Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Nadal zvládol aj dvojhru, je vo štvrťfinále turnaja vo Viňa del Mar

Rafael Nadal Foto: TASR/AP

Bývalá svetová jednotka mala problémy len v úvodnom sete

Viňa del Mar 7. februára (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal svoj víťazný návrat na kurty po štvorhre zvládol na turnaji vo Viňa del Mar aj vo dvojhre.

Bývalá svetová jednotka v 2. kole zvíťazila nad argentínskym kvalifikantom Federicom Delbonisom hladko 6:3, 6:2.

Dvadsaťšesťročný Nadal mal problémy len v úvodnom sete, v ktorom si hneď na úvod prehral svoje podanie a následne ťahal za kratší koniec aj pri podaní Delbonisa. V druhom sete jasne dominoval a viedol už 4:0 a celý zápas zvládol za 87 minút a postúpil do štvrťfinále.

V ňom sa stretne s úspešnejším z dvojice svojich krajanov v 2.kole Albertom Montanesom alebo Danielom Gimenom Traverom.

dvojhra - 1. kolo:

Paolo Lorenzi (6-Tal.) - Gianluca Naso (Tal.) 6:1, 6:4

2. kolo:

Rafa Nadal (1-Šp.) - Federico Delbonis (Arg.) 6:3, 6:2, Carlos Berlocq (8-Arg.) - Santiago Giraldo (Kol.) 7:5, 4:6, 6:4, Guillaume Rufin (Fr.) - Juan Monaco (2-Arg.) 7:6 (3), 6:4