Regióny

Petržalka vynovila detské ihrisko na Gessayovej ulici

Mestská časť spravuje 50 verejných detských ihrísk, ktoré obnovuje postupne. V uplynulom roku zrevitalizovala dve ihriská, a to na Znievskej ulici za 28.000 eur a na Vavilovovej ulici, kde prispela sumou 8000 eur.

Od nedele nastanú zmeny v prevádzke liniek MHD 37 a 153 v Bratislave

Od nedele tak bude zrušená premávka linky 153, ktorá spájala zastávky Shopping Palace v mestskej časti Novom Meste a zastávky v mestskej časti Vajnory – konečná a zachádzanie linky 37 do Marianky.

Lesopark Háj-Nicovô má nový náučný chodník a kyslíkové trasy

Trasu záujemcovia môžu začať pod Hájom-Nicovô vpravo za železničných priecestím, kde ich vítajú prvé informačné tabule o lesoparku a stratenom liptovskom mori.

Nová technológia šetrí náklady pri opravách krajských ciest

Do opravy, rekonštrukcie a údržby ciest a mostov chce Košický kraj v tomto roku investovať 43 miliónov eur. Veľká časť rekonštrukcií prebieha v lete, keď je premávka na nich menej frekventovaná.

Trnavský kraj upozorňuje lekárov na dodržiavanie ordinačných hodín

Podľa zákona musia lekári poskytovať všeobecnú ambulantnú starostlivosť najmenej 35 ordinačných hodín týždenne, najmenej dvakrát do týždňa a najmenej do 15.00 h.

Počas jedného popoludnia bude v Hnúšti výstava psov, divadlo i koncert

Osobitne pre deti organizátori pridali mimo hlavných kategórií aj súťaž Dieťa a pes, do ktorej sa môžu prihlásiť i menšie deti so svojimi psíkmi.

Po 15 rokoch obnovia Jaskyniarsky týždeň, čakajú vyše sto speleológov

Jaskyniarsky klub Strážovské vrchy, ktorý má sídlo v Považskej Bystrici, patrí medzi najväčšie a najaktívnejšie oblastné skupiny Slovenskej speleologickej spoločnosti.

Policajti našli v uliciach Nitry zásobník s nábojmi i exotického hada

Hneď na začiatku týždňa sa policajtom podarilo vypátrať majiteľa auta, ktorý stratil kľúče od svojho vozidla neďaleko letného kúpaliska.

VIDEO: Primátorom Nitry sa chce po štvrtýkrát stať aj Jozef Dvonč

Podľa Dvonča sa v súčasnosti formuje tím ľudí, ktorí budú kandidovať na poslancov.

Nitrianski poslanci obmedzili až do volieb mestskú inzerciu

Mestský poslanec Štefan Štefek súčasnému primátorovi Jozefovi Dvončovi vyčítal, že júlová inzercia mesta bola iba jeho reklamou.

Celoslovenská púť mužov sa uskutoční v nedeľu v Gaboltove

Hlavným prednášajúcim bude kňaz Marián Kuffa, ktorý od roku 1994 pôsobí v Žakovciach, kde sa venuje bezdomovcom, ľuďom, ktorí prichádzajú z väzníc, ale aj slobodným matkám s deťmi. 

Prešovské deti si môžu vyrobiť vlastnú soľnobanskú čipku

Odborná lektorka deťom ukáže rôzne druhy čipiek a charakteristické vzory, farby a techniky. Zároveň si budú môcť vyskúšať základné techniky paličkovania.

Bratislavský Ružinov začína s obstarávaním ÚPZ Prievoz-západ

Podklady a podnety je možné podávať do konca septembra. Verejnosť tak môže urobiť osobne v podateľni ružinovského miestneho úradu na Mierovej ulici, elektronicky alebo poštou.

Mesto Nitra osadí pred čiernu stavbu betónové zábrany

Podľa poslanca Grešša mesto v tomto prípade dopláca na nedostatočnú tvrdosť legislatívy, ktorá mu zväzuje ruky.

NEŠŤASTIE NA CESTE: Pri nehode v Spišskej Belej zahynuli dve deti

Po tom, čo auto vrazilo do stromu, sa rozpolilo.,aktualizované