< sekcia Slovensko

SÓLYMOS: Olympiáda na Slovensku by bola záťažou pre životné prostredie

Na archívnej snímke minister životného prostredia SR László Sólymos. Foto: TASR/Marko Erd

Naopak myšlienku zorganizovania ZOH víta minister dopravy a výstavby Árpád Érsek.

Bratislava 21. februára (TASR) - Minister životného prostredia SR László Sólymos (Most-Híd) si myslí, že myšlienka spoločnej slovensko-poľskej kandidatúry na zorganizovanie zimných olympijských hier (ZOH) vo Vysokých Tatrách je síce pekná, ale jej realizácia by bola náročná. Reagoval tak na utorkové (20.2.) vyjadrenie predsedu NR SR Andreja Danka (SNS), ktorý označil spoločnú zimnú olympiádu za sen, ktorý netreba prestať snívať.

Podľa slov šéfa envirorezortu by to bola obrovská záťaž pre životné prostredie, najmä v tatranskej oblasti.

Myšlienku zorganizovania ZOH víta minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd). "Jedna olympiáda môže mať pre štát obrovský zisk, napríklad čo sa týka turistiky," uviedol Érsek s tým, že ak je olympiáda zorganizované zle, nemusí to pre krajinu dopadnúť dobre. Doplnil, že takúto myšlienku je potrebné podrobne rozanalyzovať, pretože ide aj o výstavbu infraštruktúry v spolupráci s Poľskou republikou.

Danko avizoval, že sa témou oživenia spoločnej kandidatúry chce opäť zaoberať na pôde parlamentu a jeho výborov. "Som presvedčený, že Slováci a Poliaci by olympiádu určite zvládli," zdôraznil predseda NR SR. Vychádza z presvedčenia o kvalite vzájomných slovensko-poľských vzťahov a intenzite vzájomnej spolupráce. 

Érsek si zároveň myslí, že po úspechoch slovenskej biatlonistky Anastasie Kuzminovej v kórejskom Pjongčangu by bolo potrebné oprášiť olympijskú rentu. "Športovec, ktorý skončí aktívnu športovú kariéru po dovŕšení 35. roku, by mal dostať doživotnú rentu," uzavrel.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.