Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Dortmund zdolal Brémy a upevnil si vedenie, neprehral 20. zápas v rade

Zachraňujúci sa Freiburg získal cenné tri body na ihrisku Hamburgeru SV po výhre 3:1 a po tomto víkende sa môže dostať z červenej zóny zostupu.

Berlín 17. marca (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund si upevnili vedúce postavenie v bundesligovej tabuľke, keď v sobotňajšom zápase 26. kola najvyššej nemeckej súťaže zdolali pred vlastnými fanúšikmi Werder Brémy 1:0. Jediný gól zaznamenal už v úvode stretnutia japonský reprezentant Šinži Kagawa. Pred druhým Bayernom Mníchov má vestfálsky tím náskok 5 bodov, keďže bavorský štvrťfinalista Ligy majstrov 2011/2012 deklasoval v Berlíne domácu Herthu 6:0 a pokračuje tak v posledných gólových explóziách.

Majstrovský Dortmund súčasne stanovil nový klubový rekord, keď neprehral už 20 ligových zápaso po sebe. Bayern po výhrach nad Hoffenheimom 7:1 a Bazilejom 7:0 ďalej valcuje svojich súperov. V sobotu zostrelil Berlínčanov hetrikom Holanďan Arjen Robben, Bavori dali až tri góly z pokutových kopov.

Zachraňujúci sa Freiburg získal cenné tri body na ihrisku Hamburgeru SV po výhre 3:1 a po tomto víkende sa môže dostať z červenej zóny zostupu. Naopak, Hamburg už v 5. zápase v rade neokúsil pocit víťazstva a tiež sa ho bude týkať boj o udržanie sa v súťaži. V mužstve Freiburgu iba na lavičke náhradníkov začali slovenskí reprezentanti Erik Jendrišek a Karim Guédé, druhý z nich zasiahol do hry v 63. minúte.

Mainz aj s obrancom Radoslavom Zabavníkom v základnej jedenástke síce viedol nad Augsburgom, ale nováčik napokon dvoma gólmi otočil skóre vo svoj prospech na konečných 2:1. Vlani mala Borussia Mönchengladbach problémy s udržaním sa v bundeslige, no v tejto sezóne hrá mužstvo zo západu Nemecka ako z partesu a po najnovšej výhre 2:1 na pôde Leverkusenu poskočilo už na 3. priečku.

sumáre - 26. kolo:

Hertha Berlín - Bayern Mníchov 0:6 (0:3)

Góly: 9. Müller, 12. 19. a 67. Robben (druhý a tretí z 11 m), 50. Gomez (z 11 m), 51. Kroos

Augsburg - 1. FSV Mainz 2:1 (1:1)

Góly: 43. Koo, 51. Langkamp - 36. Allagui

/R. Zabavník (Mainz) odohral celý zápas a v 63. minúte dostal ŽK/

Bayer Leverkusen - Borussia Mönchengladbach 1:2 (0:1)

Góly: 75. Kiessling - 7. Reus, 88. De Camargo

Borussia Dortmund - Werder Brémy 1:0 (1:0)

Gól: 8. Kagawa

Hamburger SV - SC Freiburg 1:3 (0:2)

Góly: 74. Iličevič - 20. Flum, 43. Caligiuri, 72. Makiadi

/K. Guédé hral od 63. minúty, E. Jendrišek (obaja Freiburg) sedel na lavičke náhradníkov/

1. FC Norimberg - VfL Wolfsburg 1:3 (1:1)

Góly: 9. Didavi - 15. Madžukič, 24., 53. Helmes