Slovensko

EK odporúča, aby Slovensko zvýšilo úsilie v boji proti korupcii

Komisia tvrdí, že snahy o boj proti korupcii brzdí aj slabá ochrana oznamovateľov korupcie.

J. Naď: Podmienky obstarania vozidiel 4x4 nastavili účelovo

Tvrdí, že firmy, ktoré by mali záujem o zákazku, majú na predloženie ponuky málo času aj vzhľadom na množstvo podmienok, ktoré si musia preštudovať a splniť.

Premiér žiada P. Gajdoša a M. Lajčáka o stanovisko ku kauze vrtuľníkov

Ministerstvo obrany SR odmieta medializované informácie ohľadom nepovolenia pristátia vrtuľníkov a tvrdí, že nastala chyba v komunikácii.

Fakultu informatiky STU povedie od decembra nový dekan I. Kotuliak

Akademický senát ho zvolil v tajnom hlasovaní.

Kazachstan otvorí na Slovensku svoje veľvyslanectvo

Štátny tajomník Parízek skonštatoval úspešný vývoj slovensko-kazašských vzťahov v uplynulom období a ocenil zámer Kazachstanu s otvorením veľvyslanectva.

V Prahe pripravili koncert pre prezidentku SR: Zuzana není sama doma

Uskutoční sa pri príležitosti prvej oficiálnej návštevy prezidentky SR v Českej republike vo štvrtok 20. júna o 19.30 h.

Sťažnosťou Ladislava B. sa zaoberá Krajská prokuratúra v Bratislave

Polícia obvinila podnikateľa 11. apríla v inej kauze neodvedenia dane a poistného, za akú bol v marci právoplatne odsúdený.

Z. Čaputová: Chcem byť prezidentkou všetkých

Nastupujúca hlava štátu chce byť aktívnou vo vnútornej politike v tom, že sa bude snažiť hľadať konštruktívne riešenia naprieč sektorom politických aktérov.

Napúšťanie bazéna je vhodné konzultovať s vodármi

Keďže bazény odberatelia napúšťajú sezónne, vodárne odporúčajú vodovodnú prípojku najskôr prepláchnuť, aby počas samotného napúšťania tiekla do bazéna už len čistá voda.

M. Hlivák: Pripravujeme legislatívu k zelenému verejnému obstarávaniu

Súčasne je podľa predsedu ÚVO v príprave novela zákona o verejnom obstarávaní, ktorá by mala definovať environmentálne hľadisko.

NS SR vytýčil termín zasadnutia v prípade poslanca ĽSNS Stanislava M.

Prokurátor Stanislava M. obvinil zo zločinov výroby a rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

Odmietnutie pristátia vrtuľníkov USA považuje SaS za nepriateľské

Odmietame sa prizerať nielen na to, ako nominanti SNS tunelujú rezort obrany, ale aj na to, ako vysielajú do sveta signály, že SR nie je spoľahlivým členom Severoatlantickej aliancie, uviedol Galko.

Pellegrini sa na úrade vlády stretol so šéfom Európskej rady D.Tuskom

Predsedovia vlád krajín Vyšehradskej štvorky sa stretli vo štvrtok v Budapešti na neformálnom pracovnom stretnutí. Cieľom bolo diskutovať o spoločných kandidátoch na vysoké posty v Európskej únii.

Záchranári počas štvrtka pomohli 92 pacientom po kolapsoch z horúčav

Vysoké teploty predstavujú podľa slov záchranárov záťaž pre každý organizmus. Najohrozenejšie sú však deti, seniori a chronickí pacienti.

NKÚ upozornil na riziká pri budovaní ciest či recyklovaní

V stanovisku úradu sa okrem iného konštatuje, že na Slovensku je miera recyklácie odpadu jedna z najhorších v rámci európskeho spoločenstva a až dve tretiny odpadu končia na skládkach.

Pieskoviská by mali kontrolovať prevádzkovatelia zariadení aj obce

Deťom na pieskoviskách hrozia mikrobiálne, ale aj mechanické ochorenia. Ako hygienici priblížili, toxokaróza môže spôsobiť poškodenie vnútorných orgánov.

PS a Spolu podpíšu koaličnú dohodu, o lídrovi budú hovoriť počas leta

Každý z nás musel urobiť kompromisy, aby sa nám podarilo to, prečo sme išli do politiky, aby sme priniesli zmenu, povedal predseda PS Michal Truban.

ZÁZNAM: TK R. Fica a J. Richtera

Pozrite si záznam.,aktualizované 

Most-Híd chce vedieť, prečo rezort obrany nepovolil pristáť vrtuľníkom

Podľa informácií, ktoré potvrdilo ministerstvo zahraničných vecí, bol prelet povolený, avšak možnosť medzipristátia a natankovania bola odmietnutá.

Ľudskoprávny výbor odsúhlasil uznesenie o ochrane slobody náboženstva

Uznesenie NR SR o ochrane slobody náboženstva alebo viery a pomoci prenasledovaným kresťanom a iným náboženským komunitám vo svete upozorňuje na fenomén nábožensky motivovaného násilia vo svete.