Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Fínky zdolali Češky na MS do 18 rokov, Ekoluomová strelila hetrik

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Slovenské reprezentantky odštartujú šampionát v nedeľu, keď nastúpia v B-skupine proti USA o 12.00 h.

Zug 6. januára (TASR) - Fínske hokejistky do 18 rokov zvíťazili v sobotu vo svojom prvom zápase na MS tejto vekovej kategórie vo švajčiarskom Zugu nad Českom 3:2.

Hetrikom sa pod triumf podpísala útočníčka Emma Ekoluomová. Češky pritom viedli ešte v 36. minúte 2:0 vďaka dvom gólom Adély Šapovalivovej. Ekoluomová však zaznamenala rozhodujúci presný hetrik 114 sekúnd pred koncom tretej tretiny a rozhodla o zisku troch bodov pre Suomi.

Švédky zdolali v B-skupine domáci tím 6:1. Slovenské reprezentantky odštartujú šampionát v nedeľu, keď nastúpia v "béčku" proti USA o 12.00 h. Všetky tímy majú istotu účasti vo štvrťfinále, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 11. januára.

A-skupina:

Fínsko – Česko 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 37., 45. a 59. Ekoluomová – 7. a 21. Šapovalivová

B-skupina:.

Švédsko - Švajčiarsko 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Góly: 16. a 18. Leijonhielmová, 17. Hedqvistová, 28. Hallinová, 45. a 59. Svenssonová - 57. Dalessiová