KHL: Hokejisti bratislavského Slovana triumfovali v Kazani

Na archívnej snímke gólová radosť hráčov Slovana. Foto: TASR/Michal Svítok

Zverenci Eduarda Zankovca nastúpia na svoj tretí duel v rámci šesťzápasového výjadu v nedeľu 21. januára (12.30 h SEČ) proti Salavatu Julajev Ufa.

Kazaň 19. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade lídra Východnej konferencie Ak Bars Kazaň 4:2. Po stredajšom víťazstve v Soči (2:1 pp a sn) si pripísali druhú výhru na súperovom klzisku za sebou. V tabuľke Západnej konferencie Slovanu naďalej patrí so ziskom 55 bodov 12. priečka.

Ak Bars Kazaň - HC Slovan Bratislava 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
12. Lukojanov (Gluchov), 51. Svitov (Markov) - 16. Sersen, 35. Meszároš (Řepík, Mikúš), 35. Hrnka, 41. Boychuk (Meszároš, Řepík). Rozhodovali: Gašilov, Judakov – Ivanov, Lazarev (všetci Rus.), vylúčenia: 5:6 na 2 min, navyše: Šerbatov (Slovan) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 5449 divákov

Ak Bars Kazaň: Garipov - Ľamkin, Ohtamaa, Markov, Manuchov, Batyršin, Tokranov, Sidorov - Lukojanov, Gluchov, Potapov - Galijev, Lander, Klinghammer - Azevedo, Tkačov, Sekáč - Burmistrov, Svitov, Glinkin
HC Slovan Bratislava: Štěpánek – Meszároš, Sersen, Després, Bačik, Voráček, Černý, Hedera - Řepík, Boychuk, Mikúš – Garbutt, Viedenský, Genoway – Skalický, Hrnka, Sloboda – Réway, Šerbatov, Hecl - Sádecký

Domáci sa po vlažnom úvode dostali do vedenia v 12. minúte, keď zblízka skóroval Lukojanov. Slovan odpovedal o štyri minúty neskôr, keď strelou od modrej využil presilovku Sersen. Hostia mohli pridať druhý gól pár sekúnd pred koncom 1. tretiny, no Řepík nevyužil veľkú šancu.

V prvých minútach druhej časti boli aktívnejší hráči Kazane, hosťujúci brankár Štěpánek však bol spoľahlivý, a tak sa k slovu dostal Slovan. V 35. minúte využil presilovku tečovanou strelou kapitán Meszároš a o pár sekúnd neskôr sa strelecky presadil aj Hrnka. V závere druhej tretiny sa Slovanisti dostali do prečíslenia 2 na 1, Boychuk vystrelil, ale nedal gól.

Hostia sa v 41. minúte dostali do vedenia 4:1, keď Boychuk už využil svoju druhú gólovu príležitosť. Domáci v 51. minúte znížili, keď Svitov z dorážky prekonal Štěpánka. Slovan odolal záverečnému náporu Kazane a na ľade lídra Východnej konferencie vyhral 4:2.

Hlas po zápase:

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Odohrali sme ďalší výborný zápas. Pochváliť musím našu hru v nerovnovážnych stavoch, v presilovkách sme v piatok dokázali aj skórovať. Veľmi dobre sme ustáli početné výhody súpera v tretej časti hry."