Slovensko

NDS čiastočne uzavrie ľavý jazdný pás diaľnice D2 v smere na Brno

Dôvodom je oprava mosta pri Sekuliach.

CHRÍPKA ÚTOČÍ: V Žilinskom aj Trenčianskom kraji stúpa počet chorých

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola v skupine od 15 do 19 rokov.

Budúci týždeň sa bude cez Slovensko presúvať vojenská technika

Celkovo by malo ísť o 14 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov, uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

Notári ponúknu bezplatné konzultácie v rámci Európskeho dňa justície

Pri tejto príležitosti sa v krajinách Európskej únie uskutočnia podujatia organizované v prospech občanov, zamestnancov, podnikateľov, študentov a dôchodcov.

Sme rodina chce atraktívnejší systém duálneho vzdelávania

O právnej norme diskutovalo plénum v závere štvrtého rokovacieho dňa 35. schôdze Národnej rady SR.

Danko a Vondráček si uctili Štefánika pri francúzskom observatóriu

Úsilie rodáka z myjavských kopaníc napokon vyústilo pred sto rokmi do vytvorenia a vzniku žiadaného Česko-Slovenska, uviedol vo svojom príhovore Andrej Danko.,aktualizované 

Nechala: Návrh opozície ohľadom voľby ústavných sudcov má štyri body

Podľa Nechalu by koaličné aj opozičné strany mali nadradiť potrebu zachovať funkčnosť Ústavného súdu, kde vo februári 2019 končí funkčné obdobie deviatim z 13 sudcov, nad mocenský boj.

KŠEFTY S POHONNÝMI HMOTAMI: Vojenská polícia zadržala dvoch vojakov

Objem odcudzených látok sa mohol pohybovať v rozsahu až 50 tisíc litrov za rok.

REZORT DIPLOMACIE: Kým Hanoj nevysvetlí SR únos, vzťahy budú zmrazené

SaS vyzvala ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, aby znížil zastúpenie Vietnamskej socialistickej republiky na Slovensku na nižšiu diplomatickú úroveň, akou je prítomnosť veľvyslanca.

Hajduk: Česi aj Slováci si uvedomujú nevyhnutnosť ovládania jazykov

Okrem skúseností so spoločným jazykom a viacjazyčnosťou rezonovala na konferencii aj téma o premenách nemčiny ako jazyka vzdelávania a jazyka národnostnej menšiny v slovenskom a českom kontexte.

Výstava v Bruseli pripomína 100 rokov histórie ČR a SR

Andrej Babiš podotkol, že obe krajiny majú skvelé výsledky, dobrý ekonomický rast a nízke dlhy a dokážu vystupovať spoločne aj na európskej úrovni.

Pozor na nebezpečnú kozmetiku, môže sa nachádzať aj na Slovensku

Nebezpečné kozmetické výrobky nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Litve, Taliansku, Francúzsku a Portugalsku.

M. Dragun: Na obchvat Bratislavy sa stále vyváža odpad

Polícia v júli začala v prípade údajného vývozu nebezpečnej kontaminovanej zeminy z areálu bývalej autobusovej stanice na bratislavských Mlynských nivách na stavbu D4 a R7 trestné stíhanie.

OĽaNO chce obmedziť šikanu na školách cez školského mediátora

Cieľom návrhu novely zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch z dielne poslancov opozičného hnutia OĽaNO je najmä predchádzať šikane na školách.

SaS vyzýva M. Lajčáka na odvolanie vietnamského veľvyslanca

Vietnamská vláda hrubo zneužila SR pri únose vietnamského občana Trinh Xuan Thanha tým, že využila na jeho prepravu naše územie a nakoniec aj slovenský vládny špeciál, uviedol poslanec NR SR M. Klus.

Gajdoš predloží do pripomienkového konania materiál o vozidlách 8x8

Celkovo chce rezort pre ozbrojené sily obstarať do roku 2024 do 81 kusov bojových obrnených vozidiel, z čoho deväť by malo byť veliteľských, 12 v zdravotníckej verzii a ďalších 60 v bojovej verzii. ,aktualizované 

Trestné oznámenie M. Kotlebu na A. Danka je už v rukách polície

ĽSNS trestným oznámením reagovala na Dankove vyhlásenia, že predstaviteľom ĽSNS vyhlasuje vojnu a návrhom zákona chce docieliť rozpustenie strany.

SaS vyzýva prezidenta, aby nepodpísal Lex Žitný ostrov

Hlavnú úlohu v monitorovaní znečistenia podľa zákona získa Slovenská inšpekcia životného prostredia. Na tú sa treba obrátiť, ak hrozí znečistenie, a ona potom informuje ostatné orgány.

Vedomostný kvíz o drogách prináša mládeži možnosť výhry skvelých cien

Do záverečného žrebovania o poukážky na nákup elektroniky a kníh podľa vlastného výberu v celkovej hodnote 2500 eur bude zaradený každý úspešný riešiteľ kvízu.

Mobilné telefóny sa môžu v školách používať len ako učebná pomôcka

Podľa vyhlášky rezortu školstva o základných školách žiak nesmie používať mobilný telefón počas vyučovania.