Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Cibulková aj Hantuchová skončili v Cincinnati v 2. kole

Dominika Cibulková Foto: TASR/AP

Dominika Cibulková skrečovala zápas s Češkou Hlaváčkovou. Daniela Hantuchová nestačila na Talianku Saru Erraniovú.

Cincinnati 15. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková skrečovala zápas 2. kola dvojhry na turnaji WTA v americkom Cincinnati proti Češke Andree Hlaváčkovej za stavu 6:7 (1) a 1:4 v druhom sete.

Nasadenej jedenástke nevyšiel úvod duelu a po strate podania prehrávala 1:4. Cibulková síce vyrovnala na 4:4 a vynútila si tajbrejk, no v skrátenej hre dominovala Hlaváčková. V druhom dejstve si Čěška po dvoch brejkoch vybudovala náskok 4:1 a Cibulková následne zápas skrečovala.

"Od utorňajšieho zápasu 1. kola debla, na ktorý sme nastúpili s Danielou Hantuchovou, som začala veľmi cítiť triceps v mieste, ako sa upína na lakeť. Dnes ráno som už nemohla ani servovať. V zápase s Hlaváčkovou sa to postupne zhoršovalo, preto som ho musela skrečovať," povedala pre TASR slovenská jednotka.

Hantuchovú vyradila Erraniová

Daniela Hantuchová
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová rovnako ako jej krajanka Dominika Cibulková neuspela v 2. kola dvojhry na turnaji WTA v americkom Cincinnati. Finalistke Roland Garros siedmej nasadenej Talianke Sare Erraniovej podľahla za 1:53 h v dvoch setoch 4:6 a 4:6.

Hantuchovej vôbec nevyšiel úvod stretnutia a po dvoch stratených podaniach prehrávala už 0:4. Slovenke sa síce následne podarilo znížiť na 3:4, no záver setu patril Erraniovej. O osude druhého dejstva rozhodol siedmy gem, v ktorom Talianka prelomila podanie súperky. Erraniová upravila vzájomnú bilanciu s Hantuchovou na 2:4. Slovenská dvojka si z Ohia odnáša prémiu 11.300 dolárov a 70 bodov do svetového rebríčka WTA.

Ženy:

dvojhra - 2. kolo:
Andrea Hlaváčková (ČR) - Dominika CIBULKOVÁ (11-SR) 7:6 (1), 4:1 - skreč
Sara Erraniová (7-Tal.) - Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:4, 6:4
Serena Williamsová (2-USA) - Eleni Daniilidouová (Gr.) 6:3, 6:4
Johanna Larssonová (Švéd.) - Marion Bartoliová (8-Fr.) 6:4, 6:2
Samantha Stosurová (3-Austr.) - Anabel Medinová Garriguesová (Šp.) 6:3, 6:7 (6), 6:4
Jaroslava Švedovová (Kaz.) - Lucie Šafářová (16-ČR) 6:3, 6:4
Chanelle Scheepersová (JAR) - Christina McHaleová (USA) 3:6, 6:3, 3:0, McHaleová vzdala
Anastasia Pavľučenková (17-Rus.) - Carla Suarezová Navarrová (Šp.) 6:4, 6:0
Sorana Cirsteaová (Rum.) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 6:7 (6), 6:2, 6:3
Roberta Vinciová (Tal.) - Madison Keysová (USA) 6:3 6:3
Jekaterina Makarovová (Rus.) - Naďa Petrovová (15-Rus.) 7:6 (8), 3:1, Petrovová vzdala
Agnieszka Radwaňská (1-Poľ.) - Sofia Arvidssonová (Švéd.) 6:4, 6:3
Pcheng Šuaj (Čína) - Roberta Vinciová (Tal.) 6:3, 6:4
Sloane Stephensová (USA) -Camila Giorgiová (Tal.) 6:2, 6:1
Anastasia Pavľučenkovová (17-Rus.) - Julia Görgesová (Nem.) 6:3, 6:0