný s množstvom vylúčení v prvej tretine. Domáci vyhrávali veľa súbojov pred našou bránkou. Naša taktická chyba ich priviedla k druhému gólu a v podstate rozhodla o výhre Amuru."