Barcelona iba remizovala v katalánskom derby s Gironou

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Futbalisti Barcelony tak stratili prvé body v novej sezóne a tabuľku vedú už iba o skóre pred Realom Madrid.

Madrid 24. septembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona iba remizovali v nedeľňajšom dueli 5. kola španielskej La Ligy na domácej pôde s Gironou 2:2. Stratili tak prvé body v novej ligovej sezóne a tabuľku vedú už iba o skóre pred Realom Madrid.

V katalánskom derby síce favorita poslal do vedenia v 19. minúte Lionel Messi, Barcelona ale potom doplatila na vylúčenie obrancu Clementa Lengleta. Ten opustil ihrisko po faule lakťom a Christian Stuani dvoma gólmi otočil skóre stretnutia. Aspoň bod pre domácich zabezpečil v 63. minúte hlavou Gerard Pique.

Sevilla zvíťazila na ihrisku UD Levante 6:2. Ústrednou postavou stretnutia bol hosťujúci útočník Wissam Ben Yedder, ktorý strelil hetrik už v priebehu prvého polčasu.