Fourcade suverénne vyhral stíhacie preteky, Otčenáš na 32. mieste

Francúzsky biatlonista Martin Fourcade skáče po výhre v 2. kole stíhacích pretekov Svetového pohára biatlonistov v Hochfilzene, 15. decembra 2018. Foto: TASR/AP

Francúz M. Fourcade zveľadil svoje víťazstvá už na 76.

Hochfilzen 15. decembra (TASR) - Francúz Martin Fourcade suverénne zvíťazil v stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára biatlonistov. Na 12,5 km trati zanechal za sebou v rakúskom Hochfilzene o 13,7 sekundy Nemca Arndta Peiffera a o 16,1 sekundy Nóra Vestle Sjaastada Christiansena. Jediný slovenský biatlonista Martin Otčenáš dobehol na 32. mieste (+2:37,5).

Na štarte mal J.T.Boe náskok pred Fourcadem 9 sekúnd a očakával sa veľký súboj medzi týmito velikánmi. Pre Nóra hovorila viac lepšia aktuálna forma, pre Fourcada to bol hlavne objektívny test, či bude môcť dôstojne nadviazať na predchádzajúce fantastické sezóny. Trojica najlepších zo šprintu dokonale odstrieľala prvú polohu, druhú už Nór s tromi chybami nezvládol, raz minul aj Doll a na čelo sa vyšvihol Francúz. Opäť čistá séria piatich rán v stoji spôsobila, že M. Fourcade si mohol užívať už 33,1 sekundy k dobru pred Nórom Christiansenom. Záverečná streľba ho zastihla v dokonalom sústredení a gestom aj naznačil svoju nadvládu. O druhé miesto zabojovala dvojica, okrem Christiansena aj Peiffer, úspešnejší bol Nemec, Christiansen sa na 3. mieste tešil z premiérového pódiového umiestenia v kariére. Francúz M. Fourcade zveľadil svoje víťazstvá už na 76.

Slovenský biatlon zastupoval len Otčenáš, 27. v šprinte (+1:21). Začal výborne (strelecká bilancia 0-2-0-1), posúval sa vpred, po úvodnej 'ležke' bol na 23. mieste. Po ďalšej sa jeho posun na treťom a štvrtom terči zastavil, aby v záverečnej 'stojke nesklopil ešte štvrtý terč a zaradil sa na konečné 32. miesto.

Výsledky

stíhacie preteky na 12,5 km: 1. Martin Fourcade (Fr.) 32:22,3 (0 tr. okr.), 2. Arndt Peiffer (Nem.) 13,7 (1), 3. Vetle Sjaastad Christiansen (Nór.) 16,1 (0), 4. Julian Eberhard (Rak.) 37,4 (3), 5. Lukas Hofer (Tal.) 42,2 (2), 6. Benjamin Weger (Švajč.) 42,6 (2), 7. Alexander Loginov (Rus.) 43,0 (2), 8. Simon Schempp (Nem.) 59,6 (0), 9. Johannes Thingnes Boe (Nór.) 1:00,0 (6), 10. Florent Claude (Bel.) 1:00,1 (0), ...32. Martin OTČENÁŠ (SR) 2:37,5 (3)

Priebežné hodnotenie SP (5 z 26 pretekov): 1. J.T.Boe 248, 2. Fourcade 191, 3. Guigonnat 187, 4. Loginov 178, 5. Eder 177, 6. Eberhard 151, ...49. OTČENÁ3 26

SP v stíhacích pretekoch (2 z 8): 1. J.T.Boe 92, 2. Loginov 84, 3. Eberhard 83, 4. Fillon Maillet 75, 5. Hofer 74, 6. Peiffer 70, ...43. OTČENÁŠ 9