< sekcia Šport

Vietor v Olympijskom parku spôsobil zranenia, ľudia sa držali žrdí

Na ilustračnej snímke asistent trénera Vladimír Országh s hráčmi na tréningu v tréningovej hale v prímorskej časti Kangnung počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu. Foto: TASR - Martin Baumann

Situácia v dejisku ZOH v Pjongčangu bola počas dňa kritická. Po tom, čo zrušili slalom žien a vytrvalostný biatlon žien, hrozilo aj zrušenie hokejového zápasu SR s OŠ z Ruska.

Pjongčang 14. februára (TASR) - Olympijský park v Kangnungu v stredu večer zhruba dve hodiny pred hokejovým zápas SR - OŠzR opäť sprístupnili. Silný nárazový vietor zoslabol a už neohrozoval fanúšikovské stánky ani zariadenia pre médiá.

Situácia v dejisku ZOH v Pjongčangu však bola počas dňa kritická. Po tom, čo v horskej časti Alpensia zrušili slovenskou verejnosťou mimoriadne očakávaný slalom žien a vytrvalostný biatlon žien, v prímorskom meste Kangnung hrozilo aj zrušenie neskorovečerného hokejového zápasu Slovenska s Olympijskými športovcami z Ruska.

Mobily prijímajú neustále varovania o nebezpečnom nárazovom vetre a organizačný výbor popoludní zakázal pohyb ľudí v Olympijskom parku. Tí, ktorí ho nestihli opustiť, musia zostať v halách a prítomné médiá (hokej, curling, krasokorčuľovanie) sa presunuli zo stanových tlačových centier na tribúny do arén. Organizátori v notifikáciách zdôrazňovali, že prioritná počas zimnej olympiády je bezpečnosť jej účastníkov.

Prudké nárazy vetra riadne komplikovali situáciu aj v mediálnej dedine, kde na jednom zo vstupov rozmlátilo prístupový bezpečnostný skener a povetrím lietala všadeprítomná hlina. Problémy sa nevyhli ani obchodu so suvenírmi, vietor poškodil jeho strop. Improvizovaný obchod je rovnako ako tlačové centrá skonštruovaný iba z oceľových rúr a celtoviny.

Dlhoročný nemecký hokejový novinár Toni Waldmann sa v čase najväčšej spúšte nachádzal v Olympijskom parku. Starší pán TASR porozprával: "Oproti mne utekala útla kórejská dobrovoľníčka krvácajúc s rozbitou hlavou a ani mne nebolo všetko jedno. Musel som sa chytiť veľkej žrde, ináč by ma to oplieskalo a nebol som sám. Všetko to zo závetria fotil reportér USA Today a potom mi pomohol do bezpečia."

Vyslaní redaktori TASR P. Horváth a A. Bezák

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.