Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Guédého premiérový gól v bundeslige, Freiburg sa odpútal od baráže

Slovenský futbalový reprezentant Karim Guédé (vpravo) z SC Freiburg a Christian Tiffert 1. FC Kaiserslautern v súboji o loptu počas zápasu nemeckej bundesligy 24. marca 2012 vo Freiburgu. Foto: TASR/AP

Karim Guédé, ktorý do tímu Slováka Erika Jendrišeka prišiel v zimnej prestávke zo Slovana Bratislava, odohral doteraz v bundeslige 142 minút.

Freiburg 24. marca (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Karim Guédé zaznamenal v sobotu svoj premiérový gól v nemeckej bundeslige.

Defenzívny stredopoliar otvoril už v 8. minúte skóre zápasu 27. kola proti 1. FC Kaiserslautern, v ktorom SC Freiburg napokon zvíťazil 2:0. Po zlom odkope hostí Freis hlavičkou našiel Guédého a ten z hranici šestnástky skóroval.

Proti Kaiserslauternu však nastúpil v strede pola po prvý raz od úvodnej minúty. Freiburg vďaka zisku troch bodov poskočil v tabuľke zo zóny zostupu na 13. miesto pred 1. FC Kolín, ktorý však má k dobru nedeľňajší zápas s Borussiou Dortmund.

Sumáre - 27. kolo:

Bayern Mníchov - Hannover 96 2:1 (1:0)
Góly: 36. Kroos, 68. Gomez - 74. Ya Konan

Borussia Mönchegladbach - TSG Hoffenheim 1:0 (1:0)
Góly: 38. Reus - 77. Firmino, 79. Vukčevič

SC Freiburg - 1. FC Kaiserslautern 2:0 (2:0)
Góly: 8. GUÉDÉ, 14. Makiadi
/K. Guédé za domácich odohral celý zápas a dal gól, E. Jednrišek za domácich od 60. minúty/

Mainz 05 - Hertha Berlín 1:3 (0:1)
Góly: 58. Choupo Moting - 41. Ben-Hatira, 52.a 69. Ramos.