Hokejová osemnástka riadne potrápila Kanadu, prehrala tesne 2:3

Šanca Nathana Mackinnoma z Kanady (vpravo) v zápase B-skupiny Ivan Hlinka Memoriál Cup hráčov do 18 rokov v hokeji Slovensko- Kanada 15. augusta 2012 v Piešťanoch. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Mladí Slováci ešte štyri minúty pred koncom zápasu na prestížnom Memoriáli Ivana Hlinku v Piešťanoch viedli o dva góly.

Piešťany 15. augusta (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov vo svojom záverečnom vystúpení v piešťanskej B-skupine na prestížnom Memoriáli Ivana Hlinku prehrala s favorizovanou Kanadou tesne 2:3, hoci ešte štyri minúty pred koncom viedla o dva góly. Víťazný zásah zaznamenal Reinhart 53 sekúnd pred koncom tretej časti.

Zverenci trénera Antona Bartánusa obsadili v skupine posledné štvrté miesto a budú hrať v piatok o 14.00 h v Piešťanoch iba v zápase o 7. miesto proti USA. Do semifinále sa prebojovali Kanada s plným počtom bodov a Švédsko, ktoré v priamom súboji o postup zdolalo Švajčiarsko 8:4.

V A-skupine v Břeclavi si Fínsko poradilo s USA 8:6 a Česko vyhralo nad Ruskom 3:2. Vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu obsadilo Fínsko prvé miesto a v semifinále sa stretne so Švédskom, Česi budú hrať proti Kanade.

Anton Bartánus, tréner SR 18 (zdroj: SZĽH): "Chlapcom som pred zápasom povedal, aby hrali tak, aby ich hokej bavil, aby z neho mali radosť. Povedal som im, že keď budú hrať dobre, bude dobrý aj výsledok a to aj napriek dvom predchádzajúcim prehrám. Myslím si, že hráči dnes mali veľkú motiváciu, veď okrem súpera najzvučnejšieho mena tu boli ich kluboví tréneri, ale aj reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek. Napriek výsledku dnes chlapci podali svoj najlepší výkon na turnaji, dve tretiny boli, dovolím si tvrdiť, lepším tímom. O to viac ma mrzí posledných 215 sekúnd, tie inkasované góly vyplývali zo stupňujúceho sa tlaku Kanaďanov. Po vyrovnávajúcom góle som si chcel zobrať oddychový čas, no hra sa odvíjala v strednom pásme. Ako trénera ma veľmi mrzí aj za chlapcov táto prehra, cítime sklamanie. Na chlapcoch som videl, že dnes vydali zo seba maximum, išli na doraz. Zajtra budeme regenerovať a v piatok by sme chceli proti USA podať taký výkon ako väčšinu dnešného zápasu."

Memoriál Ivana Hlinku 2012

B-skupina - Piešťany:
Slovensko 18 - Kanada 18 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Góly: 2. Horvát (Žilka), 38. Ambróz (Šille, Svetlík) - 57. Kujawinski, 58. Morrisey, 60. Reinhart

Rozhodovali: Jonák, Konc - Tvrdoň, Šefčík. Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0.

Zostava SR 18: Mikoláš – Holenda, Kasanický, Boboš, Sloboda, Bačík, Pavlíček, Tomko, Svetlík – Šoltés, Rehák, Cehlárik – Beták, Paulovič, Török – Lantoši, Horváth, Pleša – Ambroz, Šille, Žilka