Streda 1. máj 2024

EL: Andrelecht prehral s Dinamom Záhreb, Greguš prihral na gól

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Chorvátski hráči sa dostali do vedenia v 19. minúte po premenenej jedenástke Izeta Hajroviča.

Bratislava 4. októbra (TASR) - V zápase 2. kola D-skupiny Európskej ligy UEFA 2018/2019 zvíťazili futbalisti Dinama Záhreb v Bruseli nad domácim Anderlechtom 2:0. V paralelne hranom súboji prehral slovenský majster Spartak Trnava na pôde Fenerbahce Istanbul rovnakým pomerom.

Chorvátski hráči sa dostali do vedenia v 19. minúte po premenenej jedenástke Izeta Hajroviča. Po pár sekundách druhého polčasu prišli domáci o vylúčeného Ognjena Vranješa. Hostia svoje víťazstvo spečatili druhým gólom, keď sa v 68. minúte presadil s pomocou teču domáceho obrancu Amer Gojak. Dinamo je tak na čele "trnavskej" skupiny s plným počtom bodov.

FC Kodaň vyhral na ihrisku Girondins Bordeaux 2:1. Na prvý gól hostí, ktorý strelil v 42. minúte Pieros Sotiriou, centroval z rohu slovenský reprezentant Ján Greguš.

Zenit Petrohrad v zostave s Róbertom Makom vyhral nad Slaviou Praha 1:0. Za "zošívaných odohral celý zápas Miroslav Stoch. V úvodnom štvrtkovom zápase vyhrala FC Astana doma nad Stade Rennes 2:0.

2. kolo skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2018/2019:

A-skupina

Bayer Leverkusen - AEK Larnaka 4:2 (1:1)
Góly: 44. Havertz, 49. a 88. Alario, 90.+2 Brandt - 25. Tričkovski, 90.+1 Raspas. Rozhodca: Aranovskij (Ukr.)

FC Zürich - Ludogorec Razgrad 1:0 (0:0)
Góly: 84. Palsson. Rozhodca: Munuera (Šp.)

FC Salzburg - Celtic Glasgow 3:1 (0:1)
Góly: 55. a 73. Dabbur (druhý z 11 m), 61. Minamino - 2. Edouard, ČK: 72. Forrest (Celtic). Rozhodca: Boiko (Ukr.)

Rosenborg Trondheim - RB Lipsko 1:3 (0:1)
Góly: 79. Jebali - 12. Augustin, 54. Konate, 61. Cunha. Rozhodca: Guida (Tal.)

Girondins Bordeaux - FC Kodaň 1:2 (0:1)
Góly: 84. Sankhare - 42. Sotiriou, 90.+2 Skov, ČK: 90.+3 Zeca. Rozhodca: Reinshreiber (Izr.)
/J. Greguš odohral za hostí celý zápas, D. Vavro nastúpil v 86. minúte/

Zenit Petrohrad - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Góly: 80. Kokorin. Rozhodca: Göcek (Tur.)

D-skupina

Anderlecht Brusel - Dinamo Záhreb 0:2 (0:1)
Góly: 19. Hajrovič (z 11 m), 68. Gojak. ŽK: Vranješ - Stojanovič, Theophile-Catherine, Ademi, Hajrovič, ČK: 46. Vranješ - 90.+3 Theophile-Catherine. Rozhodca: Bezborodov (Rus.)

Anderlecht: Didillon – Najar (66. Saief), Vranješ, Sanneh, Milič – Bakkali (85. Marioka), Makarenko, Trebel, Amuzu – Santini, Dimata (85. Lawrence). Náhradníci: Boeckx – Gerkens, Lawrence, Morioka, Kums, Saief, Bornauw.

Dinamo: Livakovič – Stojanovič, Theophile-Catherine, Dilaver (46. Perič), Rrahmani – Gojak, Ademi, Olmo – Hajrovič (76. Šunjič), Petkovič, Oršič (89. Gavranovič).

tabuľka:
1. Dinamo Záhreb 2 2 0 0 6:1 6
2. Fenerbahce 2 1 0 1 3:4 3
3. Trnava 2 1 0 1 1:2 3
4. Anderlecht 2 0 0 2 0:3 0

E-skupina

FK Karabach Agdam - Arsenal Londýn 0:3 (0:1)
Góly: 4. Sokratis, 53. Smith-Rowe, 80. Guendouzi. Rozhodca: Massa (Tal.)

Vorskla Poltava - Sporting Lisabon 1:2 (1:0)
Góly: 10. Kulač - 90. Montero, 90.+3 Cabral. Rozhodca: Dabanovič (Č. Hora)

AC Miláno - Olympiakos Pireus 3:1 (0:1)
Góly: 70. a 79. Crutone, 76. Higuaín - 14. Guerrero. Rozhodca: Rozhodca: Madden (Škót.)

Betis Sevilla - F91 Dudelange 3:0 (0:0)
Góly: 56. Sanabria, 80. Lo Celso, 88. Tello. Rozhodca: Dallas (Škót.)