Manchester City deklasoval Southampton

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Sú tak na čele tabuľky s 29 bodmi a pred druhým FC Liverpool majú náskok dvoch bodov.

Londýn 4. novembra (TASR) - Futbalisti anglického majstra Manchestru City vyhrali v nedeľňajšom zápase 11. kola Premier League doma nad FC Southampton vysoko 6:1. Sú tak na čele tabuľky s 29 bodmi a pred druhým FC Liverpool majú náskok dvoch bodov.

Zverenci španielskeho trénera Pepa Guardiolu v tejto sezóne v lige rovnako ako LFC ešte neprehrali. Na Etihad Stadium viedli už v 18. minúte 3:0, a hoci hostia po polhodine z penalty znížili, v nadstavenom čase prvého polčasu na 4:1 zvýšil Raheem Sterling. Ten istý hráč potom v druhom dejstve strelil druhý gól v dueli a v nadstavenom čase spečatil jasné víťazstvo "Citizens" Leroy Sane.

V druhom súboji nedele zvíťazila Chelsea Londýn na Stamford Bridge nad Crystal Palace 3:1 a dostala sa o skóre na druhé miesto pred FC Liverpool. Dvoma gólmi k tomu prispel španielsky útočník Alvaro Morata. Aj o "The Blues" platí, že v PL v tejto sezóne ešte neokúsili chuť prehry.

Premier League - 11. kolo:

Manchester City - FC Southhampton 6:1 (4:1)

Góly: 45.+2 a 67. Sterling, 6. Hoedt (vlastný), 12. Agüero, 18. D. Silva, 90.+1 Sane - 30. Ings (z 11 m)

Chelsea Londýn - Crystal Palace 3:1 (1:0)

Góly: 32. a 65. Morata, 70. Pedro - 53. Townsend