Slovensko

P. Pellegriniho mrzia vyjadrenia A. Danka, má sa venovať rezortom SNS

Premiér o zasadnutiach koalície povedal, že na ne síce nechodí, no o ich obsahu je pravidelne informovaný. Ako uviedol, dohaduje sa na nich postup ohľadom konkrétnych zákonov.

Sudkyne Onuferová a Kukučková odmietajú ovplyvňovanie pri Marianovi K.

Podľa informácií denníka Postoj komunikoval Marian K. cez Threemu s predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom.

Premiér hovoril s eurokomisárkou Jourovou o situácii na Slovensku

Podľa premiéra disciplinárne senáty alebo samospráva súdnictva a prokuratúry musia mať možno viac otvorené ruky, aby sa vedela vysporiadať s takýmito špecifickými vecami.

Rezort zahraničia upozorňuje turistov na demonštrácie v Libanone

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR informuje, že blokácie ciest hrozia aj naďalej a uzavretá môže byť aj cesta medzi Bejrútom a letiskom.

Dzurinda odmieta, že jeho vláda konala pod vplyvom finančnej skupiny

Obsah Gorily, či v písanej alebo audio forme, hovorí podľa Dzurindu o pokusoch konkrétnej finančnej skupiny ovplyvňovať rozhodnutia vlády a vládnych inštitúcií, jednotlivcov alebo politických strán.,aktualizované 

Zoltán A. uzavrel dohodu iba v prípade Kuciaka

Po piatkovom uzavretí dohody o vine a treste, ktorú ešte musí schváliť Špecializovaný trestný súd, čelí Zoltán A. naďalej viacerým obvineniam, čo potvrdil aj obhajca poškodených Kuciakovcov D. Lipšic.

J. Čižnár oceňuje dôveru a objektívny prístup prezidentky

Čaputová vo svojom vyhlásení povedala, že polícia aj prokuratúra si uvedomujú vážnosť situácie v súvislosti s vyšetrovaním aktuálnych káuz.

Pellegrini zvoláva stretnutie s predstaviteľmi GP SR a Súdnej rady SR

Premiér oceňuje, že prezidentka negatívne nezovšeobecňuje situáciu v súdnictve a na prokuratúre a podobne ako premiér žiada vyšetriť a potrestať zlyhania jednotlivcov.

Ministerstvo obrany vyhlásilo novú súťaž na nákup policajných SUV

Predpokladaná hodnota zákazky je viac ako 1,47 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

V tomto týždni ochorelo na akútne respiračné ochorenia asi 39.000 ľudí

Ochorenia na ARO mali komplikovaný priebeh u 905 osôb. Najčastejšími komplikáciami boli sinusitídy (442) a vyskytli sa aj otitídy a pneumónie.

Notárska komora SR ponúkne bezplatné poradenstvo

Pri tejto príležitosti sa v krajinách Európskej únie uskutočnia podujatia organizované v prospech občanov, zamestnancov, podnikateľov, študentov a dôchodcov, priblížil T. Gardon z Notárskej komory SR.

A. Kalavská: Zbytočne sa robí poplach pre revíziu liekov

Ministerka tiež pripomína, že nikdy by nepodpísala takú revíziu, ktorá by mala negatívny dopad na pacienta a musel by platiť veľké doplatky.

I. Matovič: SMK by mala byť opatrná, aby B. Bugár nezradil jej voličov

Strany Most-Híd, MKDSZ-MKDA a SMK sa dohodli, že do budúcoročných parlamentných volieb pôjdu na kandidátnej listine spoločnej volebnej strany.

J. Mihál: Existujú rôzne názory na to, či by mali byť športovci SZČO

Z novely vyplýva, že profesionálni športovci by sa mohli rozhodnúť, či s klubmi podpíšu zamestnaneckú zmluvu alebo budú svoju činnosť vykonávať ako samostatne zárobkovo činné osoby.

Rezort vnútra: Do kampane proti obchodovaniu s ľuďmi sa zapojila aj SR

Obchodovanie s ľuďmi je trestný čin, s ktorým bojujú krajiny rôznymi spôsobmi.

Prezidentka: Vyšetrovatelia a prokurátori si ešte dôveru zaslúžia

Čaputová zároveň požiadala verejnosť, aby neodsudzovala všetkých sudcov, prokurátorov a policajtov podľa tých, ktorí zišli z cesty.,aktualizované 

BVS prišla nehospodárnym vedením o 4,5 milióna eur

Autá si BVS prenajímala na základe uzatvorenej rámcovej zmluvy od spoločnosti Infra Services. ,aktualizované 

Ivan B. z kauzy zariadenia Iris ostáva vo väzbe, súd odročili

Ivan B. z okresu Pezinok vyhlásil v piatok pred samosudcom Okresného súdu Bratislava I, že je v plnom rozsahu nevinný a že je to pomsta voči nemu.,aktualizované 

Zoltán A. uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste

Zoltán A. bol v prípade Kuciakovej vraždy spolu s Alenou Zs. obvinený ako jej sprostredkovateľ.,aktualizované 

Výhody exprezidentov by sa mali upraviť komplexne, zhodli sa poslanci

V diskusii k návrhu, ktorým sa majú dočasne pozastaviť výhody exprezidenta v prípade jeho ďalšieho pôsobenia v inej ústavnej funkcii, vystúpilo viacero poslancov.