Regióny

Festival Jeden svet zavíta aj do Košíc

Na festivale v Košiciach si diváci môžu pozrieť 17 filmových snímok od autorov z rôznych krajín nevynímajúc Slovensko.

UNIKÁTNY OBJAV v Hriňovej: Muž našiel dýku z doby bronzovej

Z priebežného odhadu a porovnania s podobnými nálezmi na Slovensku, možno predpokladať, že dýka pochádza z mladšej alebo strednej doby bronzovej, a môže byť stará 3200 až 3600 rokov.

Video: Divadlo Thália uvedie muzikálovú verziu mládežníckeho románu

Muzikálové predstavenie Buď dobrý až do smrti bude v maďarčine a pre slovenských divákov s titulkami a simultánnym tlmočením do slúchadiel.,aktualizované 

BUĎTE OBOZRETNÍ: Polícia upozorňuje na podvodníkov, okrádajú seniorov

Polícia v uplynulých dňoch opäť zaznamenala niekoľko prípadov podvodov na senioroch, pri ktorých starší ľudia uverili falošným elektrikárom.

Medzi Sliačom a Vlkanovou bude pre opravu priecestia výluka

Priecestie bude uzavreté bez náhradnej obchádzky. Práce budú vykonávať zamestnanci ŽSR a cestujúci budú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou.

Piešťany zažijú hasičské cvičenie: Zrazia sa lode na Sĺňave

Hasiči sú pripravení na cvičenie, kde budú zachraňovať ľudí z plavidla, z vody a hasiť požiar na člnoch.

Nový turisticko-cyklistický chodník prepojí mesto a Bardejovské kúpele

Chodník s dĺžkou približne 1,3 kilometra sa začína pri benzínovej pumpe na konci Bardejova a končí sa na začiatku kúpeľov, kde sa napája na asfaltový chodník.

Na Pyramíde nad Nitrou vznikla príležitostná ubytovňa pre turistov

Počas predchádzajúcich rokov pribudli vďaka činnosti členov združenia na Pyramíde nové stoly a lavice, altánok i ďalekohľad.

V Senickej ZŠ prebehne modernizácia učební za takmer 175.000 eur

Priestory na výučbu budú vybavené novým nábytkom a predovšetkým modernými učebnými pomôckami v zmysle odporúčaného vybavenia typizovaných učební.

Nitrania žiadajú petíciou dobudovať protihlukové steny na R1

Dôvodom je nadmerný hluk, ktorý je podľa predsedu petičného výboru Raymonda Kaňu spôsobený nenainštalovaním projektovaných protihlukových stien v mestských častiach Staré Mesto, Krškany a Čermáň.

Polícia robí domové prehliadky v súvislosti s envirokriminalitou

Policajti z odboru kriminálnej polície aktuálne robia domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov na viacerých miestach v Bratislave, Seneckom a Pezinskom okrese.

Gymnázium v Sabinove vychovalo viacero úspešných absolventov

Podľa riaditeľa gymnázia Jozefa Muránskeho v minulosti mali podstatne viac žiakov, keďže tam fungovalo i osemročné gymnázium.,aktualizované 

Milovníci strašidiel sa stretnú na Martinskom vrchu

V stredu 31. októbra sa vo večerných hodinách uskutočnia strašidelné halloweenske prehliadky bývalých kasární pod Zoborom, ktoré pripravilo mesto Nitra a Nitrianska organizácia cestovného ruchu.

Projekt Dva regióny – jedna tvár spojí Slovácko a Piešťansko

Projekt Dva regióny – jedna tvár dostal podporu z Fondu malých projektov programu Interreg V-A SR-ČR, uspel s ním spolok Dolní Morava.

V Bratislave odštartoval 24. ročník Študentskej kvapky krvi

Darovať krv je možné každý pracovný deň na všetkých odberových miestach Národnej transfúznej služby SR a vo vyhradených dňoch na hematologicko-transfúznych oddeleniach nemocníc.